.

Důvěřujte svému automechanikovi? Já už ne

Cestování

Důvěřujte svému automechanikovi? Já už ne

Automechanik by měl být pro vaše auto něco jako rodinný lékař. Alespoň to jsem si vždycky myslela a neměla důvod o tom pochybovat.  Až do nedávna, kdy došlo k velkému rozčarování.

mechanicMěla jsem skvělého sympatického automechanika. Kousek od bydliště, takže nebyl problém k němu zajít i mimo pracovní dobu. Vždycky s úsměvem vyhověl, podrobně vysvětlil a rychle opravil. Obrátila jsem se na něj i v případě servisní prohlídky před dovolenou. Chtěla jsem mít auto v pořádku, aby nás cestou nevypeklo. „To se rozumí samo sebou, přece vím, co je třeba.“

Druhý den mi vracel auto s tím, že by mělo šlapat jako hodinky, protože vyměnil filtry, olej, a dal „do kupy“ všechno, co by nám mohlo během dovolené zkomplikovat život. Poděkovala jsem, zaplatila a s důvěrou vyrazila.

Vrátili jsme se v pořádku, auto opravdu šlapalo. Jenomže netrvalo dlouho a vypeklo nás cestou na víkend. Přestal reagovat plynový pedál. Setrvačností jsme sjeli do Mníšku a zavolali místnímu opraváři.

Dorazil během chvilky, otevřel kapotu a stačil mu jediný pohled, aby diagnostikoval příčinu. „Kdy jste naposledy měnili palivový filtr, tenhle vypadá, jako by pamatoval dřevěné uhlí.  A co olej a co vzduchový filtr, a co tohle nebo tamto???“ vyptával se a hleděl znechuceně do motoru mého auta jako do Augiášova chlíva.

V duchu jsem se styděla a proklínala svého automechanika. Já mu tolik věřila a on mě takhle obalamutil, a ještě si za to nechal dobře zaplatit! Naštěstí jsme v Čechách a někdo nás může odtáhnout. Představa, že se tohle přihodí někde v Toskánsku, nebyla zrovna příjemná.

Místní mechanik jen kroutil hlavou. „Teď vám s tím nic neudělám, musíte na diagnostiku, ale zkuste to nahodit,“Motor naskočil, pedál reagoval. Zřejmě i autu se nás zželelo a řeklo si, že nás tedy ještě kousek doveze, když za to vlastně nemůžeme.

Ale mám ponaučení pro příště. Ke „svému“ automechanikovi už nikdy víc.

   
25.10.2011 - Doma - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [12] marcela-1 [*]

  nemám auto ani starosti s automechanikem Sml23

  superkarma: 0 26.11.2011, 07:55:18
 2. [11] o.....k [*]

  Nechavala jsem si opravovat auto u mechanika, ktery mi auto prodaval. Stacily 3 navstevy, abych pochopila, ze takovy Pat a Mat v jedne osobe mi auto driv znici, nez opravi. Dnes mam na doporuceni pritele perfektniho opravare, kteremu to netrva tyden, jako predchozimu a ani ceny nema tak prepiskle.

  Njn, oni si mechanici dovoli na zenskou vic, nez na chlapa.

  www tecka greentex tecka cz

  superkarma: 0 08.11.2011, 12:42:12
 3. [10] Anime Otaku [*]

  Dana Svobodová — #6 Jo kdyby na kabílcích, to by bylo dobré. Nám kuna prožrala hadičku od topení, tak jsme přijeli veřer domů a z pod kapoty hustá pára co vypadala jako dým. Báli jsme se že chytlo něco v motoru, to byl úprk z auta - naštěstí víme, že když auto opravdu hoří tak se vznítí velice rychle. No oprava trvala skoro měsíc, ta malá mrška prožrala totiž nějakou nestandartní hadičku, která se jinými vlivy nerozbíjí tak ji nám museli vyorbitSml57. Ale co aspoń máme veselou historkuSml52 jo a sousedovi kuna do motorového prostoru natahala půlku housky, nějaké sušenky a kus starého hadru. Asi se divila když jí hnízdo odjelo prakovat jinam a soused podezříval chudáky jeho kolegy že si z něj utahují Sml30

  superkarma: 0 25.10.2011, 19:04:05
 4. [9] Dana Haklová [*]

  Milala — #7 Tak to máte omluvenou protekciSml30

  superkarma: 0 25.10.2011, 16:14:54
 5. [8] marienka-m1 [*]

  V práci mi kolegyně poradila automechanika na vesnici, že prý je skvělý, levný, šikovný a rychlý. Dala jsem mu auto na opravu před očekávanou technickou. Po opravě jsem absolvovala cestu do Prahy a zpět a poté na technickou. Tam mi obcházeli auto, kroutili hlavama, auto napojovali na PC na diagnostiku a nic. Pak otevřeli kapotu a já měla rozebranou půlku motoru Sml31 Jak to mohlo jezdit nechápu Sml80 Z technický mě vyhodili a auto jsem vrátila na reklamaci. Tam se ke mě chovali hrozně, nicméně auto si tam nechali, ještě večer mi ho vrátili a majitel autodílny se mi omlouval, dali to učňovi a ten tam posral co moch.Sml68

  superkarma: 0 25.10.2011, 13:27:37
 6. avatar
  [7] Milala [*]

  Já svému automechanikovi věřím,je jím totiž můj mužSml30

  1. na komentář reaguje Dana Svobodová — #9
  superkarma: 0 25.10.2011, 13:25:35
 7. [6] Dana Haklová [*]

  pajda — #5 Znám i případy, kdy si na kabílcích v motoru pochutnávala kuna Sml54

  1. na komentář reaguje Anime Otaku — #10
  superkarma: 0 25.10.2011, 12:11:50
 8. avatar
  [5] pajda [*]

  To my dostali k opravě i přídavek - v celkem luxusním autě se nám usádlila myš. Pomohly od ní až kruté mrazy...Zřejmě důsledek toho, že se v dílně vesele svačilo.

  1. na komentář reaguje Dana Svobodová — #6
  superkarma: 0 25.10.2011, 12:06:13
 9. [4] Dana Haklová [*]

  Winnie the Pooh — #3 Dřív to šlo, když byla auta "mechanická", ale dnes je většinou všechno v "elektronice" a v tom se může těžko "vrtat"amatér

  superkarma: 0 25.10.2011, 09:40:01
 10. avatar
  [3] Winnie the Pooh [*]

  Anime Otaku — #2 Ale můj muž to tak opravdu dělá. Auto je jeho srdeční záležitost, spoustu si toho udělá sám, ale pokud závada vyžaduje návštěvu servisu, trvá na tom, že u opravy bude přítomen Sml24 . Je to smutné, leč účinné...Sml80

  1. na komentář reaguje Dana Svobodová — #4
  superkarma: 0 25.10.2011, 09:29:28
 11. [2] Anime Otaku [*]

  U některžch servisů by to chtělo vzít si židli a po celou dobu práce sedět a koukat mechanikovi pod ruku. Maštěstí máme dobré mechaniky, kteří se zabývají i závadami, kterých jsme si ještě nevšimli, takže nám zachránili motor, před rozhozením ventilů, když vyměnili hnací řetěz s tím, že u našeho typu auta je to po tolika a tolika ujetých kilometrech nutné. Nutné to bylo, když jsme pak odtahovali kamaráda s vytlučenámi ventily, jeho auto (stejně staré jako to naše a stejný typú najelo jen asi o 10 000 Km víc a ventily si zahrály ne koníky a vyskákaly.

  Ale je pravda, že jsme dlouho dobrý servis hledali a několikrát se i nepříjemně napálili odfláknutou prací.

  1. na komentář reaguje Winnie the Pooh — #3
  superkarma: 0 25.10.2011, 09:13:13
 12. avatar
  [1] mineralka7 [*]

  Mám podobnou zkušenost - v jednom pražském autoservisu nám vyměňovali v autě tlumiče, které jsme si sami koupili - značkové a velmi kvalitní. Po roce začaly být s autem problémy a tlumiče se museli vyměnit znovu, tentokrát v jiném autoservisu. Jaké bylo naše překvapení, když místo našich kvalitních automechanik z auta vymotnoval ty nejlevnější a nejhorší, co jsou na trhu... Měla jsem chuť je do toho prvního servisu odvézt a omlátit tam někomu o hlavu! Sml31

  superkarma: 0 25.10.2011, 07:57:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme