Čtenářka Helena vzpomíná na svého duševního bratra a pevně věří, že jeho vztah k ní byl stejný, jako její k němu - tedy bez postranních úmyslů.

V čiré přátelství mezi mužem a ženou věří čtenářka Helena. Přečtěte si její příběh...

Přátelství mezi mužem a ženou: Pevně věřím a doufám, že existuje

Pevně věřím a doufám, že existuje. Čistě přátelský vztah mezi ženou a mužem bez postranních úmyslů - tedy především toho muže :-) Mám mnoho kamarádů u kterých jsem NIKDY nepomyslela na něco víc než maximálně sezení vedle sebe a povídání. A docela by mě i děsilo, že se v tom druhém může odehrávat nějaký takový iluzorní příběh. Jelikož se s různými ženami i stýkám tak myslím, že v nás to ani tolik není, že jsme schopné být „pouze“ kamarádkami, jak je to u chlapů to nevím. Měla jsem takový fatální vztah, chodili jsme spolu asi tři měsíce ale ne všechno mezi námi fungovalo, tak jsme se rozešli a dalších dvanáct let jsme byli nejlepší přátelé. Jezdili jsme spolu na hory, podnikali úplně všechno ale od toho rozchodu už jen jako bratr se sestrou. Po těch dvanácti letech se mému kamarádovi rapidně zhoršily těžké deprese a přestal se se mnou stýkat, tehdy mi řekl, že už je někdo jiný a že se potkávat nemůžeme. Že už neumí komunikovat normálně a nemá žádné emoce. Bylo to jeho rozhodnutí a tak mi nezbylo než ho respektovat i když mám pocit, že jsem se s tím vlastně nikdy nevyrovnala. Byl to bratr mojí duše a asi to byla největší láska mého života. Ale ne ta muž a žena, sex a tělo, ale taková ta lidská. Z hloubi duše.

Helena

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. 8. 2012: Muž a žena (ne)mohou být přátelé

  • Může podle vás existovat opravdové přátelství mezi mužem a ženou?
  • Měla jste někdy v životě hluboký přátelský vztah s mužem? A jak dopadl? Poznamenala ho lidská sexualita?

Téma dne je zařazené do rubriky Vztahy, ale jeho esence je nevztahová. Ptám se totiž na čisté přátelství mezi mužem a ženou, bez stínu sexuální touhy, bez jediné myšlenky na to, jaký by asi byl tenhle kamarád v posteli. Může, podle vás, mít žena blízkým „jen“ přítelem muži? Může ho „jen“ přátelsky vyslechnout, obejmout, pochopit, porozumět mu? A může totéž cítit vůči ženě muž? Své příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 7. 8. 2012 v 15.00 hodin, zvýšíte tak svoji šanci na uveřejnění a tím i získání odměny. A jaká že to bude odměna? Pro jednu ze čtenářek tu mám přichystanou hru Laškování od firmy Albi, další tři přispěvatelky odměním 2.000 body do srpnové části naší Věrnostní soutěže.

laškování

Reklama