Bulvár

Dušenou mrkev - tu já ráda!

Ahojky,

tak já chodila na základku částečně ještě v komunistické éře...

Takže podle hesla: Ani sousto na zmar, ve světě je hladomor! stála u okénka, kam se nosilo použité nádobí, hlídací soudružka učitelka a kontrolovala, jestli jste opravdu všechno snědli... Musím říct, že mi většinou chutnalo. Měla jsem ráda buchtičky se šodó, koprovku, dušenou mrkev, rajskou polévku, gulášovou polévku s masovými "hovínky". Jediné, co jsem nesnášela, byla dršťková polévka, kterou schválně dávali, když byly buchtičky a kdo nesnědl polévku, nemohl si přidat buchtičky :-( ... a teď zpátky k hlídkujícím soudružkám.

Některé to braly extrémně vážně a vracely nás dojídat i tlusté maso, flaksy, což bylo dost nechutné. A většina z nás ví, že libové maso tenkrát ve školních jídelnách moc nefrčelo. Když se někdo ozval, že to jíst nebude, byl drzý. Mít svůj názor a oponovat nebylo v té době IN. Takže jsme vždycky vymýšleli různé akce, jak hlídku obejít, nebo jsme vyčkávali, když se hlídka na chvíli vzdálila, vyběhli jsme co nejrychleji od stolů, srdce až v krku, abychom stihli všechno odnést, než se hlídka vrátí. Když si na to teď vzpomenu, tak se musím smát, ale tenkrát jsme z toho byli fakt nešťastní.

Sepy


Mám podobné zážitkys při prchání před ostrahou, když jsme nebyli schopní sníst to, co jsme "museli". Ale s tou mrkví jste mne opravdu dostala - jste jedna z mála, které chutnala. Smekám!


Také jste utíkali před dozorem, abyste nemuseli dojídat? Nesnášeli jste dršťkovou polévku?

Čtvrteční téma:
ŠKOLNÍ KUCHYNĚ 
Co si představíte, když se řekne školní jídelna?
Jaká byla vaše nejoblíbenější jídla?
Jaká nejodpornější?
Zvedá se vám z ní dodnes žaludek?
Napište nám na:
redakce@zena-in.cz

   
09.02.2006 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] femme [*]

  mně vadilo ve školní jídelně jen tlusté maso a hrachová kaše obojí dodnes nejím ani náhodou

  superkarma: 0 09.02.2006, 19:52:41
 2. [8] apina [*]

  taky mám ráda dušenou mrkev u jinou zeleninu.

  superkarma: 0 09.02.2006, 11:34:20
 3. avatar
  [6] Tanzi [*]

  jo a mrkev do dneška miluju na všechny způsoby

  superkarma: 0 09.02.2006, 09:54:04
 4. avatar
  [5] Tanzi [*]

  Také si vybavuju rozdíl mezi jídlem co jsme dostali přímo v jídelně na talíř, anebo jídlem do katrůlku domů, když jsme byli nemocné.
  Velikost i kvalita porce byla opravdu veliká.

  superkarma: 0 09.02.2006, 09:47:25
 5. [4] rozina [*]

  Také si děvčata nemohu stěžovat, naopak ráda vzpomínám na kuchařky v základní - Dívčí škole v Lounech. Vařliy výborně, občas něco nevyšlo, ale ruku na srdce, které z vás se doma všechno povede? A co dodnes já NEMUSÍM je RÝŽOVÝ NÁKYP SE ŠVESTKAMI. jEZDILA JSEM JAKO HUBEŇOR DO OZDRAVOVNY A TAM TO TEDA BYLO HUSTÝ, VŠECHNO DOJÍST- za každou cenu- JÁ JSEM SE NĚKOLIKRÁT POBLINKALA JEŠTĚ V JÍDELNĚ A to JSTE MĚLI VIDĚT SOUDRUŽKU VYCHOVATELKU- TA BĚSNILA JAK ČARODĚJNICE Z hARRYHO POTERA !! tAK TAM JO, TO RADĚJI NEVZPOMÍNÁM !!
  Zato dnešní jídelny - za ty peníze - tfuj, když jdu dětem - vnukům pro oběd, když začnou marodit, tak to kolikrát rovnou spláchneme do hajzliku- tak dobrou chuť. HIHAHE

  superkarma: 0 09.02.2006, 09:26:08
 6. avatar
  [3] Kahomar [*]

  no, já si taky nemohu na školní jídelnu stěžovat. Chutnalo mi tam.Jediné, co jsem opravdu v té době nemusela byla červená řepa a vzhledem k tomu, že ji z úsporných důvodů házely rovnou na talíř vedle rizota či šunkofleků, tak jsem měla půlku oběda vždy zkaženou.

  superkarma: 0 09.02.2006, 09:14:38
 7. avatar
  [1] gerda [*]

  Dušenou mrkvičku miluju, možná je to tím, že ve školní jídelně ji kupodivu nedělali. Ale na co jsem se těšívala, tak to byly kynuté knedlíky s mákem a povidlovou omáčkou, polité máslem. Máslo bylo opravdické a jídlo to bylo mimořádné. Občas to dělám i doma - je to dobrá rychlovka.

  superkarma: 0 09.02.2006, 09:08:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme