Bulvár

Ďuričko domů nepůjde


Pražský městský soud za přísných bezpečnostních opatření rozhodl ve středu o tom, že hoteliér Bohumír Ďuričko, obviněný z vraždy Václava Kočky mladšího, zůstává ve vazbě.

Samotný výslech Ďurička trval zhruba 1,5 hodiny. Poté byl odvezen zpět do vazební věznice. Hoteliér podle policie zastřelil syna provozovatele Matějské pouti loni v říjnu po křtu knihy předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Hrozí mu deset až 15 let vězení.

Jednání se konalo za vysokých bezpečnostních opatření. Podle mluvčího Městského soudu v Praze Petra Kulawiaka musela být kvůli bezpečnostním opatřením na poslední chvíli změněna jednací místnost. Výslech se tak uskutečnil v neveřejné části soudu a pod dohledem maskovaných a ozbrojených policistů.

Ďuričko podle policie zastřelil syna provozovatele Matějské pouti loni v říjnu po křtu knihy předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Obvodní soud pro Prahu 1 poslal Ďurička krátce po události do vazby. Již dříve se z ní Ďuričko pokoušel dostat na třímilionovou kauci, ale neúspěšně.

Hlavní líčení má před pražským městským soudem začít počátkem dubna. Ďuričkův advokát Jan Červenka řekl, že on ani jeho klient moc nepočítají s tím, že by soud před začátkem procesu pustil hoteliéra na svobodu.

Tragická událost se stala loni 9. října po křtu a autogramiádě Paroubkovy knihy v pražské restauraci Monarch. Podle policie se Ďuričko a Václav Kočka mladší dostali do sporu a následně i do potyčky. Ďuričko pak údajně vytáhl zbraň a Kočku mladšího zastřelil třemi ranami z pistole. Hoteliér trvá na tom, že bránil svůj život.
   
19.02.2009 - Společnost - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Lukáš Čejka [*]

  to jako ze na pristi autogramiade Paroubka bude chybet? a nebude to bez nej nuda?

  superkarma: 0 19.02.2009, 22:28:40
 2. [2] FAXÍK [*]

  ani nemůže jít domů, když zastřelil člověka

  superkarma: 0 19.02.2009, 16:39:43
 3. avatar
  [1] femme [*]

  a zajímá vůbec někoho, jestli půjde Ďuričko domů??

  superkarma: 0 19.02.2009, 14:47:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme