Bulvár

Dům hrůzy

Naše čtenářka s nickem lalica začala pochvalou. Snad aby se mohla lépe nadechnout ke kritice domu hrůzy ve svém městě. Poslala nám i fotky. Podívejte se na jeden potěšující a druhý odstrašující případ.

Milá děvčata, zdravím a tuším, že toho bude opravdu hodně, co nás v  našem okolí štve. Já začnu netradičně tím, co mně potěšilo a tím je super dřevěná motorka u malé „ zahradní“ hospůdky. Děti mají povyražení a klidně se svezou i způsobní zvířecí mazlíčci.

motorka

Na dalším snímku je naše havířovské monstrózní strašidlo, jménem věžák u nádraží. Nevím, který architekt navrhl právě takové řešení okolí nádraží ČD, ale to, co se z věžáku za pár desítek let stalo, předčí i ty nejhorší představy.

věžák

Věžák České dráhy prodaly soukromé společnosti a dnes už je prodán snad potřetí. Krom výměny oken na jedné straně domu, se do věžáku téměř neinvestuje. Opadávají kusy omítky a to tak, že je vidět holý panel, vypadává sklo. Na té „nejpostihnutější“ straně  jsou defekty fikaně zamaskovány reklamními plakáty. Škoda, že „ koumáci“ nevybrali delší , aby nebylo vidět tu hrůzu pod nimi.Stav budovy nikoho nezajímá, dnes patří soukromé firmě a tím to hasne.

Nechápu, že představitelům Magistrátu nezáleží na tom, jak naše město vypadá. Ano, centrum je hezky upraveno, ve středu silnice jsou  záhonky, ale kdo se ocitne u vlakového nádraží, ten si o našem městě udělá hned svůj „ obrázek“. O tom, jak špatně se žije obyvatelům tohoto domu ,ani nemluvě. Hodně jich osobně znám a kdyby měli kam/a dostatek financí/, hned by se stěhovali z domu hrůzy. Věčně rozmlácené dveře, bezdomovci, feťáci, neplatiči, kolem přerostlá tráva. Jediné plus je pro ty, co bydlí až nahoře, mají super výhled na město!

lalica

Bohužel, nádraží a jeho bezprostřední okolí jsou většinou první místa, se kterými člověk po příjezdu do města vidí.A tenhle dům není dobrá vizitka, to máte úplnou pravdu.

Také by vás tohle štvalo, milé ženy-in? Vadí vám chátrající objekty ve vašem okolí? Vyfoťte je pošlete. Nebo vás rozčiluje úplně něco jiného? Napište nám, co vám otravuje život, co vás štve a dopaluje. Dá se s tím něco dělat? Máte nějaké řešení?

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese:redakce@zena-in.cz

 

   
04.10.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [4] sdrawa [*]

  Je to strašné, je lepší si postavit dům a k němu garážová vrata brno než tohle

  superkarma: 0 17.01.2013, 16:03:26
 2. [3] FAXÍK [*]

  vypadá hrozně!! chápu, že taková hrůza hyzdí město

  superkarma: 0 04.10.2011, 12:40:31
 3. avatar
  [2] delfi.na [*]

  tak to je šílenost, bych měla strach tam bydlet. Sml15

  superkarma: 0 04.10.2011, 09:52:23
 4. avatar
  [1] átéčko [*]

  Jo, ta strana Havířova je jeden děs! Už ten kruháč, to byl nápad. Nádraží samo o sobě je děsivé a ten panelák je tam jako poslední zub v babiččině puse...

  superkarma: 0 04.10.2011, 09:09:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme