Domácnost

Dům hrůzy


Dobrý den do redakce,
 
rozmýšlela jsem se, zda se mám jako nezkušená pisatelka pustit do psaní na témá "Zlaté české ručičky". Náš dům stojí dvanáctým rokem. Někdy jsem mu říkala "dům hrůzy", protože tolik hrůzy, co se nám v něm událo díky "českým, zlatým ručičkám", bych tu postupně popisovala dva dny.

Zkrátka dvanáct let jsme vychytávali chyby způsobené nedbalou prací řemeslnických firem. Jednou to byly ucpané odpady betonem, takže se muselo rozbourat skoro čtvrt domu a hledala se chyba. Podruhé nás zase překvapila potopa v obýváku... inu špatně napojená trubka ve zdi a z ní vyvěrala postupně voda, až si proklestila ve zdech a škvírkách cestičku do obýváku.
 
O vypráskané venkovní dlažbě ani nemluvím. Inu dodavatel se spletl a místo venkovní dlažby dodal vnitřní. Pár mrazů a z dlažby kolem domu bylo něco zvláštního a kopce vyprýskané glazury.
 
Mohla bych pokračovat dál, ale na firmy, které odvedly zfušovanou práci, chci zapomenout.
 
Minulý rok se na nás konečně usmálo štěstí v podobě firmy, co provádí malířské a fasádní  práce, a taky firma, co provádí práce klempířské, a nakonec i firma dvou mladíků, která prováděla práce tesařské.
 
Všechny tři firmy pracovaly v horkém podzimu absolutně bez chyb. Byla s nima úžasná domluva. Jedna práce navazovala na druhou. Úklid při pracích prováděli kolem domu během prací, takže nikdo ani nepoznal, že se tu něco děje. Můžu říct, že jsem  po dlouhé době zase uvěřila, že jsou bezvadné firmy, kde pracují fajn lidé, kteří provádí  profesionální práci, za kterou si zaslouží pochvalu.. ZLATÉ ČESKĚ RUČIČKY!
 
Bude to sice už víc než půl roku od rekonstrukce domu, ale jestli na tyto stránky zabrousí jejich manželky, mohou být na své muže hrdé. Touto cestou bych chtěla poděkovat firmě pana J. Sedlačíka, firmě Lekeš&Lekeš a tesařské firmě TOM&MARTIN.
 
Přeji hezký den a všem ženám-in... a  štěstí jenom na samé prima zlaté české ručičky .
 
 
Evalota

Milá Evaloto, po těch všech katastrofách musí být takové zlaté české ručičky úplně k zulíbání, že? Firmě gratuluji a Vám přeji už jen a jen takové zkušenosti! Hezký den!

Postihla vaše obydlí jiná pohroma? Pomohli jste si sami, nebo to zvládl bravurně odborník? Nebo nezvládl? Napiše nám o tom: redakce@zena-in.cz

   
04.04.2006 - Dům a byt - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. [9] Evalota [*]

  Lochneska: no já jsem si užila a nikomu dalšímu bych to nepřála...

  superkarma: 0 04.04.2006, 17:53:06
 2. [6] Evalota [*]

  Lochneska: No jo,krapet z ruky by to měli.Stropů je mně líto a pokud tam máte rákos,snad Vám nespadnou tím vlhkem na hlavu.Věřím ,že to všechno přežijete jako já.Koupání v obýváku,vodopád z podkroví přímo po stěně do prvního patra,loveni betonového kusu v ohybu potrubí a sedřené celé ruce.
  Chce to zachovat ledový klid a nohy v teple .Ona se malá chybička vždycky vloudí .

  superkarma: 0 04.04.2006, 14:12:34
 3. [3] Evalota [*]

  Lochneska: Všechny tři firmy pochází z okolí Uherského Hradiště a jsou známí svou prvotřídní prací v širém okolí,ale pokud vím mají toho hoši moc a jsou dost žádání,právě pro svůj svědomitý přístup k práci.Přeji abyste našli k opravě domu podobné firmy jako my.Radost pohledět na ně byla .

  superkarma: 0 04.04.2006, 12:44:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme