V příspěvku čtenářky Tany M. si můžete přečíst krátkou úvahu na téma: femina, feminismus a feministické hnutí. Čeho ženy-aktivistky dosáhly...

Poslední příspěvek k dnešnímu tématu je od čtenářky Tany M. Přečíst si ho můžete níže...


Mile ženy.
I když v současné době nemám moc sil psát o feminismu, protože manžel je stále napojen na přístroje, napíšu drobnou úvahu na téma femina, feminismus, feministické hnutí.
To že je málo žen v politice, má zcela rozumné odůvodnění. Ženy nejsou v politice jen proto, že mají mnoho zábran. Nemají tak silný žaludek, aby udělaly prasárnu jako chlap. Nevím a neznám případ, že by žena vytunelovala banku a pak si sedla do dozorčí rady společnosti. To muži udělají s přehledem, bez obav, bez skrupulí. Ženy se křivého jednání nějak podvědomě bojí.
Ženy v práci zastávají daleko podřadnější pozice než muži. Zcela určitě ženy neřídí nadnárodní společnosti, velké korporace podniků a zcela určitě ženy nedělají prezidentky bank. Svěřovat peníze do rukou žen se nějak moc nenosí. Coby kdyby.
Ženy zcela určitě nejsou na postech děkanů fakult /děkanka/.
Primářek v nemocnici je prach málo. Z 93 % jsou na těchto postech muži.
Když jsem si předčítala ve Fakultní nemocnici vedení jednotlivých klinik, zjistila jsem že z 24 primariátu je 19 primariátů obsazeno muži.
Na ministerstvu obrany taky sedí jen muži. Dobře víme, jak to dopadlo, když tam seděla Vlasta Bojovnice. S vývojem pěvecké kariery ministryně obrany se seznámil celý národ.
Na druhou stranu, nám ženám dali volební právo a můžeme k volbám, /ironie/ můžeme svobodně volit, můžeme zastávat důležité funkce v rodině, u plotny, v posteli a toho si musíme opravdu cenit.

Děkuji všem ženám, které mi napsaly, v den kdy odvezli mého muže do nemocnice. Děkuji za povzbudivá slova.

Hezký den,
Tana M.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. prosince 2011: Já a feministky

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Po 16.00 hodině se můžete těšit na vyhlášení, ve kterém zjistíte, která z přispěvatelek zůskala dárek: hru POKER deluxe od Albi.

poker

Hrajte ŠŤASTNOU VÁNOČNÍ SOUTĚŽ o ceny v hodnotě 30.000 KORUN! Více zde...

Reklama