Kuřácké vášni svého manžela vděčí naše čtenářka Věra za to, že měli několik let krásnou andulku. Za nevlídného počasí ji našel zmoklou na balkoně a vzal domů. Svou vděčnost za záchranu jim pak oplácela andulčí láskou a přítulností, na kterou nikdy nezapomenou

Když děti odrostly a poslední andulka odešla do papouščího ráje, vyhodili jsme klec i hračky s tím, že už to nepotřebujeme. Můj muž byl v té době vášnivý kuřák, tak holdoval nikotinu i za velmi nepříjemného  počasí , ale samozřejmě na balkoně.

Protože synovi ukradli nové horské kolo z panelákového sklepa přes trojí jištění, bydlelo nové kolo na balkoně přikryté igelitem. Kouřící muž slyšel v podzimní plískanici jakési podkolové zvuky. Pod igelitem kryjícím velocipéd seděla zmoklá andulka v barvách duhy, azurová a nádherná. Nemajíce klec, vpustili jsme nalezence do dětského pokoje, kde strávil noc na garnýži.

Můj vysoký muž jí podstrčil misku s vodou, napila se a snědla semínka, co jsme měli, asi hořčičná, už si nevzpomínám. Příštího dne jsme zakoupili novou klec a vše potřebné.

Andulka byla zjevně ochočená, sedala nám na ramena, jedla z talíře, koupala se. Měli jsme ji několik let a milovali jsme ji. Byla to samička, tak ji později potkal ženský osud, měla bohužel nádor, pak ochrnula, nosila jsem ji na prsou a pokoušeli jsme se ji krmit, ale trápila se, tak jsme se odebrali k veterináři s manželem i synem , abychom se vzájemně podporovali, a ten  to její trápení ukončil.

Je pochovaná na zahrádce pod šeříkem. Oplakali jsme ji všichni, i když manžel a syn decentněji, já jsem brečela jako želva.

Věra

Milá Věrko, děkuji za pěkný příběh. Nebýt vás, určitě by venku nepřežila. Dali jste jí krásný kus života a určitě i ona na vás vzpomíná v papouščím nebi

Text nebyl redakčně upraven

  • Máte také nějaký příběh?
  • Ujaly jste se někdy opuštěného mláděte? Jak jste k němu přišly?
  • Našly jste někdy v přírodě srnečka, nebo zajíčka? Co jste udělaly?
  • Už jste někdy vypiplaly nějaké mládě? Dožilo se ve zdraví dospělosti?
  • Máte nějakou optimistickou příhodu s dobrým koncem, nebo jsou to spíš smutné případy?

Napište nám, pošlete třeba fotku nějakého vašeho sirotka.

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama