Dnes je úterý. V hlavním večerním vysílacím čase běží na jednom televizním programu nové díly Ordinace v růžové zahradě, na druhé čtvrtá řada VyVolených. Na co se dívat? A dívat se vůbec?

Ordinace v růžové zahradě

Premiérový díl první série Ordinace v Růžové zahradě se začal vysílat 6. září 2005, dlouhých osm let zpátky. Původní děj příběhu byl zasazen do prostředí gynekologické ordinace, hlavní postavou byla MUDr. Gita Petrová v podání herečky Daniely Šinkorové, která si získala touto rolí velkou popularitu a sympatie. Po celou dobu vysílání až do dneška se v seriálu vystřídala stovka herců. Z těch původních zůstal jen doktor Mázl v podání Petra Rychlého a sestra Gity, barmanka Lucie v podání Ivany Jirešové.

Ve svých počátcích byla Ordinace poučná i zábavná, měla svou logiku, smysl i jasnou cílovou skupinu.
Velký průchod své fantazii ovšem daly scénáristky při seriálovém úmrtí hlavní představitelky Gity Petrové, když byla zabita německými neonacisty. Uf.

15. ledna 2008 startuje Ordinace c růžové zahradě 2.
Hlavní děj se přesouvá z gynekologického prostředí do prostředí nemocnice Kamenice na ortopedické, cévní a chirurgické oddělení. Přibývá hodně nových tváří, v čele s primářem chirurgie, MUDr. Daliborem Fryntou, v podání Jana Šťastného, který zemřel v 361 dílu na rakovinu, přichází nový primář MUDr. David Suchý v podání Jana Čenského, seznamujeme se také s vynikající cévařkou MUDr. Zdenou Tichou v podání Dany Morávkové. Osudy se splétají a rozplétají, během několika dílů už spí každý s každým, přibývá seriálového násilí a nenásilné reklamy. Má ještě cenu se dívat?

Má. Přichází těžký kalibr, herečka Zlata Adamovská v roli dětské lékařky, Petr Štěpánek v roli docenta a zároveň jejího manžela, novodobý doktor Švarc v podání Martina Zounara, skvěle prdlá vrchní sestra Babeta v podání Báry Štěpánové nahrazuje poněkud nudnou Veroniku Jeníkovou.
Je zajímavé, jak sledovanost, ať už filmu nebo seriálu ovlivní to, zda tam hrají vaši oblíbení herci.

Už aby bylo září !

A už je tady. Prázdninová dvouměsíční pauza udělá u seriálu hodně. Chvíli trvá, než naběhneme. Vadí nám nové tváře, chybí ty staré. Zvykneme si na ně? Budeme opět žít osudy lékařů, sestřiček, pacientů? Budeme s nimi sdílet jejich problémy i radosti?
Nebo nás nové díly nechytnou a my přepneme? To ukáže čas.

Související článek:

Duel: Vyvolení

HLASUJTE V REDAKČNÍ ANKETĚ

použitý zdroj: www.youtube.com

Reklama