Do předposledního redakčního duelu nasazujeme poprvé český televizní seriál z prostředí venkovského fotbalového klubu: Okresní přebor. Uvidíme, jak si fotbalisté SJ Slavoj Houslice povedou. Záleží to nejen na nich, ale také na vás.

Komediální seriál z prostředí venkovského fotbalového mužstva Okresní přebor mapuje jednu fotbalovou sezónu fotbalového klubu SK Houslice.
Poprvé byl odvysílán na TV Nova 6. září 2010. Ihned si získal řadu příznivců, a to nejen z řad mužských diváků, ale i ženských.

Exteriéry i interiéry se točily v Lochovicích, vesnici vzdálené cca 40 km od Prahy, a v sousedním Komárově, kde mají postarší sokolovnu.
Místo tradičního castingu režisér Jan Prušinovský udělal fotbalová utkání, aby poznal, kdo z herců je skutečně schopný fotbalista. Nejschopnějším byl na place představitel Jardy Kužely, herec David Novotný, dříve aktivní fotbalista, který se dokonce po skončení natáčení po více než třech letech vrátil k aktivní kopané.

vetchynovotny

Ondřej Vetchý byl v roce 2011 za roli Jirky Luňáka oceněn cenou TÝTÝ.
A pro Luďka Sobotu, jenž hrál předsedu klubu Václava Orla, to byla výjimečně role jiná než komediální.

sobota

Co možná nevíte

Režisér Jan Prušinovský přišel se svým nápadem nejprve do České televize. Tam byl odmítnut s tím, že tento typ seriálu není to, co současní diváci chtějí vidět. Podobný názor měla zpočátku i představitelka manželky Jirky Luňáka, herečka Alena Mihulová, s níž jste si mohli na našich stránkách přečíst Mikulášský rozhovor.
Nakonec všechno dopadlo nad očekávání dobře, a pokud patříte k příznivkyním tohoto zdánlivě jen mužského seriálu, neváhejte a pošlete mu svůj hlas.

Použitý zdroj a foto: www.kinobox.cz a www.nova-tv-archiv.cz/okresni-prebor/

Související články:

Reklama