Famfára zní už počtvrté! Četnické humoresky s přehledem porazily dalšího soupeře. Jak už bylo několikrát sděleno, může za to nejen výborně napsaný scénář a profesionální režie, ale i skvělé herecké obsazení. Třeba takový strážmistr Jarý v podání Ivana Trojana.

Strážmistr Bedřich Jarý je role, která herce Ivana Trojana proslavila na poli televizní seriálové tvorby. Do té doby hrál spíše „jen“ v celovečerních filmech a šlo samozřejmě i o známého divadelního herce. Ale televize, to bylo takové pole neorané.

Sám Ivan Trojan na roli Bedřicha Jarého vzpomíná:
Tahle role pro mě byla velmi dobrou hereckou příležitostí, protože jsem doposud tak rozsáhlý seriál netočil. Kromě toho se mi moc líbí období první republiky, i když vím, že z pohledu mé generace je tato doba zidealizovaná. Vztah k četníkům jsem získal už dříve prostřednictvím dědečka, který prožil část svého života právě jako četník. Četníci byli chlapíci, kteří něco uměli a odvedli kus pořádné práce. Byl bych rád, kdyby ze seriálu lidé poznali, že četníci byli lidé, kteří měli etickou i morální hodnotu a svou práci chtěli vykonávat dobře. Byla pro ně posláním. O to jsem se snažil i ve své roli.

sarazimem

strážmistr Jarý s vrchním strážmistrem Arazimem

jestejednou

a ještě jednou s vrchním strážmistrem / a také budoucím tchánem :)

bedriska

jako volavka Bedřiška :)

mezizenami

a opět jako „muž“, na fotografii mezi ženami, filmovou manželkou Claudií a filmovou tchyní Ludmilkou

A my vám ještě prozradíme jeden „drb“ ze zákulisí, tedy spíše od jeho ženy Klárky Trojanové - Pollertové. Ta nám prozradila, že po každé sérii natáčení přišla s manželem do jiného stavu.
Že by pobyt ve staré, brněnské četnické pátrací stanici muže tak dobíjel „energií“?
Škoda, že už ji zbořili. :)

sklarouu

s opravdovou manželkou - Klárkou

použitý materiál: www.cetnickehumoresky.cz a www.cetnicke-humoresky.estranky.cz

Související články

Reklama