I do třetice zvítězil v předchozím devátém redakčním duelu televizní seriál Četnické humoresky. Pan režisér Antonín Moskalyk by měl radost.

Dnes se v duelu utkávají prakticky Tomáš Töpfer proti Tomáši Töpferovi. Tedy vrchní strážmistr Arazim proti stomatologovi Královi.

arazimm

Kromě Tomáše Töpfera však hrála v Četnických humoreskách i řada jiných vynikajících herců. Zažili spoustu legrace, ale i zármutku.
Věděly jste například, že kromě režiséra Moskalyka zemřel i strážmistr Zahálka v podání brněnského herce Erika Parduse?

zahalkajedna

zahalkadva

A když už máme ten dušičkový měsíc, tak na smolaře Zahálku trochu zavzpomínejme.
Strážmistr Zahálka alias Erik Pardus měl smůlu nejen v Četnických humoreskách, ale i v samotném životě. Zemřel v květnu roku 2011 v pouhých 54 letech na rakovinu.
Strážmistr Zahálka byl jeho nejznámější seriálovou rolí, ale jinak si zahrál i v řadě jiných českých filmů a seriálů (Detektiv Martin Tomsa, Hříšní lidé města brněnského, z filmů Černí baroni, Romance za korunu, Babička.)
Erik Pardus spojil svoji hereckou kariéru hereckou s Městským divadlem Brno. Byl držitelem Ceny Thálie i Ceny Alfréda Radoka, které obdržel za strhující výkon ruského cara v divadelní hře Smrt Pavla I. od Dmitrije Merežkovského
I přes tato významná divadelní ocenění však zůstane v srdcích nejvíce v roli popleteného strážmistra Zahálky, za něhož se do úmoru bil i strážmistr Arazim. Mimochodem v civilu byli Tomáš Töpfer i Erik Pardus velcí kamarádi.

zahalkatri

zahalkactyri

použitý materiál: www.cetnickehumoresky.cz

Související články:

Reklama