Seriál z prostředí brněnské četnické pátrací stanice Četnické humoresky nasazujeme dnes do redakčního duelu poprvé. Protihráčem je mu Nemocnice na kraji města. Komu přinese sedmička štěstí?

První díl seriálu Seriál Četnické humoresky jsme mohli spatřit na našich obrazovkách už v roce 1998. Natáčelo se v reálných prostředích střední a jižní Moravy a v Brně. Sídlo brněnské četnické pátrací stanice bylo zřízeno v areálu bývalých vojenských kasáren na Staňkově ulici v Brně. Po skončení třetí řady seriálu byly prostory zbořeny.

Děj seriálu se odehrává v období První republiky a kombinuje prvky detektivky a komedie. Kriminalistické zápletky v seriálu vycházejí ze skutečných kriminálních případů, které v archivech pro režiséra Antonína Moskalyka (který zemřel v průběhu natáčení 3. řady) našel plukovník JUDr. Michal Dlouhý. Po smrti Antonína Moskalyka převzala režii jeho dcera Pavlína Moskalyková Solo.

rezisermoskaly

režisér Antonín Moskalyk

Ústřední postavou celého seriálu je Karel Arazím, zpočátku štábní strážmistr, později praporčík a vrchní strážmistr, v podání populárního Tomáše Töpfera. Jeho „pravou ruku“ představuje herec Ivan Trojan. V seriálu se objeví spousta vynikajících herců i celá řada komparzistů.

Když režisér Antonín Moskalyk začal seriál natáčet, ani ve snu ho nenapadlo, jaký seriálový fenomén se právě rodí. Z původně třinácti dílů jich nakonec vzniklo devětatřicet!
Diváci si četníky okamžitě zamilovali, v průměru je sledovaly téměř dva miliony diváků. Patříte k nim?
Pokud ano, pošlete Četnickým humoreskám svůj hlas v sedmém redakčním duelu.

Související články

 

Reklama