Novinky

Duben ve znamení knižních bestsellerů

Několik skvělých knih si můžete už během měsíce dubna pořídit z nakladatelství MOBA. Jednu z nich přijede do Prahy pokřtít sám autor. Přesně na Světový den knihy 23. dubna si naplánoval setkání se svými fanoušky a křest nové knihy světově proslulý norský spisovatel Thomas Enger.

Všichni, kdo dorazí ve středu 23. dubna v 17:00 do pražského Paláce knih Luxor na Václavském náměstí budou svědky křtu novinkové knihy Instinkt dravce - kmotrem bude Xindl X - a následné autogramiády. V tento den si navíc mohou knihy (i ty, co již Thomasu Engerovi vyšly - Kamenný déšť a Fantomová bolest) koupit za cenu bez DPH.

instinktSeverskou krimi Thomase Engera Instinkt dravce (orig. Blodtåke), kterou doprovázejí výborné ohlasy z celého světa (viz příloha press kit), do češtiny přeložila Alice Týnská. Hlavní hrdina novinář Henning Juul bude na stopě vrahovi mrtvé stařenky z pečovatelského domu v Oslu, které vrah do očí zarazil její vlastní pletací jehlice. Téhož dne se v tisku objeví palcové titulky, hlásající, že ministryně spravedlnosti Trine Juulová-Osmundsenová je nařčena ze sexuálního obtěžování mladšího politika, jehož totožnost zůstává utajena. Případ rozpoutá obrovské mediální šílenství. Do toho Trine obdrží anonymní výhrůžku, aby odstoupila z postu ministryně, jinak bude vyzrazeno její tajemství. Henning je pověřen, aby napsal o vraždě v pečovatelském domě, ale současně se živě zajímá o případ své sestry Trine. Mezitím vrah udeří nanovo...

katSpousta příznivců Vlastimila Vondrušky se již nemůže dočkat další novinkové knihy. Historická krimi s názvem Ještě že nejsem kat se odehrává v renesanční Praze. Nabízí plno zvratů, napětí, ale i zábavných situací a nečekané rozuzlení. Hlavními hrdiny nejsou detektivové, známí z jiných Vondruškových románů, ale zdánlivě nesourodá trojice hrdinů - staroměstský rychtář, katovka a zběhlý student teologie. Román vznikl na podkladě autorovy stejnojmenné divadelní hry a jeho součástí bude i CD obsahující písně a průvodní slovo ze zmiňovaného představení.

rozmberkHistorická detektivka Rožmberské dědictví z pera Jana Bauera nás zavede do doby Václava IV. Mnich Blasius se vydává do rodného Krumlova za svým těžce nemocným nevlastním bratrem Jindřichem III. z Rožmberka. „Kdybych zemřel, ujmi se mého malého synka Oldřicha,“ žádá Blasia vladař Jindřich, ale mnicha jeho žádost málem stojí život. Někdo další si brousí zuby na rožmberské dědictví a pokouší se zabít jak malého Oldřicha, tak Blasia. Oba jen tak tak uniknou smrti. Do Krumlova je proto povolán Blasiův přítel a zástupce královského sudího Jakub Protiva z Protivce, který začne celou podivnou záležitost vyšetřovat...

pripadhrstUnikátní edice Původní česká detektivka se brzy dočká svého dvoustého svazku. Na duben jsou připraveny krimi příběhy Inny Rottové - Případ nechtěného milionu (197. svazek) a Petra Jirounka Pro hrst diamantů (198. svazek).

kockaVychází pokračování kočičí série Lydie Adamson, tentokrát s názvem Kočka, která ničeho nelitovala (překlad Helena Smolaková, originální název A Cat with No Regrets), román pro ženy od Anne Laureen Měsíc nad horami (překlad Tomáš Butala, originální název Der rote Mond von Kaikoura) a současný román od oblíbené Aleny Jakoubkové Manžel v domě není pro mě.

mesicmanželZáštitu nad návštěvou převzal velvyslanec Norského království v České republice H. E. Jens Eikaas.

Thomase Engera vydává v České republice nakladatelství MOBA, www.mobaknihy.cz.

   
07.04.2014 - Redakční novinky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Delli2 [*]

  Dala bych si romantiku....

  superkarma: 0 08.04.2014, 19:07:09
 2. avatar
  [5] Deta [*]

  A kniha, na kterou netrpělivě čekám - Doktor Spánek - tu není Sml80

  superkarma: 0 07.04.2014, 21:20:37
 3. avatar
  [4] Pentlička [*]

  Toho Engera, Vondrušku a Bauera bych si ráda přečetla. Doufám, že na mě v knihovně někdy zbudou.

  superkarma: 0 07.04.2014, 15:27:11
 4. avatar
  [3] tauferova monika [*]

  Vypadají zajímavě......knížka by byla i pěkná cena v soutěžiSml22

  superkarma: 0 07.04.2014, 15:07:16
 5. avatar
  [2] Hanula [*]

  Sml16fíhá - to je nadílka - práě čtu Můj život - Marc ChagallSml67

  superkarma: 0 07.04.2014, 14:26:50
 6. avatar
  [1] PBD [*]

  Sml67

  superkarma: 0 07.04.2014, 14:11:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme