.

Držte mě nebo ho fakt zabiju!

Cestování

Držte mě nebo ho fakt zabiju!

 

 

Nebudu chodit kolem horké kaše a začnu hned pěkně zostra. Taky vám, milé dámy, připadá velice nespravedlivé, že jsme povolávány k odpovědnosti za vše, co se týká provozu domácnosti, proviantní pohotovosti ledničky, počtu vyžehlených košil a poskládaných ponožek, vychovanosti či spíše nevychovanosti našich potomků…a samozřejmě také stavu našich dovolenkových zavazadel?

 

A to je právě téma v těchto dnech velice aktuální.

 

Většina z nás se na dovolenou teprve chystá a troufnu si říct, že mnoho manželek, maminek, přítelkyň a milenek má z toho už několik týdnů hlavu jako pátrací balon.

 

Leží na nich totiž tíha, kterou by snad ani zdatná tažná kobyla neunesla.

 

Naplánovat, nakoupit, vyprat, vyžehlit, zabalit, nezapomenout, předvídat, odhadnout množství prádla a jídla, myslet na vše a nejlépe za všechny A v případě jakéhokoli pochybení být volána k odpovědnosti. Tfuj tajbl.

 

Moje maminka si před každou dovolenou, kterou jsme pravidelně trávili pod stanem, opravdu užívala poctivé a regulerní galeje. Všechno výše jmenované leželo na jejích bedrech, a zatímco my děti jsme měly povinnost se na dovolenou pouze těšit a tatínek důležitě kontroloval stav našeho rodinného vozidla, ona s vytrvalostí sprintujícího chrta snášela na hromadu vše potřebné.

 

Ach, jak nevděčná to byla práce. Snad vždycky se stalo, že na něco zapomněla. Sůl, otvírák, repelent, tátovo holení… Chuděra. Vždycky si to strašně brala k srdci a upřímně se trápila svým selháním a neschopností. Samozřejmě, že tatínkovi by se to stát nemohlo! Kdyby balil on, bylo by všechno v nejlepším pořádku a my bychom nemuseli kupovat zapomenuté věci až na místě. Záhadou mi ale bývalo, proč se tedy tatínek té předdovolenkové balící mánie nikdy aktivně neúčastnil.

 

Jistě, vše mi ve správných souvislostech došlo, až když jsem sama dospěla a založila vlastní rodinu.

 

Můj manžel sice patřil k těm osvícencům, kterým bylo slovo patriarchát cizí, a dělení prací na mužské a ženské nijak extrémně neprožíval. Vždycky udělal vše, co bylo potřeba… Na to jsem si skutečně nemohla stěžovat. Ale… I tato zdánlivá přednost byla někdy na obtíž.

 

Kecal mi totiž úplně do všeho.

 

Dá se říct, že naše první manželská krize přišla právě ve chvíli, kdy jsme se měli v ještě líbánkovém období společně vypravit na dovolenou pod stanem.

 

Velmi brzy jsem vystřízlivěla z jeho zdánlivě chvályhodné aktivní účasti na přípravách. Poté, co jsem ocenila jeho přepečlivě vypracovaný seznam všeho, co musíme zabalit, jsem totiž zjistila, že onen list papíru se stal jakousi biblí a písmo zde napsané nesmím v žádném případě porušit.

 

A začalo tóčo. Každé ponožky navíc, spodní kalhotky nad rámec jeho vlastních úvah či krabici sušeného mléka jsem byla nucena zdůvodňovat jako před soudním tribunálem a přesvědčovacími metodami působit tak, aby byl seznam dodatečně opraven.

 

Jistě pochopíte, že něco takového jsem nemohla v žádném případě přežít bez psychických následků. Hádali jsme se opravdu strašně. Doslova o blbiny. Chvílemi jsem dokonce hořce litovala, že jsem se za toho cvoka provdala, nesnášela jsem ho a střídavě jsem hystericky ječela nebo bezmocně plakala do polštáře.

 

Poté, co jsem se rozhodla podat žádost o rozvod a tento úmysl mu sdělila, se konečně vzpamatoval. Asi mu došlo, že počet mých spoďárů je jen a jen moje věc a přistoupil na dohodu, že si každý sbalíme vlastní zavazadlo a společné věci pak dáme dohromady v příkladné manželské shodě, založené na kompromisu.

 

A tak se i stalo. Vrkali jsme jako dvě hrdličky... dokud nepřišly na řadu kuchyňské potřeby. U přípravku na mytí nádobí totiž došlo k poslední ostré výměně názorů. Já jsem chtěla zabalit klasický Jar, on se mi snažil vnuknout průkopnickou myšlenku - totiž drhnutí nádobí pískem z Orlické přehrady. (Já vím, že to také nechápete, ani já jsem tehdy nechápala.) Když už to vypadalo, že nemám šanci se svým stupidním saponátem zvítězit, přistoupila jsem na písek s tím, že mytí nádobí bude po celou dovolenou jeho práce. Po chvíli napjatého ticha, kdy jsem sledovala, jak mu to v hlavě usilovně šrotuje… se náhle rozhodl pro mnou navrhovaný Jar.

 

„Tak dobře. Ať je po tvém. Dej tam ten Jar,“ sdělil mi velkodušně. Nemohla jsem odolat a hozenou rukavici jsem střelhbitě zvedla: „Ale ne, já na tom netrvám. Jar necháme doma a ty si můžeš dosyta užívat tábornické kouzlo s mastnými hrnci a talíři na břehu přehrady.“ Odvětila jsem mu sladce, tvářila se jako vrozená nevinnost a v duchu se kochala představou, jak dřepí jako idiot na bobku a snaží se umýt přírodním pískem nádobí dočista do čista. A jen tak mimochodem jsem podotkla, že ochránci přírody jsou bdělí a připraveni kdykoli zasáhnout. V jeho obličeji se po mém duchaplném monologu objevilo upřímné zděšení, až mi ho bylo na malou chvilku líto.

 

Samozřejmě, že jsme posléze nádobí pískem neumývali. :o))

 

Ale řeknu vám upřímně… opravdu jsem ho tehdy chtěla zabít. Bože, jak strašně mi šel na nervy! Nicméně - tak už to prostě v manželství chodí. A na začátku možná ještě víc... Než se obrousí hrany, vzájemně sladí návyky, které si neseme z dětství.... Není potřeba z každého konfliktu dělat zásadní životní problém... ale, jistě mi dáte za pravdu, že to nám, ženám, nebrání v tom, abychom si hezky česky na ty naše chlapiska nepostěžovaly, co? :o)))

 

Máte i vy nějakou vzpomínku na balení zavazadel, manželské hádky, pitomé nápady a na chvíle, kdy jste vážně pochybovaly o duševním zdraví muže, kterého milujete? Čím vás vytočil, zaskočil, překvapil či naprosto vykolejil? Napište mi o tom… Když už je to balení na dovolenou stejně jen a jen na vás… ulevte si alespoň trochu. Tady jste mezi svými… :o))

redakce@zena-in.cz

 

Krásný pátek všem přeje

   
08.07.2005 - Zahraničí - autor: Jaroslava Machálková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [61] kemy [*]

  poupátko: přeji hodně štěstí ve světě!!!

  superkarma: 0 09.07.2005, 15:08:21
 2. avatar
  [60] Jeremi [*]

  Bóžínku, jako bych to viděla! Když jsme jeli na naši první pod stanovou dovolenou, nechala jsem si namluvit, že polštář pod hlavu je do stanu paďourství (správně je zmuchlat si pod hlavu džíny) a že kafe se pije zásadně z ešusu, smaltový hrneček je blbost. Výsledkem byla zablokovaná krční páteř a všechna trička pobryndaná. Další rok jsem si vzala malý polštářek a smaltovaný hrneček. Výsledkem byla zablokovaná krnčí páteř už jen občas a pobryndaných triček jen polovina (to podle toho, kdy se mi povedlo si svoje věci skutečně uhájit). No, teď už dávno máme každý hrneček i polštář svůj a na jakékoliv mé návrhy, co s sebou, moudře odpovídá "auto to uveze".

  superkarma: 0 09.07.2005, 10:49:56
 3. avatar
  [57] femme [*]

  risina: príma výběr

  superkarma: 0 08.07.2005, 22:48:48
 4. avatar
  [56] risina [*]

  Zítra odjíždíme na 14 dní (Roháče a Chorvatsko). Každý jsme si sbalili svoje zavazadlo (malé dceři jsem překontrolovala věci, něco vyhodila, něco přidala), já pak připravila jednu velkou tašku se sportovními věcmi, hrami, lehátky atd. na pláž a 2 přepravky + ledničku s jídlem. Do auta to bude skládat manžel. A vím jistě, že jestli jsme něo zapomněli, nebudem se vzájemně ovbviňovat a prostě si to tam koupíme.
  Průšvih byl, že jsem nemohla najít pas... Ale už ho mám.

  superkarma: 0 08.07.2005, 22:09:50
 5. avatar
  [53] JollyGirl.J [*]

  U nás si vždycky každý nachystal svoji kupku a vše se sbalilo do kufrů.Pravda manžel toho měl podstatně méně, ale nikdy jsem ho nekritizovala. Když mu pak byla na dovolené zima, byla jsem opravdu důsledná a svůj svetr mu nepůjčila. No a neopoučil se, pořád mívá malou kupku. Je dospělý a já nejsem jeho matka, abych ho opečovávala. Co si sbalí, to má.A je to. Nikdo nikomu pak nemůže vyčítat, že něco chybí. Každý si zodpovídá za sebe.
  A funguje nám to dodneška pěkně v klidu už 19 let.

  superkarma: 0 08.07.2005, 17:26:59
 6. avatar
  [52] Ada1 [*]

  Trinii: No jasně. To jsem ani nepsala, to je samozřejmé Většinou je někam založím NASCHVÁL

  superkarma: 0 08.07.2005, 16:14:31
 7. avatar
  [51] Trinii [*]

  Ada1: tak to je u nás podobné... ale podle něho já můžu vždycky za to, že ty klíče nejdou najít, určitě jsem je někam přeložila...

  superkarma: 0 08.07.2005, 16:02:15
 8. avatar
  [50] Ada1 [*]

  Můj manžel vždycky stojí tak neskutečně vyzývavě v předsíni a pak, když už máme sbaleno a vše u dveří připraveno, tak začne hledat klíče od auta . To si pak stoupnu do předsíně a opřu se o futra já. Tak stojím, když něco řeknu, tak prudím, že něco říkám, když nic neříkám, tak prudím, že nic neříkam a vlastně vůbec prudím už jen tím že tam tak stojím

  superkarma: 0 08.07.2005, 14:48:03
 9. avatar
  [49] femme [*]

  u nás doma si teď už konečně každý balíme zvlášť jednou mě mangel dostal tím, že si do kufru přibalil tlustý lyžařský svetr s norským vzorem na tom by nebylo v zimě nic neobvyklého, ale my letěli v srpnu na Krétu

  superkarma: 0 08.07.2005, 14:30:21
 10. avatar
  [48] breberka [*]

  Chlapi jsou holt vypočítavé potvory.Od začátku každého vztahu zkouší, co si mohou k partnerce dovolit a věřte, i já jsem ze spoustu svých zásad polevila, ani jsem si toho nevšimla.Prostě nás každou minutu aťukkávají.Místo, aby jsme si je my udělali k obrazu svému, tak s náma sami kolikrát sami cvičí a ani si to neuvědomíme.Je to zamotaný kolotoč.stačí k tomu dodat jedno slovo------nedejte se!!!Když si sám nezabalí kufr, tak ať si na dovču jede třeba ve slipech , no ne?? dělají ze sebe blbečky, abysme jejich práci odřela za ně.

  superkarma: 0 08.07.2005, 14:29:22
 11. avatar
  [47] Petraoz [*]

  Clerenc: Uplně stejně jako když si může dospělej chlap navařit, vyprat a vyžehlit.....je přece dospělej....

  superkarma: 0 08.07.2005, 13:57:14
 12. avatar
  [46] Lhasa [*]

  Merylko, jako vždy přesně a jako vždy parádně!

  superkarma: 0 08.07.2005, 13:45:21
 13. [45] vrba [*]

  Trinii: ...co jsem myslela, že vezme muž...

  Tomu říkám setkání s realitou mužského světa.

  superkarma: 0 08.07.2005, 13:43:43
 14. avatar
  [44] Clerenc [*]

  Ja nechapu, proc si dospely chlap nemuze zabalit sam To bych uz mu mohla i utirat zadek, ne?! Kdyz nekdo neco zapomene, tak se to holt dokoupi, neni to zadna tragedie, kvuli zapomenuty zubni paste, si nebudu kazit dovolenou U nas to takhle funguje a nejsou stim zadne problemy

  superkarma: 0 08.07.2005, 13:07:56
 15. avatar
  [43] Trinii [*]


  Třeba já strašně ráda balím na dovolenou a to pro oba, ještě nejsou děti takže toho moc není. Ale nesnáším vybalování, když přijedem, to mi tam taška napůl vybalená leží pár dní vždycky. Na naši první dovču jsme jeli, když jsme nebydleli spolu takže měl vše pro sebe, ale třeba žádný nůž nebo baterku co jsem myslela, že vezme muž, když už jedem pod stan. Takže od minule už vždycky každý svoje oblečení balí sám a příslušenství a kosmetiku připravuju radši já, ale mám to ráda a klidně bych mu i ty hadry zabalila.

  superkarma: 0 08.07.2005, 13:01:01
 16. [42] vrba [*]

  Prosím tě, ty s tím balením naděláš, slýchám každý rok. Každýmu tam hoď dvě trika, kraťasy, plavky, pár konzerv a je to (upozrňuju, že jezdíváme na 14 dní k moři). No není roztomilej ?

  superkarma: 0 08.07.2005, 12:35:14

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [41] Eva_CZ [*]

  Ja mam doma . Balime si kazdy sve - takze Von si nese jednu malou tasku a pak naklada mne. Naprosto beze slova odvlaci do auta vsechno, co dam na 1 haldu. Vcetne vahy, mycich a cisticich prostredku a desinfekce ( a to samozrejme jezdime do hotelu - jenze ja mam uchylku ), dale si vozim sve vsechno - polstare, deku, povleceni... V zivote mi nic nerekl. No ostatne od toho, aby neco rikal, ho prece nemam, ze jo?

  superkarma: 0 08.07.2005, 12:25:13
 2. avatar
  [40] Lenika [*]

  Pěkné . My si balíme věci každý zvlášt. Pokud jedeme jen na jednu noc, tak do jedné tašky, přičemž jeho košile MUSÍ být nahoře, aby se nezmačkala. Jinak máme každý dvoji tašku a i drogerii. Přítel též balí .

  superkarma: 0 08.07.2005, 11:51:05
 3. avatar
  [39] Simoušek [*]

  Musím říci, že můj manžel si také balí na dovolenou sám. Jen společné věci a toaletní potřeby (kartáček, ručníky ...) balím já. Posléze ještě nenápadně zkontroluju jeho zavazadlo a doplňuju jeho slipy a ponožky. Ne, že by byl "prase", ale chlapi někdy správně neodhadnou potřebný počet těchto "nezbytností"

  superkarma: 0 08.07.2005, 11:46:23
 4. avatar
  [38] Galina [*]

  manželovi vždycky řeknu,at si nachystá,co chce zabalit do tašky.On si nachystá,já to sbalím.Je fakt,že hodněkrát jsem zapomnela vzít něco,co on sám nenachystal a samozřejmě to byla moje chyba
  tentokrát odjíždím sama s dcerkou,ta mi snad nebude nic vyčítat

  superkarma: 0 08.07.2005, 11:43:12
 5. avatar
  [37] lilithheta [*]

  Jo jo, jaký si to uděláš, takový to máš. Když už předem budu počítat s tím, že budu balit i pro druhou samostatně myslící bytost, tak taky budu, že. Mě by to nikdy ani nenapadlo (ne že bych nechtěla, ale fakt mě prostě nikdy nenapadl fakt, že bych měla dospělému člověku balit jeho vlastní věci ), takže jsem je ani nebalila a nikdo z ex ani můj současný s tím nepřišel, abych mu zabalila. Možná, že jsem měla štěstí na chlapy, ale spíš si mylsím, že je to v tom přístupu jeden k druhému. A kdybych už jela pod stan, tak s tím, že klohníme akorát snídani a oběd a večeři budeme vyhledávat v zařízeních tomu určených. To už bych radši zůstala doma, než drhnout u Orlíku pod stanem hrnce.

  superkarma: 0 08.07.2005, 11:23:54
 6. avatar
  [35] novinka [*]

  Naše balení na dovču sice není tak psychicky náročné, i když 80% věcí taky balím sama.Ale nad tím článkem jsem si vzpomněla, jak přesně tohle dělal můj otec, mamča všechno měla na bedrech...on z našeho pohledu-jenom,z jeho pohledu to nejdůležitější..čili dopravní prostředek .Tedy abych to upřesnila-zkontrolovat olej a doplnit benzín. A po této velmi vysilující přípravě na dovolenou jednou dojel do cíle cesty v bačkorách,páč se pod tíhou starostí zapomněl při odjezdu z domova přezout.

  superkarma: 0 08.07.2005, 11:12:07
 7. [34] Zedík [*]

  Karol: no tak to my jsme myli.....

  superkarma: 0 08.07.2005, 11:02:52
 8. avatar
  [33] markeet [*]

  holky, vy jste vsechny ! mne vubec nedochazi, proc bych mela nekomu jinemu balit obleceni - at si kazdy sbali to, co uzna za vhodne. taky by mi desne vadilo, kdybych nasla v batohu jenom ty modre sortky, kdyz si chci dneska oblict ty zeleny (napriklad treba). osobni veci si s balime kazdy zvlast a na spolecnych se shodneme. a jar neresim, protoze u nas umyva nadobi vzdycky ten, ktery nevaril. a varim (skoro) vzdycky ja

  superkarma: 0 08.07.2005, 11:00:47
 9. [32] Rikina [*]

  My si vždycky balili každej svoje oblečení, včetně dětí, a jinak to bylo rozděleno tak, že manžel měl na starosti vše, co souvisí s autem a stanem, a já zase všechno, co souvisí s kuchyní a hygienou. Samozřejmě že se vždycky něco zapomnělo a dokupovalo

  superkarma: 0 08.07.2005, 10:55:33
 10. [31] Jipa [*]

  Jejda ...to mě nikdy nenapadlo, že bych měla svému muži balit zavazadlo....hmmm-zajímavá myšlenka...třeba by nechodil pořád v jedné mikině

  superkarma: 0 08.07.2005, 10:55:18
 11. avatar
  [29] monuška [*]

  Taky se vždycky říkám větu, co nemám ,nepotřebuji. Je pravda, že zatím jsem nic moc důležitýho nezapomněla. Akorát dva roky po sobě hřeben, ale stačí prohrábnout rukou . Říkám si hlavně ať mám peníze, pas. Ale taky se mi občas zdává sen, že už mám jet a nemám zabalíno.

  superkarma: 0 08.07.2005, 10:37:21
 12. avatar
  [28] kemy [*]

  pískem z přehrady!!!!

  superkarma: 0 08.07.2005, 10:15:42
 13. avatar
  [27] Deja [*]

  Tak chlapa "na zabití" mám doma také. Známí, kteří znají jeho cholerickou povahu se mě při setkání ptají místo "jak se máš?" tak "ještě jsi ho nezabila?". Někdy fakt musím počítat do deseti a zpátky. Ale jak říká mam-ča: nejhorších je prvních 20 let. To se už blíží, takže jsem už zvyklá a otupělá.

  superkarma: 0 08.07.2005, 10:15:40
 14. avatar
  [26] Beruška1 [*]

  sala: Moc hezké, přímo ze života.
  Jinak věci na dovolenou či víkend je u nás také zásadně mou povinností. Ale přítel je zase takový, že nikdy nemá k ničemu žádné zbytečné kecy, prostě to bere,že když se něco náhodou zapomene, tak se nic neděje. Vždycky se dá to co chybí, koupit na místě. Ale s bývalým to bylo děsné, nikdy nic nezabalil, ale pak kritizoval, co všechno jsem já zapomněla. No tak jsem to jednou nechala na něm, pouze jeho věci, a co myslíte, klidně by na dovolenou k moři odjel bez plavek.

  superkarma: 0 08.07.2005, 10:10:34
 15. avatar
  [25] Kekka [*]

  Balení mi ani tak moc nevadí, ale k vybalování po návratu se musím moc a moc přemlouvat. Mimochodem ten článek je moc hezky napsaný.

  superkarma: 0 08.07.2005, 09:54:24
 16. avatar
  [23] mam-ča [*]

  Luciš: Můj manžel nesnáší papírové kapesníky. Zdůvodňuje to tím, že prý má "psychický blok".
  Ale pro jistotu a pro cizince nosí v zadní kapse (každých) kalhot půl role toaletního papíru. V konečném důsledku (v pračce) je výsledný efekt stejný.

  superkarma: 0 08.07.2005, 09:46:13
 17. avatar
  [22] mam-ča [*]

  Petraoz: No jo, každá kočka je jiná. My máme jednu pouliční nalezenku, která je děsně samostatná a všude hned doma, a k tomu červeného briťáčka, který je "blbý aristokrat". Celý den lítá venku, ale vyčůrat se chodí domů na kočkolit.
  A zatímco kočka brutálně redukuje místní myší populaci, briťáček si dá kapsičku a Pribináka...

  superkarma: 0 08.07.2005, 09:43:05
 18. avatar
  [21] Luciš [*]

  Balení mě ani tak moc nevytáčí. Všechno by bylo možná i s přítelem v klidu, kdyby se při balení do Řecka nepletl můj otec. Prosím tě, co tady pořád lítáš a seš nervní? Mmch člověk, který si v životě nezabalil ani fusekle, máma je soumar a terč jeho výlevů už 37 let. Ale co mě nebetyčně s***e, je jak chlap není schopnej vyndat hnusný papírový kapesníky ze všeho, co dává do špíny. Po dvou letech ujišťování teď kontroluju i fusekle, když je dávám do pračky. Když už uzmu rifle, že zrovna peru něco podobného, tak se nestačím divit. My snad držíme rekord v počtu zmuchlaných papírových kapesníků najednou v kalhotách, to se dostat jako obvykle do prádla

  superkarma: 0 08.07.2005, 09:39:06
 19. avatar
  [20] Petraoz [*]

  mam-ča: Ano to máš pravdu, ale pustit micky ven bych se asi neodvažila. Mám chovný páreček britek a nikdy jsem je zatím ven samotné nepustila. Asi bych se strachy o ně zbláznila. Kocour je ťula, že letí i za mouchou a kočka je tak ofrklá, že na zavoláni absolutně nereaguje, ale když něco chce tak příjde. Já je prostě

  superkarma: 0 08.07.2005, 09:37:21
 20. avatar
  [16] mam-ča [*]

  Petraoz: Obyč. kočičí záchod stojí kolem dvou stovek. Na každé chalupě se najde trochu písku, abys nemusela tahat i kočkolit. A plastová přenoska se dá rozdělat, takže může sloužit i jako pelíšek. Myší jsou plné zahrady a pole...

  superkarma: 0 08.07.2005, 09:34:00
 21. avatar
  [14] Petraoz [*]

  mam-ča:No abych pravdu řekla, já nevím. Asi bych potřebovala ty vybavičky tak tři. Protože chalupa není naše a jednou jedeme ke strýcovi a podruhé k jeho rodičům a potřetí, když se poštěstí a jedem někam bez kočiček, tak mi je hlídá mamča.

  superkarma: 0 08.07.2005, 09:25:16
 22. avatar
  [13] mam-ča [*]

  Petraoz: Proč nepořídíš kočkám výbavičku i na chalupu ? My takhle "kočujem" s kočkami každý týden, a je pohoda.
  Ty si pak sbalíš jen jídlo a čisté spoďáry, a je to !
  Ale taky znám ten chlapský přístup. Manžel stojí opřený o auto a významně si pohrává s klíčky, se slovy : "Já nevím, na koho se v téhle rodině pořád čeká..."
  Naštěstí to myslí v legraci, jinak bych už možná byla vdova.

  superkarma: 0 08.07.2005, 09:21:45
 23. avatar
  [12] Petraoz [*]

  Lucie Štěrbová: Já doufám, že mi nevezme jen jedno oblečení................jinak chudák, nevim jak by přežil s jednim krajicem chleba na dva dny... Přece nebudu vařit ve smradlavých věcech, žeeeee?????? JÁÁÁÁ SE NEDÁMMM

  superkarma: 0 08.07.2005, 09:18:02
 24. avatar
  [10] Petraoz [*]

  sala: TO JE FAKT DOBRÉÉ

  superkarma: 0 08.07.2005, 09:12:42
 25. avatar
  [9] Petraoz [*]

  No v naši domácnosti jsou zatím místo dětí dvě kočky, které jezdí s námi. Většinou odjíždíme na chalupu v pátek a vypadá to následovně: Ve čtyři odcházím z práce a jdu nakoupit s NÍM. Během nákupu poslouchám, že zdržuju, nakupuji nepotřebné věci. V pět nebo půl šesté se přiřítím spocená domů s taškama a začne tóčo. Začnu balit jídlo do formy vhodné k přepravení. Věci pro sebe, pro něho na dva dny. Kosmetiku pro mně a pro něho, šampony a kondicionery pro mně, abych na noc nesmrděla od ohně. Moje dlouhé vlasy se umýt musí jinak jak mi to smrdí při spaní jsem nepříčetná. Sbalit záchodek pro kočky, misky pro kočky, vodítka a papání pro kočky. Během tohoto tóča slyším téct vodu v koupelně a šplichání, slyším zvukd holicí pěny, ticho, dveře letí a objevuje se čistý,krásný a navoněný přítelíček se slovem " Už můžeme jet?" Kdyby to bylo jednou za čas tak to překousnu, ale je to každých 14 dní. A to ještě nebudu mluvit o vybalování a praní všech smradlavých věcí od ohně. Sami jistě víte, že když někam jedete, že jste schopné toho ušpinit mnohem více než doma. Takže po chalupě. Jeden den peru, dva dny se to suší v sušárně, další večer případně žehlím a jsou 4 dny po chalupě v čudu - takže čtvrtek. A nedej bože, že jedeme na chalupu častěji. Minule (před 14ti dny) jsem se vzbouřila a odmítla jsem toto dělat pořád. Můj přítel mi sdělil, že to zveličuju a že on teda vše zabalí. Už se móóóóc těším jak výjdu z koupelny voňavá a čisťoučká. Taky jsem zvědavá co všechno mi bude chybět. Ovšem slibuju, že se balení ani nedotknu a že to vydržím........

  superkarma: 0 08.07.2005, 09:11:58
 26. avatar
  [8] Esťa [*]

  sala:

  superkarma: 0 08.07.2005, 09:11:24
 27. [7] sala [*]

  Pane, dej mi moudrost, abych pochopila muže,
  Dej mi lásku, abych mu odpustila,
  Dej mi trpělivost na jeho nálady.
  Jen mi prosím nedávej sílu – nebo ho zabiju!!!
  A hlavně mi dej dobrý kámošky, které mi ho pomohou zahrabat, kdybych ho přece jenom zabila!!!

  superkarma: 0 08.07.2005, 09:06:11
 28. avatar
  [6] mam-ča [*]

  Byly doby, kdy jsem balila rodinku podobně, jako Merylky maminka. Prádlo, jídlo, sportovní a hudební potřeby, děti, plíny, hračky…a tisíc dalších předmětů. Pokud byly děti malé, vešli jsme se s veškerou výbavou do Škodověnky. Jak rostly, přibyl za Škodivku vlečňák s lyžemi (v létě s koly), kytara, klávesy, buben, a jiné, k dovolenkování nezbytné předměty.
  Manžel po dobu pakování těkal neklidným pohledem po narůstajících hromadách, s častou otázkou, „kam to všechno dáme ?“ Málokdy se stalo, že bychom na něco zapomněli, spíš jsme měli spoustu věcí dvojmo, protože jsme něco ještě přibalili cestou přes chatu.
  Pak jsme při vybalování soutěžili se spřátelenými rodinami, kdo má víc tašek.

  superkarma: 0 08.07.2005, 09:03:03
 29. avatar
  [4] tortora [*]

  taky doma balím všechno jen se zeptá jestli jsem mu tam dala to a to,jinak se nějak nezajímá je spokojenej s tím,co mu nabalím,hlavně když si to nemusí chystat sám

  superkarma: 0 08.07.2005, 08:52:28
 30. avatar
  [2] šája [*]

  Můj muž se řídí heslem - co nemám, to nepotřebuju. No a tak jednou nepotřeboval ani tyčky od stanu Bohužel jsem byla s ním a na karimatce jen tak zlehka přikrytá tropikem jsem spala taky stal se tak v partě pověstným

  superkarma: 0 08.07.2005, 08:48:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme