.

Družstvo "old ladies" každému velmi rádo poradí

Cestování

Družstvo "old ladies" každému velmi rádo poradí


Dobrý den,

ráda bych vás pozvala k nám do zapomenutého kraje. Malé Výkleky byly založeny kolem roku 1526, kdy u nás vyklekl z koně neznámý rytíř a založil si tu rodinu. Naši obec si situoval dobře poblíž Chlumce nad Cidlinou, kde si hrabě Kinský postavil později zámek Karlovu korunu.

Přírodu máme k zulíbání. Přestože většina lesů patří do soukromých majetků, jsme zde velmi vstřícní a rádi se dělíme o lesní bohatství, jako jsou úžasné borůvky, ostružiny a maliny a samozřejmě hub, kolik sběrač unese.

Zvěř je tu milá a jak bych si přála já, mohla by být i více hájená...vždyť co je krásnější, než spokojená zaječí rodina na pasece a srnka vykukující ze křoví?Můj pradědeček byl spisovatel a jeho pověst O bílé paní v Habetkách se stala součástí knihy Pověsti kraje Klicperova a Malátova. Tajemný rybník obestřen mlhou i nyní láká k zamyšlení...

Turisté se  u nás neztratí, dobře informované družstvo "old ladies" mu zaručeně poradí, kudy tudy...kdo je milovník značek, může použít i moderní turistické značení pro pěší i cyklisty.

Poblíž našeho malebného kraje, kde právě voní cesmín (někdy bohužel i přilehlý kravín či hnojník), je několik zajímavostí. Nejblíže je zámek Karlova koruna v Chlumci nad Cidlinou. V parku se setkáte s půvabnými pávy a na zámku jsou kopie Braunových soch ze zámku Kuks.

Kousek dál vstoupíte do naprostého ráje kladrubských hřebčínů a jejich mysticky krásných běloušů a kaštanových hájů a promenád.Neopomenu ani naše krajské město Pardubice. Toliko milované pro vůni medových perníků. Zámek a historické Perštýnské náměstí přímo vybízí k procházkám. Témeř nepřetržitě zde naleznete nějakou
zajímavou výstavu.

Pro milovníky adrenalinu je možné za pár kaček vystoupat na Zelenou bránu a podívat se na život s nadhledem. Daleko krásnější rozhled je z nedaleké Kunětické hory. Toto místo je milováno v období 30. dubna, kdy je zde na hradě pravidelný čarodějnický slet.

V podhradí je přičinlivým podnikáním vybudován malý zoopark s možností vyjíždky na koníkovi a  volného pikniku pod jabloňovými stromy s vyhlídkou na úžasné hradby a skálu, co pamatuje mnohé.

Závěrem bych vás pozvala do malého města na Labi - Přelouče, kde je půvabná krajina podél řeky a každoroční udílení cen za dabing v historické Záložně.

S pozdravem, Eliana

Milá Eliano, nepíšete také jako Váš dědeček? Pokud ne, možná je to škoda. Váš příspěvek je totiž velmi poutavě napsaný :-)!!!
   
19.06.2006 - Zahraničí - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Lilinka [*]

  Toto je i můj kraj

  superkarma: 0 19.06.2006, 18:59:30
 2. [5] Pipinka [*]

  Eliana: já myslím, že založíme novou - veselejší pověst:) co ty na to? ;)

  superkarma: 0 19.06.2006, 16:10:17
 3. avatar
  [4] Jupíí [*]

  Eliana: pěkný

  superkarma: 0 19.06.2006, 15:41:26
 4. avatar
  [3] Eliana [*]

  Deja:staci naznacit, znam vsech 123 obyvatel

  superkarma: 0 19.06.2006, 15:05:12
 5. avatar
  [2] Deja [*]

  Jé z tého vesnice jsem měla před lety prázdninovou lásku, heč. Sama jsem se narodila v Chlumci nad Cidlinou, takže tento kraj je místem, kde jsem prožila prima dětství, mládí ...... Ale už je to bohužel dost dávno.

  superkarma: 0 19.06.2006, 15:03:32
 6. avatar
  [1] Eliana [*]

  Ano pisu, v 11 letech indianku, pak sci-fi povidky, pozdeji cestopisy,jednu pohadku pro deti a humorne povidky nyni, vyslo mi sice par clanecku v zenskych casopisech, ovsem to se nevylucuje,ze pisu jako gramaticke prasatko no co se da delat,ze?

  superkarma: 0 19.06.2006, 14:48:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme