Bulvár

Drsňáci ve stejnokroji


Ahoj všem,

u nás jsou revizoři poměrně nevinně vypadající parta. Kromě již zmíněných zakomplexovaných chudáků, kteří si troufnou tak akorát na školní děti, jsou to obvykle normálně vypadající a chovající se pánové. Ještě jsem nepotkala revizorku, ale možná jsem neměla štěstí. Můj největší zážitek s revizory ale není z Prahy ani z Čech.

Kdysi jsem trávila tři měsíce v Marseille a protože jsem jezdila každý den, pořídila jsem si nakonec průkazku. Jízdenky tam ovšem mají jiné než u nás. Na tuhé kartičce formátu platební karty je magnetický proužek. Nastupuje se pouze u řidiče a jízdenku si označíte ve strojku, který na proužek uloží, kdy a kde jste nastoupili. Na cestování pak máte 60 - 90 minut a je jedno, kolikrát přestoupíte.

Jednou jsem jela autobusem a kus za zastávkou si autobus stopla parta čtyř drsně vyhlížejících mladíků ve stejnokroji. Měli tmavé kalhoty, proužkované košile a hlavně přístroj na čtení jízdenek a výhružné výrazy. V poklidu zkontrolovali autobus, až na jednoho maníka, který samozřejmě jízdenku neměl. Pánové se s ním nepárali. Dostrkali si ho ke dveřím, autobus zastavil mezi zastávkami, kde na ně čekalo auto, a chlapíka už jsme neviděli.

Jestli musel jít pěšky, tak se dost prošel, protože to bylo v okrajové části města. Nechtěla bych se jim dostat do drápů. Dodnes nevím, jestli to byla náhoda, a nebo jestli jim dal řidič echo. V každém případě jsem tam nikdy jízdu na černo ani nezkusila. Kdo ví, jak bych dopadla.

Hezký den
Eliza

   
13.09.2007 - Společnost - autor: bezradná Eleonor

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme