Novinky

Drogy a alkohol prostě za volant nepatří!

V poslední době jste si jistě všimli přibývajících případů, kdy řídí lidé pod vlivem drog. Ještě mám čerstvě v paměti náhodu, kdy mladík pod vlivem pervitinu zabil mladou policistku a matku dvou malých dětí.

sd

Přijde mi, jako by se s řidiči, kteří jezdí pod vlivem omamných látek, roztrhl pytel. Stále slyším, jak se někdo vyboural a byl mu zjištěn v krvi alkohol, či měl pozitivní test na drogy. Mě jako řidičku to dost zaráží, za prvé proč to tito jedinci dělají, jestli to snad považují za nějakou těžkou frajeřinu, a proč naši zákonodárci s tím konečně už nezačnou něco dělat?

Mě osobně by v životě nenapadlo sednout za volant i po jednom malém panáčku. Pak se stane nějaké neštěstí, a já budu mít na krku smrt nevinné osoby? Jenže to je možná mnou, že patřím do té rozumnější kategorie, nebo si to alespoň myslím. Co je ale opravdu zarážející, že nedávno jsem viděla zprávy, kdy zase chytli někoho pod vlivem, který měl i zákaz řízení, a prostě s ním nic nedělají!

Ono kdyby na to byl zákon, že například i po nadýchání 0.5 promile půjde na tři měsíce natvrdo do vězení, tak by si to každý hodně rychle rozmyslel, to samé s těmi, co požili nějakou drogu. Jenže místo toho, aby politici řešili podstatnější věci, řeší daň ze životního stylu, jak úsměvné!

Jaký názor máte na tyto „řidiče“ vy?

   
28.07.2014 - Redakční novinky - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Rychnovska [*]

  Jasně...přísnější tresty...a od soudu žádné podmínky a při opakování už vůbec ne. Pak se jen divíme u TV zpráv, že ten co zabil pod vlivem drog nebo alkoholu při nehodě....měl tolik a tolik zákazů, které stále porušoval a dostával jen podmínku...Sml57.

  superkarma: 0 28.07.2014, 18:22:47
 2. [4] dadma [*]

  Přísnější tresty.Jak je vidět nějaké zákazy řízení jsou jim k smíchu.Jezdí bez řidičáku,někdy ho ani nemají,opilí a zdrogovaní a jej jim to úplně jedno.Měli by se zabít a nebylo by mě takových lidí vůbec líto.Jenže bohužel oni zmrzačí či zabijí nevinné lidi a sami vyváznou bez větší újmy.Ještě ve většině případů ujedou.

  superkarma: 0 28.07.2014, 16:22:46
 3. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  Ale jak těmto šmejdům toto zakázat????Sml15

  superkarma: 0 28.07.2014, 15:30:33
 4. avatar
  [2] glady [*]

  no, to se mi tedy moc úsměvné nezdá....Sml80 

  postihy řidičů, kteří jezdí "pod vlivem" by měly být daleko přísnější, sebrala bych jim řidičák na pořád , určitě by si všichni rozmysleli zda sednou za volant opilí.,..Sml22

  superkarma: 0 28.07.2014, 15:15:15
 5. [1] ruzka [*]

  naši zákonodárci by se měli alespoň občas probrat ,uvědomit si,že každý takový řidič je potencionální vrah a něco s tím dělat

  superkarma: 0 28.07.2014, 15:07:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme