Sondu do lékařtví dob minulích si můžete přečíst v příspěvku čtenářky s nickem Prababka. Zdobí ji svislá jizva a problémy s ní měla ještě po 11 letech!

V příspěvku čtenářky Prababky si můžete přečíst, jak vypadaly operace dřív... Co dodat, buďme rádi za dnešní medicínu!


Za mého mlada se většina operací prováděla se skalpelem v ruce chirurga. Nejinak tomu bylo i u gynekologických operací, kdy si žena mohla, pokud byla zadobře s personálem, objednat při odstranění myomů slušivou jizvu svisle přes podbřišek, my ostatní, k nimž patřím, pouze vodorovnou. Od té doby mám několik bříšek, posledně jmenované pak visí přes tu jizvu.
Jelikož mně se všechno hojí špatně /nebudu psát o svém chrupu, abyste neopouštěly v hrůze počítače/, tak mně se jizva na břiše hojila dlouho a s drenem a rovněž dlouho jsem chodila v předklonu, později se mně v ráně uvnitř pořezaného tělíčka utvořily ve švech podivuhodné útvarky, polypy, ty mně odstraňovali ambulantně, o podrobnostech taktně pomlčím. Čtenářkám zajisté postačí, že bříško se před výkonem hojně prolévalo ajatinem a nepoužívala se anestezie. Jeden tzv. gynekologický uzlík z nití mně vyšel z kůže na břiše po 11 letech od zákroku /nelžu,vypadalo to jako vřídek, ani obvodní lékařka netušila, co to je, dokud to nevylezlo na světlo boží samo! Jizvy po zběsilých jízdách na kole neuvádím.
Proto přeji všem inkám, aby byly zdravé. A kdyby je přece jen něco potkalo, dnes se operuje úplně jinak, takže to, co mě, vás určitě nepotká.
Prababka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 15. 10. 2012: Hojení ran

  • Regenerují se vám rány dobře?
  • Jste stále samá modřina, nebo naopak na modřiny netrpíte?
  • Máte nějaký osvědčený tip na rychloléčbu ran? Nějaký „babský“ recept?
  • Z čeho jste si odnesla největší jizvu?

Jak vnímáte své jizvy: líbí se vám, jsou vám jedno, nebo je nemáte ráda?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte do redakční e-amilové schránky (viz níže), a to nejpozději 15.10.2012 do 15.00 hodin. Posílat mi můžete i fotky svých nejhorších ran a jizev. Jednu z přispěvatelek odměním regeneračním kondicionérem a bylinným šamponem s panthenolem od RYORu.

ryor

Reklama