.

„Draze platím za svou chybu, příteli dělám služku,“ stěžuje si Magda

Vztahy

„Draze platím za svou chybu, příteli dělám služku,“ stěžuje si Magda

Když jí přítel podával pomocnou ruku, ještě netušila, co jí to bude stát. Za své dluhy teď paní Magda (42) platí velkou daň.

Po rozvodu s manželem jí toho moc nezůstalo. Musela se odstěhovat do podnájmu a ještě k tomu platit alimenty na děti, které chtěly zůstat doma, s otcem. A tak se jí moc peněz nedostávalo. Proto svou situaci často řešila půjčkami. Postupně už dlužila, kam se podívala. Vše se v lepší obrátilo, až když potkala Pavla.

paní

„Ke svému novému příteli jsem se po půl roce známosti nastěhovala a konečně přestala třít bídu s nouzí. Jenže moje minulost mě dohnala. Začaly mi chodit obsílky, co všechno dlužím, a hrozila mi exekuce. Když jsem se Pavlovi se svým bezmála půlmilionovým dluhem svěřila, nabídl se, že mi pomůže. Nechtěla jsem to zprvu přijmout, nicméně situace byla tak vážná, že mě k tomu dotlačila,“ svěřuje se Magda, která už ale dobře ví, že nic není zadarmo.

Ačkoli měli do té doby hezký, vyrovnaný vztah, teď je vše jinak. „Pavel se příšerně změnil. Když to řeknu natvrdo, začal se ke mně chovat doslova jako ke služce. Připadá mi, že má pocit, že mě teď vlastní! Všechno bere jako samozřejmost, slovo prosím nebo děkuji už vůči mě vůbec nepoužívá. Začal na mě křičet a rozkazovat mi. I sex je teď jiný, chová se ke mně zkrátka nemožně, jako k placené holce. Je to vážně k nesnesení. Nejraději bych sbalila svých pět švestek a utekla, jenže jak bych teď mohla?“ trápí se Magda, kterou u přítele drží pět set tisíc důvodů.

„Pokud bych od něho odešla, chtěl by své peníze okamžitě zpět. Jasně, nedivím se tomu. Ale já je nemám! Navíc je mi hloupé se s ním teď rozcházet, vypadalo by to, že jsem ho využila, což není pravda. Když jsem se snažila promluvit s ním o tom, co mě trápí, jen mě setřel, ať si nevymýšlím hlouposti a nezatěžuji ho jimi. Jsem zoufalá a uvažuju, kde bych si půjčila. V bance to ale nebude, protože tam o mých dluzích dobře vědí,“ dodává Magda.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

   
16.05.2017 - Ona s ním - autor: Julie Hájková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [46] spavec [*]

  Mickey Mouse — #45No dobře, no. Jste mužskej, tak to tak vnímáte. Mně to prostě přišlo krutý, právě proto, že ano, myslím si, že paní je hodně naivní a hlavně nezodpovědná. Kdyby jí bylo 20, ale ve 42 letech si myslet, že když nepůjdu do banky, že se tím něčemu vyhnu? Přihlížela jsem k tomu, že se jí rozpadlo manželství, přišla o děti, byla na tom špatně finančně. Vám jí není ani trochu líto? Opravdu ne? Možná nikdy s penězi zacházet neuměla, kdoví.

  Ale řešit dluhy dalším dluhem, ještě k tomu hlavně jinde než v bance?

  To není naivní?

  Chtít utéct, aniž vyrovnám účty? Potom, jestli takhle přemýšlí, bych se nedivila, že si myslela, že pro něj to opravdu není žádnej problém... zaplatit takovej peníz. Kdyby se prodala, jak říkáte, tak by přece nemohla utýct, nebo ne? Už mi rozumíte?

  Já chci pokračování! Chci vědět, jak to dopadlo!

  superkarma: 0 27.05.2017, 18:09:10
 2. avatar
  [45] Mickey Mouse [*]

  spavec — #33 Ano, je to kruté hodnocení. Ale ona věděla, že má dluhy. Když pak příteli dluhy přiznala, tak se nerozhodla, že si pomůže sama. Místo toho přijala nabízenou "pomoc". Nikde v článku nečtu, že by si dohodli předem podmínky té pomoci, např. že paní bude nějak splácet. Asi čekala, že mu bude stačit, že s ním spí. Takže se prodala - za půl mega. Sml24

  Nebo si opravdu myslíte, že je paní Magda tak naivní, aby věřila, že za ní přítel půl mega zaplatí jen tak? Sml80 Paní Magda se zjevně přítele ani neptala, jak složité bylo takové peníze vydělat. Kdyby někdo tak snadno rozhazoval takové peníze, dlouho by mu nevydržely.

  1. na komentář reaguje spavec — #46
  superkarma: 1 17.05.2017, 13:50:06
 3. avatar
  [44] AmeA [*]

  Jo jo po boji každý z Vás generál Sml23Sml22Sml80Sml22Sml23

  superkarma: 0 16.05.2017, 21:42:44
 4. avatar
  [43] margot [*]

  spavec — #39 víš, já to z článku pochopila jinak. ne, že ty prachy jsou hloupost. ale že jako hlouposti přítel vnímá její stížnosti na to, jak se k ní chová.

  škoda, že v článku není ani informace o tom, jestli se příteli snaží aspoň po troškách půjčku splácet. skoro mi přijde, že prostě nikdy pořádně nehrábla.

  superkarma: 1 16.05.2017, 21:39:12
 5. [42] spavec [*]

  v.poho — #40Zlatokopka nejsem Sml30 to je teda fakt. To bych na tom nebyla jak jsem Sml22 ale nemám dluhy a o to go. Vlastně celý ten článek je o tom.

  superkarma: 0 16.05.2017, 21:30:21
 6. [41] spavec [*]

  margot — #37 margotSml67

  A ještě si dovolím poznámku. Že jako paní bráním. Ne. Jen shromažďuju fakta z článku a snažím se vžít do situace té paní.

  Dluhy nesnáším, to už jsem říkala a stojím si za tím. Přišla jsem o všechno a začínala od nuly. Bez dluhů. A bylo to sakra těžký. A to mi je o hodně víc než Magdě. Moje minulost je plná bolesti, ale za všechno se platí a nic není zadarmo. Nevyřešená minulost vás vždycky dožene. A neutečete před ní.

  superkarma: 0 16.05.2017, 21:15:59
 7. avatar
  [40] v.poho [*]

  spavec — #39Měli hezký VYROVNANÝ vztah. Těžko budeš mít vyrovnaný vztah s milionářem, pokud nejsi zlatokopka.Sml57

  Mně by sice taky vadilo, kdyby mi měl přítel dát tak drahý "dar", ale to by mě zaskočilo, i kdyby to měl být jen 20 tisíc.

  Paní ale ten případ není. A o tom, že by se ho bála, není řeč. Ta se bojí jen toho, že by si na své dluhy měla vydělat.

  1. na komentář reaguje spavec — #42
  superkarma: 1 16.05.2017, 21:10:08
 8. [39] spavec [*]

  v.poho — #38No ale vždyť on se nabídl sám. Sml16 Tudíž zjevně problém s penězi neměl.

  Teda popravdě, já bych se takovýho chlapa bála. Aby vysolil 500 tisíc jen tak jako že pomůže jen tak z lásky? Kdo tomu věří, hlaste se. Proto Magda shání půjčku 500 tisíc, aby se vyplatila, bojí se ho. Běda jak uteče, najde si ji.

  Jinak nedávno tu vyšel článek, kdy manžel posílal tisíce na cizí účet po dobu tuším deseti let, a bylo to bráno jako charita a připadala jsem si dost divně, že jsem byla jediná, komu to přišlo tak nějak zvláštní. Takže proč by nemohl být přítel tak bohatý, že nějakejch 500 táců je pro něj nic. Ostatně jí řekl, že to jsou hlouposti, když to chtěla řešit a ať ho tím nezatěžuje. Já nikoho takovýho sice neznám, ale to neznamená, že takovej chlap neexistuje.

  1. na komentář reaguje v.poho — #40
  2. na komentář reaguje margot — #43
  superkarma: 0 16.05.2017, 21:02:40
 9. avatar
  [38] v.poho [*]

  spavec — #33No a já paní lidsky nechápu. Zato celkem chápu přítele. Byl zamilovaný, chtěl pomoci a teď má na krku babu a půl mega v háji. Jako to není padesát tisíc.

  Myslete si o mně, co chcete, ale nastěhovat se ke mně chlap, kterému po půl roce zčista jasna začnou chodit výměry od exekutora, ne, že mu půjčím půl milionu, kopnu ho do zádele a jde, odkud přišel.

  Jak už tady psali jiní: nemám-li vysoké příjmy, musím se uskromnit. Nemám-li na pronájem, pronajmu si jen jednu místnost nebo ubytovnu. A především začnu makat, abych se měla líp. Náš stát je sociální až dost, takže hlady by paní (pokud je ochotná, ale bohužel i neochotná, hrábnout a pracovat) určitě neumřela. Na děti se ohlížet taky nemusí.

  Čili co..., paní je nejspíš vyžírka.

  1. na komentář reaguje spavec — #39
  superkarma: 1 16.05.2017, 20:45:29
 10. avatar
  [37] margot [*]

  spavec — #36 tak margotku se vždycky hodí mít v zásoběSml30 jen si dej, rozmazlování je zdravýSml67

  1. na komentář reaguje spavec — #41
  superkarma: 0 16.05.2017, 20:42:49
 11. [36] spavec [*]

  margot — #34A jinak teda při spatření nicku margot se moje chuťové buňky dostaly do stavu krize, mám šílenou chuť na čokoládu. A moje zásoby odpovídají příjmům a výdajům. A Margot miluju Sml20

  1. na komentář reaguje margot — #37
  superkarma: 0 16.05.2017, 20:36:56
 12. [35] spavec [*]

  margot — #34Po rozvodu s manželem jí toho moc nezůstalo, se píše v článku. Proto to řešila půjčkami. A půjčku půjčkou...Sml68 Zřejmě nebyla zvyklá se o sebe sama postarat. Kdoví, jaký byl důvod rozvodu.

  Půjčky přestala platit, proto exekuce a obsílky. Všechno špatně. A když se přítel nabídl, že jí pomůže, pomoc přijala. Špatně. Já bych nepřijala. Já bych příteli řekla na rovinu hned jak se věci mají, a buď ber nebo ne, ale s tím, že své dluhy splatím. Sama.

  Nechtěla přijmout, ale přijala (nechápu - když přece něco nechci, tak to nechci). A hodně mi vadí ta věta, že je jí hloupé se s ním teď rozejít a že v bance o jejích dluzích v bance dobře vědí. Že udělala chybu, bych jí i odpustila, kdyby byl jiný náznak řešení, ale že nesplácela a nechala to dojít tak daleko? A ten rozpor - je zoufalá a přemýšlí, kde si zase půjčí.

  Tady u těch článků mi vadí, že není odezva od autora. Budiž tento příběh výstrahou pro ostatní. Jestli je to pravda.

  superkarma: 1 16.05.2017, 20:19:32
 13. avatar
  [34] margot [*]

  pokud měla paní už v počátku náklady, které nezvládala, měla je řešit jinak, než půjčkami.

  vypořádání SJM nebylo? nedal se podnájem řešit levněji? (byl to opravdu podnájem, nebo spíše nájem?) neměla možnost bydlení u rodičů, známých, spolubydlení? proč, když byly na její poměry alimenty vysoké, nežádala jejich snížení? pokud se o děti nemusela starat, proč si nenašla další příjem? je vůbec zaměstnaná?

  to se příteli už na začátku nezmínila, kolik dluží? těch půl mega dluhu určo nespadlo zčistajasna z nebe... a že by se vztah změnil zrovna tak jen pouhou půjčkou? možná pán půjčky nyní hořce lituje, neb poznal, že paní je netáhlo - což bych se nedivila podle popisu, ze kterého není patrná žádná snaha situaci celou dobu řešit.

  1. na komentář reaguje spavec — #35
  2. na komentář reaguje spavec — #36
  superkarma: 2 16.05.2017, 19:50:04
 14. [33] spavec [*]

  Mickey Mouse — #31Vědomě se prodala sama? Dost kruté. Přece to on jí sám nabídl, že jí pomůže. Akorát že nevíme, jakou formou to bylo, zda formou půjčky či ne.

  A ačkoli je mi způsob, jakým to řešila, nesympatický, lidsky ji chápu. Co měla dělat? Nechat se zavřít za neplacení alimentů? Půjčovala si kvůli tomu a bohužel to nezvládla, řešila to dalšími půjčkami. Měla už tehdy požádat o to oddlužení, jiná cesta nebyla. A to, že pomoc od přítele přijala... to přece není, že se vědomě prodala. To by teď držela ústa a krok.

  1. na komentář reaguje v.poho — #38
  2. na komentář reaguje Mickey Mouse — #45
  superkarma: 1 16.05.2017, 18:25:37
 15. [32] spavec [*]

  Mickey Mouse — #31No ale já to chápu tak, že mu ty dluhy přiznala až když musela, to už jí hrozila exekuce a chodily obsílky. On jí pomohl po půlroční známosti - ne na začátku. Ostatně do té doby měli hezký vztah, až poté se cosi pokazilo Sml58 jestlipak věděl, že musí platit na děti?

  superkarma: 0 16.05.2017, 16:59:50
 16. avatar
  [31] Mickey Mouse [*]

  Paní s takovými dluhy kývla na to, že se nastěhuje k "příteli", který za ní zaplatí? Inu, vědomě se prodala sama. Nebo doopravdy čekala, že za ní přítel zaplatí půl milionu jen tak?

  1. na komentář reaguje spavec — #32
  2. na komentář reaguje spavec — #33
  superkarma: 4 16.05.2017, 16:26:36

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] paníliška [*]

  Když já se tomu pánovi ani nedivím. Sml80

  Nerozumím - paní nemá ani na živobytí a dokázala si napůjčovat půl milionu? Panečku jak? Ono pořád platí - kdo si chce vzít půjčku, musí na to mít. Protože nejde jen o to půjčit si ,ale taky mít z čeho splácet. Vytloukat klín klínem je nesmysl a cesta do pekel.

  superkarma: 2 16.05.2017, 16:11:47
 2. [29] MARIE MATEJKOVA [*]

  spavec — #16 nám stejný názor. Já pomohl tobě a teď poslouchej. A když ne dluh vrať a jdi. Tak jsem to pochopila

  superkarma: 1 16.05.2017, 13:45:26
 3. [28] Rikina [*]

  Jinak ano, dar od třetí osoby je normálně zdanitelný, je to součást příjmů a tedy se zdaňuje v ročním přiznání daně z příjmů.

  superkarma: 1 16.05.2017, 11:50:01
 4. [27] Rikina [*]

  OlgaMarie — #26 Otázka je, jestli ten chlap má něco v ruce, s čím by vůbec šlo jít k soudu. Jestli byl dost chytrý na to, aby si nějak zabezpečil svoje peníze smlouvou nebo něčím podobným. Bez důkazů z ní nic nevyrazí. S důkazy ostatně taky ne, vypadá to, že se paní sama ani neuživí, natož aby mohla cokoli splácet. Sml80

  superkarma: 1 16.05.2017, 11:48:01
 5. avatar
  [26] OlgaMarie [*]

  Rikina — #8 Pokud by ona tvrdila, že jí ty peníze daroval, asi by mohla mít problém, proč dar nedanila, pokud by vrácení vymáhal soudně.

  1. na komentář reaguje Rikina — #27
  superkarma: 0 16.05.2017, 11:39:03
 6. [25] spavec [*]

  risina — #20To je právě to, co jsem se ptala, jak tomu rozumí ostatní. Co je to ale pomoc v tomhle případě?

  Pomoc je, že ji zachránil od exekuce, zaplatil za ni dluhy a zpět by nic nechtěl. (Nevíme). Takovej frajer to ale není, když se z něj vyklubalo tohleto co Magda popisuje.

  Pomoc je i to, že jí nabídl, že to za ni zaplatí, ale v případě rozchodu mu to ona vrátí (Nevíme).

  A jak z toho ven, když do banky jít nechce? Nejspíš fakt skončí v base za neplacení alimentů, nebo si nadělá další dluh a bude doufat, že potká dalšího, kdo to za ni zaplatí.

  Nebo uteče bez placení, to jsem teda zvědavá, jak to skončí. Doufám, že bude za čas pokračování.

  Nebo zatne zuby a zůstane.

  superkarma: 0 16.05.2017, 11:33:44
 7. avatar
  [24] OlgaMarie [*]

  Rikina — #8 Pokud by ona tvrdila, že jí ty peníze daroval, asi by mohla mít problém, proč dar nedanila, pokud by vrácení vymáhal soudně.

  superkarma: 1 16.05.2017, 11:29:23
 8. [23] spavec [*]

  cilani — #21 No ona paní těžko na to bude mít, splácet mu 500 tisíc, když má co dělat, aby platila alimenty. Podle mě to nezvládá se o sebe postarat. To by musela mít příjem hodně velký, já jsem sama a vím, co to obnáší. Dluhů se bojím, to budu radši jíst suchý rohlíky než se nechat ponižovat. Bůhví jak to je v tom příběhu, když on ty prachy chce okamžitě, když musí vědět, jak na tom ta ženská je. Ale žít s tím vědomím, že někomu tolik dlužím, bych nechtěla.

  superkarma: 0 16.05.2017, 11:09:32
 9. [22] bobani [*]

  Eva_CZ — #11 souhlas

  superkarma: 0 16.05.2017, 09:49:08
 10. [21] cilani [*]

  spavec — #14 proto také píši, že když ne banka, tak bych chlapci oznámila, že mu to budu prostě splácet a šla si po svých.. Sml80

  Osobně nepochopím, že se někdo sám degraduje do pozice služky podřízené mačovi doma. Mohu být vděčná za pomoc jak chci, ale když budu cítit, že mě někdo využívá, zneužívá, ponižuje, tak s ním prostě vyběhnu.. U paní nejspíš záleží na tom, jestli je vůbec schopná se sama o sebe postarat.. Sml80

  1. na komentář reaguje spavec — #23
  superkarma: 3 16.05.2017, 09:35:48
 11. avatar
  [20] risina [*]

  Ona s Pavlem neuzavřela smlouu o půjče s doodou o splácení? nebo to "nabídl, že mi pomůže," znemanalo, e jí ty peníze jen tak DAL???

  1. na komentář reaguje spavec — #25
  superkarma: 2 16.05.2017, 09:28:31
 12. [19] setury [*]

  Eva_CZ — #11 Sml16 je to skrytá reklama na nebankovní půjčku Sml30

  superkarma: 3 16.05.2017, 09:18:20
 13. [18] Rikina [*]

  spavec — #16 Taky jsem to tak pochopila, že pán za ni ty jiné dluhy zaplatil, a teď ona dluží jenom jemu. Sml80

  superkarma: 1 16.05.2017, 09:13:21
 14. [17] Rikina [*]

  Mě hlavně překvapuje, že paní už se půjčkami dostala do maléru, viditelně to nedopadlo nijak ideálně, je s tím výsledkem nespokojená, a jak to chce řešit? Zas dalšími půjčkami. Někteří lidi se nikdy nepoučí. Sml80

  superkarma: 4 16.05.2017, 09:11:57
 15. [16] spavec [*]

  A stejně tomu nerozumím. Leda by měli uzavřenou spolu nějakou smlouvu (třeba i ústní), dohodu, že on jí sice pomůže, vše zaplatí, ale ona ho neopustí a bude mu dělat pomyšlení. A když ne, tak musí peníze vrátit. Protože když by od něho odešla, on bude chtít své peníze okamžitě zpět.

  Já nevím, jak tomu rozumí ostatní, já to chápu tak, že ty dluhy jsou zaplacené jejím přítelem.

  Takže teď když by od něj odešla, dluží jen jemu, nebo ne? Alimenty, nájem, energie a tak dále platit musí a musela i když byla s přítelem. Pokud teda neplatil vše on. Tak když se s ním dohodnout chtěla, a pro něj to jsou hlouposti, v bance jí nepůjčí pro špatnou minulou platební morálku, pak je to jen na nich dvou.

  1. na komentář reaguje Rikina — #18
  2. na komentář reaguje MARIE MATEJKOVA — #29
  superkarma: 1 16.05.2017, 09:06:07
 16. [15] V19 [*]

  Eva_CZ — #11 Sml67

  superkarma: 0 16.05.2017, 08:57:36
 17. [14] spavec [*]

  cilani — #10 Ale v bance jí nepůjčí. Do banky se jít bojí, protože tam o jejích dluzích dobře vědí. Vědí co? Že nesplácela? Asi nesplácela, když jí chodily obsílky a exekuce. Vždyť je jí 42 let, přece musela vědět, že ji dluhy doženou a že je zaplatit musí.

  1. na komentář reaguje cilani — #21
  superkarma: 3 16.05.2017, 08:51:27
 18. avatar
  [13] lenig [*]

  to je život...Sml80

  superkarma: 0 16.05.2017, 08:49:46
 19. [12] lahanzala [*]

  Za blbost se plati

  superkarma: 1 16.05.2017, 08:40:01
 20. avatar
  [11] Eva_CZ [*]

  Divna baba. Nechala manzelovi deti ????? Sml6 Nasekala pul mega dluhu? Pak se povesila na krk dalsimu chlapovi? Proc tady tu kachnu vubec resime? Sml80

  1. na komentář reaguje V19 — #15
  2. na komentář reaguje setury — #19
  3. na komentář reaguje bobani — #22
  superkarma: 9 16.05.2017, 08:31:54
 21. [10] cilani [*]

  A co teda.. nechá si dělat na hlavu? Chtěl pomoci, ona ho okrást nechce.. Chlapci bych řekla, že děkuji za pomoc, ale nejsem jeho služka.. vyřešila bych si v bance půjčku, kterou jsem schopna splácet a šla bych po svých.. Když by to nešlo v bance, informovala bych pána o tom, že mu to budu splácet a šla bych taky.. Sml80

  spavec — #3 při oddlužení mají alíky přednost - ze splácené částky je správce toho oddlužení posílá rodiči.. Navíc paní by při tom oddlužení musela uhradit určitou stanovenou čásku, takže záleží, zda je schopná na to vydělat.. Dále, mám pocit, že by měl mít člověk smlouvu na dobu neurčitou, což taky každý nemá Sml80

  1. na komentář reaguje spavec — #14
  superkarma: 1 16.05.2017, 08:23:04
 22. [9] Rikina [*]

  spavec — #3 Požádat o oddlužení to chtělo hned, ještě než se k příteli nastěhovala. A dávno předtím, než jí začali vyhrožovat exekucemi.

  I když - pokud člověk bydlí v podnájmu, má jen svoje osobní věci, nemá mu ten exekutor co zabavit. Takže dotyčný může mít velkou spoustu exekucí, které jsou nevymahatelné, a exekutorům se smát. Ovšem musí počítat s tím, že buď žije z nezabavitelné částky, pokud je zaměstnán, nebo ze sociálních dávek, nebo si vydělává načerno. A že nesmí nic zdědit nebo vyhrát nebo jinak získat majetek, na který by mu okamžitě exekutoři skočili. Sml57 Ale takových lidí jsou spousty. Pracují někde za minimální mzdu, mají 16 i víc exekucí, žádnou nesplácejí a klidně si vezmou další půjčky. Vědí, že na ně nikdo nemůže. V tomto státě není možné člověka zavřít do vězení za dluhy. Jedině za dlužné výživné. Jestli to byl případ paní z článku, tak chápu, že si radši půjčila od přítele, než se nechat zavřít, jenže pak se zas nemůže moc cukat. Sml80

  superkarma: 2 16.05.2017, 08:12:09
 23. [8] Rikina [*]

  Davidek — #5 To by asi klidně i mohla. Sml22 Jestliže on za ni zaplatil dluhy, je teď jediným věřitelem. Pokud na to spolu nesepsali žádnou smlouvu, kde by bylo výslovně řečeno, kolik, za co a za jakých podmínek a kdy mu to ona vrátí, tak je pán v pozici, kdy by musel pracně prokazovat, že mu ona něco dluží. Tudíž by ona klidně mohla jít a radovat se, jak s pánem vydrbala. Že by to vypadalo, že ho využila? No, to přece udělala. Nevěřím, že zrovna tohle jí dělá těžkou hlavu. Sml80

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #24
  2. na komentář reaguje OlgaMarie — #26
  superkarma: 0 16.05.2017, 08:03:46
 24. avatar
  [7] jannaa.r [*]

  Proc velke dluhy?dyt to je jedno proste se asi dostala do tizive situace a pak se to opravdu stupnuje.staci mala blbost a dluhy rostou ikdyz je splacite...takze za to bych ji teda vazne neodsuzovala!!!

  superkarma: 0 16.05.2017, 08:03:07
 25. avatar
  [6] gerda [*]

  Ta paní asi bude nějaká divná. Většinou zůstávají děti po rozvodu matkám - má aspoň střídavou péči nebo už děti nevídá? Důvod rozvodu?? A po rozvodu, místo aby se nadechla a začala žít samostatně, zase k dalšímu? Je politováníhodné, že má ta paní finanční starosti. Ale jak se k nim dostala? Za co utrácela? Za alimenty? Já si myslím, že kdyby nebyla schopna je splácet, dá se to přece dočasně snížit - a jaké má zaměstnání? Copak je bez příjmu? Celé se mi to zdá opět bez zásadních informací.

  superkarma: 5 16.05.2017, 07:58:11
 26. avatar
  [5] Davidek [*]

  .. u přítele tě nedrží pětsettisíc důvodů .. ukaž mu vztyčený prostředníček a jdi od něj ..

  1. na komentář reaguje Rikina — #8
  superkarma: 3 16.05.2017, 07:37:34
 27. avatar
  [4] Ni-ka [*]

  Bacha na lichváře,ten se nebude štvát s Vámi,ani s Vašimi blízkými.

  superkarma: 1 16.05.2017, 06:53:42
 28. [3] spavec [*]

  Požádat o oddlužení a žít nějakou dobu zas z minima. A pak zkusit začít znova, hlavně už bez půjček. Taky by mě zajímalo, jak může dlužit 500 tisíc. I když pokud nesplácela původní dluhy, mohlo se to vyšplhat tak vysoko.

  A jak je to s tím přítelem? Půjčil jí, takže teď dluží ona jemu, nebo jí pomohl s tím, že nic zpět nechce? Protože se píše, že kdyby od něj odešla, bude chtít přítel peníze zpět. A ona ho nemá zatěžovat hloupostmi?

  Alimenty platit musí, ale pokud by byla v tom oddlužení, třeba by se mohla s bývalým manželem dohodnout na snížení?

  1. na komentář reaguje Rikina — #9
  2. na komentář reaguje cilani — #10
  superkarma: 2 16.05.2017, 06:38:27
 29. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Mě by zajímalo, zda ty dluhy byly nutné. Nutně se ale musí splácet.

  superkarma: 2 16.05.2017, 06:23:59
 30. [1] Rikina [*]

  Každý člověk má právo se někdy ve svém životě zachovat jako blbec. Ale někteří to právo zneužívají. Sml57 Konec citátu.

  Ano, honem si utíkejte půjčit půl milionu na lichvářský úrok u nějaké nebankovní společnosti, nebo ještě lépe si to půjčte na směnku od soukromé osoby. To, milá Magdo, významně zlepší situaci. A pozdravujte pod mostem mezi bezdomovci, až tam skončíte, protože už nebudete mít ani na ten podnájem a nikdo vás nebude chtít zaměstnat kvůli exekucím. Sml80

  superkarma: 0 16.05.2017, 02:40:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme