Moc děkujeme za příspěvek od čtenářky s nickem CityCat. Obsahuje i radu, jak na to, abychom si udržely štíhlou postavu celý život

Milá redakce a kolegyně čtenářky, zdravím a hlásím se k přírodním úkazům (pas jako Dana S.), ovšem s poznámkou, že v mém případě 90 % úkazu způsobuje dědičnost. Měla jsem oba rodiče velmi štíhlé po celý život, dnes už jen maminku, která brblá, že by potřebovala trochu přibrat. 

Jsem typ, co s každým dítětem přibral navíc 25 kilo (hrůza!) a po jejich narození jsem denním počítáním kalorií DVA ROKY shazovala na původních cca 55, které mám +/- 3 kg celý život. Už mám taky kus "odžito" a dovolím si jednu radu: 

Holky, pokud chcete zůstat přibližně stejné váhy a také tvaru napořád, nepodceňujte kromě těhotenství ani 1 - 2 kila přibraná na Velikonoce nebo Vánoce. Za 30 let po dvacítce se toto každoroční nevinné tloustnutí změní v zátěž mezi 30 a 60 kg navíc k původní "holčičí" váze. Váhové zatížení představuje riziko, nejen jako Vám sebevědomí snižující estetická závada. Jedná se také o tuk vnitřní, který prorůstá mezi orgány a dokáže jim zatraceně zkomplikovat fungování. 

Existuje řada jiných způsobů než těhotenství a svátky, jak se dá přijít k nějakým kilům navíc. Rozhodně se však lépe sundává 1 - 5 kg okamžitě, než si v padesáti vzpomenout, že potřebuju shodit alespoň 15... připočteme-li ke shazování třeba omezenou hybnost nebo nějakou chorobu související se zažíváním, je pak hubnutí téměř nemožné nebo trvá několik let. Při vyrovnaném způsobu stravování x pohyb lze přibližnou váhu udržet i za menopauzy. 

Pochopitelně, kromě všelijakých diet a liposukcí, dnes existují i neinvazivní radiofrekvenční metody na příjemné "shazování" 3 kg, jsou však docela finančně náročné a také představují šokovou terapii pro lymfatický systém, játra a ledviny. Je sice do jisté míry celoživotně omezující, ale ve výsledku bezproblémové jíst takové množství potravin a v kombinacích, jaké tělo při vašem individuálním způsobu života spálí.

Závěrem podotýkám, že nějakých 10 kg navíc nepovažuju za obezitu nebo vadu na kráse! Ale přes tento limit bych raději nešla... s přibývajícím věkem se každé kilo navrch trošku hůř nosí. Schválně, dejte si na záda 50 kilový batoh :-) a zkuste se s ním pár dní procházet... mně tahle představa vždycky při shazování pomáhala.

Přeju Vám takovou váhu, která se skvěle nosí a ladí s Vaší figurou.

Hezký den přeje

CityCat

Mluvíte mi z duše. Moji rodiče sice žádní štíhlouši nejsou, ale to mi právě pomohlo najít řešení: je lepší tloušťce předcházet, než ji řešit. A tím to heslem se řídím od mládí a vyplácí se mi to. Nikdy přece nepřiberete ze dne na den a snáze se shazují dvě kila, než pět.

Co vy na to, milé ženy-in? Souhlasíte s námi, nebo na to máte jiný názor.

 

 

Reklama