.

Dovolenou řeší manžel!

Cestování

Dovolenou řeší manžel!

Dovolená je zcela starostí mého muže. Máme to tak rozdělené. Já platím celoročně běžný provoz naší tříčlenné domácnosti, jídlo atd. (bydlíme v rodinném domku), manžel platí provoz auta (pohonné hmoty, opravy, apod.) a dovolené. Dvě větší každý rok plus několikadenní výlety různě po republice, o víkendech a jarních prázdninách. Mimo to spoříme na společný účet, ze kterého pak rozhodujeme a platíme větší nebo nečekané výdaje. Takhle to funguje u nás.

Na dovolenou většinou nejezdíme s cestovkou, nýbrž autem, po vlastní ose. Loni jsme byli 14 dní ve Francii a 10 dní v Maďarsku. Letos uvažujeme o Španělsku.

Takže mě dovolená finančně nestojí nic (to je ale relativní pojem, vždyť ji platíme z našich peněz - spíš se nemusím starat, kolik stojí), jedinou mojí starostí je všechno připravit a sbalit, na nic nezapomenout a zajistit péči o domek, zvířectvo a rostlinstvo na dobu, kdy jsme pryč. To je zase plně na mně, manžel nemá čas ani myšlenky se takovými drobnostmi zabývat. :-)

Milada


Pane jo, paní Milado,
to je ale hezky zařízené, to by se mi taky líbilo. Jen pochybuji, že někdy seženu manželku, která by to takhle hezky zařídila. :) V každém případě vám ale přeji, aby se vám letošní Španělsko vydařilo, je pořádný kus cesty!

Kam a za kolik jedete letos vy? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!

   
27.06.2007 - Zahraničí - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. [5] mafi [*]

  Ja to mam rozdelene s muzem po vlastni ose, s kamoskama nebo s matkou vetsinou s cestovkou, ale ne ceskou.

  Jinak Milado, Spanelsko vrele doporucuji, uzasna zeme, uzasni lide, rozumne ceny. Je to nase oblibena destinace, hlavne spodek Spanelska > Andalusie s maurskou kulturou je proste uzasna.

  superkarma: 0 27.06.2007, 15:44:15
 2. avatar
  [4] Petraoz [*]

  U nás je to obdobné. Se štěstím mohu říct, že mám docela šikovného chlapa a tak jsme naposledy na dovolenou s cestovkou jeli asi před 4 lety. Dovolená pro 2 na Krétě nás vyšla s tou cestovkou asi 40 tis. Všichni víme, že to je jak se říká skoro "za bukem" a tolik peněz. Tak nás to dopálilo a od té doby jezdíme po světe po vlastní ose. Tento rok jedeme na rovník. Letenky jsou objednané už 7 měsíců (čím dřív je objednáte, tím jsou levnější) a ubytování jsme sehnali a zarezervovali na netu. Výjde nás to stejně +- julius nějaká kačka, a to tam jedem na 3 týdny. Samozřejmě nepočítám vedlejší výdaje, ale přece jenom je to rozdíl Kréta a ostrov na rovníku.

  superkarma: 0 27.06.2007, 14:36:01
 3. [3] gentiana [*]

  Tohle se mi stalo minulej týden a jak jsem litovala, že sjem neprovedla pořádnou předcestovní přípravu, dkyž sjem až vterénu zjistila, že Rijksmuseum se opravuje a je téměř celé zavřené.

  superkarma: 0 27.06.2007, 14:05:05
 4. avatar
  [1] stepa1 [*]

  také by se mi líbilo takové řešení nezbývá mi než jen závidět u nás je to přesně naopak

  superkarma: 0 27.06.2007, 11:47:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme