Bulvár

Dovolená za všechny prachy!!!!


 

Před několika lety jsme se rozhodli jet na dovolenou do Chorvatska. Mamka našla nějakou výhodnou cenovou nabídku – do kempu, bez jídla. Plánovali jsme si pronajmout chatku. Kemp se jmenoval Fažana a nacházel se kousek od města Puly. Na www.stránkách neměli jedinou fotku chatek ani sociálního zařízení. Jen pohled na moře. Ale i ten byl focený asi někde úplně jinde. Nakonec jsme se rozhodli, že pojedeme.


Jeli jsme já, můj přítel a moji rodiče. Jelikož jsem byla ještě na vysoké škole, neměla jsem dost peněz, abych si zaplatila dovolenou, volila jsem možnost jet s našima. Můj přítel z toho nebyl zrovna nadšený, ale kvůli mně jel. Už během cesty jsem se stihla s mamkou pohádat. A do příjezdu do kempu jsme spolu nemluvily. Takže super začátek.

Když jsme navečer přijeli do kempu  - unaveni po cestě, těšili jsme se na sprchu a odpočinek.

Když jsme vjížděli do kempu, nevypadal na první pohled nic moc. Další šok přišel později, když jsme asi po hodině našli nalitého delegáta, který nás měl ubytovat. V chatkách to smrdělo zatuchlinou, ložnice byly sice dvě – ale oddělené hadrem/tedy závěsem, jak to delegát nazýval/, všechno tam vrzalo a rozpadalo se. Když jsem překonala první šok, vyrazila jsem hledat toalety. Sociální zařízení formou tureckých záchodů /nevěřila bych, že se s nimi můžu v takové zemi potkat/.Dveře nešly zamknout, protože zamykací páčka byla rozbitá, a umíte si představit, jak musel vypadat posed na tureckém záchodě, když jsem si musela jednou rukou držet dveře…..no comment!
Chlapi odmítli chodit na tyto záchody úplně, protože se tam prý ještě přetahovali s uklízečkou, a řekli, že budou chodit raději do lesa.  Koupelnu raději nekomentuji!! Chtělo se mi z toho brečet a nejraději bych jela domů. To rozhodně nebyl příjemný kemp, který nám cestovka slibovala, a když jsme do té cestovky volali a chtěli jiné ubytování, že tohle jsme si neobjednali, že ty podmínky v kempu zdaleka nesplňují hygienický standard, bylo nám řečeno, co jste si objednali, to máte.

Už jsme chtěli jet domů, když kamarádi, kteří tam byli v druhé chatce s námi, se vydali obhlédnout okolní kempy a přišli s tím, že kousek dál je krásný kemp s perfektní pláží. A že to přece nevzdáme a neodjedeme.  Takže jsme celý den trávili ve vedlejším kempu, osprchovali se tam, nejedli se tam a noc trávili v našem kempu.

 

Od té doby, kdykoliv se rozhoduji kam na dovolenou, pečlivě zvažuji ubytování a už nikdy bych nejela na místo, které bych neviděla předtím alespoň na fotkách.

 

Jana


Milá Jano,
klasický zajíc v pytli.
Ale pár čtenářek už mě přesvědčilo, že i neorganizovaná cesta může mít něco do sebe.
Nakonec, kdyby to bylo všechno úplně perfektní, tak byste nám asi nenapsala, a to by byla škoda.
   
12.06.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [10] fialinka [*]

  my tomu říkáme "bojovat s Turkem"...

  superkarma: 0 12.06.2006, 18:18:07
 2. avatar
  [9] vládík [*]

  Hrůzostrašný turecký záchod jsem zažila minulý týden na Krétě. Zamykací páčka byla též rozbitá a navíc nesvítilo světlo, takže jsem konala ve tmě a čekala, kdy do té díry spadnu. Fuuuuj!! Ale dlužno podotknout, že to bylo při putování soutěskou, jinak byly záchody docela v pohodě (teda až na to, že oni vyhazují použitý papír do koše vedle )

  superkarma: 0 12.06.2006, 18:09:46
 3. avatar
  [8] kareta [*]

  Ťapina: souhlas, stejně na veřejných WC vylučuji ve sjezdařském postoji a turecký jsou v tom pohodlnější

  superkarma: 0 12.06.2006, 16:56:39
 4. avatar
  [7] Ťapina [*]

  Splachovací turecký záchod mi přijde jako ta nejrozumější varianta na veřejných místech

  superkarma: 0 12.06.2006, 16:23:31
 5. avatar
  [5] bednaroi [*]

  Turecký záchod je jedním z mnoha druhů záchodů. Používá se především v chudších zemích, kupříkladu v Asii či Africe. V Evropě se již téměř nepoužívá.

  V principu se může jednat jen o díru v podlaze (s funkcí latríny) nebo splachovací zařízení, připomínající do podlahy zapuštěné umyvadlo.

  Používá se tak, že člověk k toaletě přijde, otočí se o 180 stupňů, stáhnuv si kalhoty podřepne a snaží se své exkrementy vypudit z těla přímo do otvoru nebo vyhrazeného prostoru v toaletě. Tato činnost prováděná v dřepu je namáhavá především na stehenní svaly a je náročná na udržení rovnováhy.

  Výhodou tohoto typu záchodu je hygieničnost. Kůže defekující osoby nepřijde do styku s povrchem záchodu a tak je sníženo riziko přenosu choroboplodbých zárodků. To je důležité zvláště v oblastech, kde je teplejší podnebí (které zajišťuje delší přežití zárodků) a nižší povědomí o udržování aseptického prostředí na toaletách.


  neni to z me hlavy,ale z encyklopedie

  superkarma: 0 12.06.2006, 15:58:02
 6. avatar
  [3] Ťapina [*]

  damanka: Ani bych se nedivila, kdyby tu klimatizaci měli tak schválně nastavenou. Když někdo žije v teplém podnebí, tak mu prostě ve 25 stupních je kosa. V Thajsku na Silvestra umírají opilci na podchlazení stejně, jako tady - je tam 20 stupňů nad nulou

  superkarma: 0 12.06.2006, 15:21:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme