dítě

Cestovat s malými dětmi je dnes již snadné. Sama jsem to zažila. Cestovala jsem se synem hned, jen co to šlo. Sbalili jsme věci, připravili „golfky" a už se jelo. Je jasné, že jsme museli program přizpůsobit plně dítěti, ale všichni jsme si to užili! První cesta k moři, když mu bylo rok a půl byla na Gran Canaria. Už v letištní hale mě překvapilo, že s tak malým dítětem nejsem mezi cestujícími sama. Moje obavy, jak zvládneme ten pětihodinový let, se pomalu rozplývaly.

Ano, bylo to trochu náročnější, děti potřebují pohyb, jsou živé, nejde je udržet po celou dobu v sedačkách. Musela jsem se mu stále věnovat, vymýšlet neustále zábavu, aby byl spokojený a zabavený. Naštěstí jej zábava zmohla a zbytek letu prospal. A tak to bylo i při cestě zpátky. Takže cestu jsme zvládli naprosto v pohodě.

dítě

Vybrali jsme si ubytování ve formě zahradního bungalovu v apartmánech Las Brisas. Je to takový útulný domeček s předzahrádkou s výběhem k bazénu a na trávník. Přišlo nám to ideální pro tak malé dítě, které už chodí a potřebuje být stále v pohybu. Bazének pro caparty nám plně vyhovoval. Na vodní války, cákání nebo poklidné přelejvání vody z jedné bábovky do druhé.

Večer jsme vyráželi na promenády podél moře, chodili jsme na večeře. Nebyl problém v taverně zaparkovat kočárek, vypůjčit si židličku pro děti.

dítě

Co jsem ocenila nejvíce, bylo počasí. Byli jsme tady v červnu. I když sluníčko hodně pálilo, nebylo tak strašné horko jako v Řecku nebo v Chorvatsku, kam jsme původně chtěli jet. Tady bylo maximálně třicet, a když pofukovat lehký vítr, bylo velmi příjemně.

Pokud se rozhodujete, jak s malým dítětem jet, Kanáry doporučuji.

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234, mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

 

Reklama