V minulém článku jsme vám přestavili novou zajímavou destinaci pro letošní zimní sezonu od cestovní kanceláře Fischer – americkou Floridu. Oslovila jsem svou kamarádku Radku, o které vím, že na Floridu létá za svou sestrou, aby mi odpověděla na několik otázek. Létá tam i s malými dětmi a vždy si tam užijí spoustu zábavy a odpočinku. Také jsem ji poprosila o fotografie, které mi poskytla, a s jejím svolením je zveřejňujeme.

Florida

Proč jet na Floridu, v čem je jiná než Evropa?
Tak předně lze na Floridu vyrazit v kteroukoli roční dobu a koupat se v moři, užívat si sluníčka, což v Evropě určitě nelze. Florida je místem, kde panuje věčné léto. Výhodou rozhodně je, že se tam domluvíte anglicky, což ne vždy platí o Francii, Španělsku či Itálii. Odmyslíme-li si náklady na letenky, je tam poměrně levno (zvlášť benzín, jídlo - navíc v nepřeberně široké nabídce, nákupy - hlavně oblečení/boty atd.). A hlavně - je tam krásně!

Florida

Co se dá na Floridě zažít?
Nabídka je tam nepřeberná - od skvělého koupání, přes přírodu - floru i faunu, po zábavu. Kdo chce nakupovat, může nakupovat, kdo chce hrát golf, může hrát golf, kdo chce tančit, tančí, kdo chce chytat ryby, rybaří, kdo chce jachtařit, jachtaří, kdo se chce potápět, potápí se... Vše je uzpůsobeno návštěvníkům a zálibám. Tady prostě můžete zažít vše, na co máte chuť.  Snad jen těch historických památek tam mnoho nenajdete, což je ale problém celých USA...
Florida

 

Jaké máš tipy na výlety pro rodiny s dětmi?
Určitě Disney World, což je zábava klidně na týden. Je to soubor několika tematicky zaměřených zábavních parků nedaleko Orlanda, z nichž každý si zaslouží alespoň jeden celý den. Děti rozhodně potřebují vidět království pohádek Walta Disneyho (Magic Kingdom), místní akvaparky (Disney's Typhoon Lagoon a Disney's Blizzard Beach), adolescentům se může líbit poznávací Epcot. Samozřejmě mají i skvělou zoo a akvárium, jichž je jinak po celé Floridě nepřeberné množství, stejně jako botanických zahrad.Florida

Jaké jsou na Floridě pláže?
Úžasné! Bílé, čisté, denně uvláčené, na nichž je písek tak jemný, že křupe pod nohama, jako pudr (anebo cement). My měli to štěstí, že jsme naši dovolenou strávili na Siesta Key v Sarasotě, která je vždy vyhlašovaná za nejkrásnější pláž na celé Floridě! A i když jsme je nestačili projet, nemáme důvod tomu nevěřit. Absolutní bomba! Pozvolný vstup do moře, ryby lovící kormoráni a pelikáni, kolem břehů volně plující a nad hladinu vyskakující delfíni a taky mušličky, jejichž hledáním se děti zabaví na dlouhé hodiny... A pokud se jim hledat nechce, lze zajet pár kilometrů na Turtle Beach, kde se mušlemi všech velikostí brodíte asi po kolena!

Florida

Jaké je tvoje doporučení, kdy tam letět
Jet lze opravdu kdykoli, ale jako nejlepší se nám jeví začátek podzimu. To je totiž ještě offseason, což s sebou nese hned dvě výhody - méně lidí a podstatně výhodnější ceny ubytování. Hlavní sezónu má Florida v zimě, kdy se tam stěhuje půlka USA (vesměs důchodců) a na jaře.

Florida

Je třeba si dát na něco pozor a co si nezapomenout vzít sebou? 

Tak určitě se podívat na to, kdy je období hurikánů (září), taková několikadenní bouře totiž není nic, co by člověk chtěl zažít, natož o dovolené. Nezapomeňte, že za hranici dospělosti, je považován až věk 21let, a že alkohol nelze konzumovat na veřejnosti bez ohledu na věk! USA jsou vůbec prudérní - při koupání se všeobecně vyžaduje, aby děti (včetně batolat) měly plavky, ženám se nedoporučuje slunit se nahoře bez. Určitě myslete dopředu na to, jak drahá je v USA zdravotní péče a dobře se pojistěte a rovněž nezapomeňte, že mají odlišné zásuvky a v nich napětí jen 110 voltů...

Florida

Děkuji za odpovědi na otázky!

Tip redakce:

Hledáte zajímavou destinaci, kde si užijete nádhernou dovolenou? Vyzkoušejte americkou Floridu! Cestovní kancelář Fischer vám pomůže s výběrem hotelu, zařadila tuto prosluněnou zemi jako novinku zimní dovolené u moře. Celkovou nabídku najdete na http://www.fischer.cz/usa/florida/miami

Fischer

Světoznámé zábavní parky, proslulé pláže, výhodné nákupy, středisko NASA, desítky golfových hřišť, všudypřítomné teplo a palmy. To vše nabízí Florida, jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších států USA. CK FISCHER začíná od této zimní sezony nabízet dovolené v této části Spojených států poprvé s přímým letem do Miami. Klientům nabídne exkluzivní zážitkové balíčky.

V nabídce budou týdenní pobytové zájezdy na Miami (od 26 000 Kč), výhodné poznávací rodinné zájezdy orientované na zábavu v Orlandu (od 32 000 Kč vč. pronájmu vozu), speciální golfové balíčky i dovolená kombinovaná s pobytem na Bahamách.

Nabídku hotelů najdete zde: http://www.fischer.cz/usa/florida/miami

Reklama