.

Dovolená do Thajska přímým letem s ČSA

Cestování

Dovolená do Thajska přímým letem s ČSA

 

Cestovní kancelář Exim Tours se po pěti letech vrací do Thajska. V posledních letech svoje dálkové lety směřovala většinou  přes Atlantik do Karibiku, střední a jižní Ameriky. Letos přidává „opačný“ a vrací se po létech do Thajska. K Indickému oceánu se bude létat od prosince do dubna.  

 

Thajsko je země bohatá na různá etnika, s čímž je spojena i kulturní bohatost, na kterou narážíte téměř na každém kroku. A právě ona různorodost je kořením života v Thajsku. Od barevných střech chrámů v Bangkoku k majestátným zbytkům chrámů ve starodávných hlavních městech Siamu, přes romantickou atmosféru zemědělských měst, po pulsující přímořská letoviska – každý si najde to své. Během několika dnů své dovolené můžete poznat kosmopolitní pulzující Bangkok, unikátní buddhistické památky a nedotčenou přírodu severního Thajska. Svoje zážitky zakončete pohodovým odpočinkem na plážích živého letoviska Pattaya, na okouzlujícím tropickém ostrově Koh Samui, kosmopolitním ostrově Phuket či v poklidných zálivech ostrovů Phi Phi.

 

Bangkok

Bangkok – město andělů, jak je někdy nazýván, je největší a zároveň hlavní město země, kterým se stalo v roce 1782, a od té doby expanduje do všech stran. Je místem, kde se jedinečným způsobem spojuje úcta k tradici a otevřenost vůči pokroku.

Bangkok leží na naplavených březích řeky Chao Phraya, pouze několik kilometrů nad ústím do Thajského zálivu. Je rezidencí královské rodiny a setkávají se zde všechny hospodářské, průmyslové a finanční tepny. Je to nejdůležitější přístav a žije zde přes 10 % všech Thajců. Je to střet živé tradice a západní kultury, který je fascinující a překvapující např. domečky duchů na střechách bankovních domů, náboženskými rituály u příležitosti otevírání nejmodernějších obchodních domů či posvátnými stromy lemujícími ulice. Bangkok je obrovské město, kde není možné většiny cílů dosáhnout pěšky. Je zde však možnost využít k dopravě nepřeberného množství dopravních prostředků jako jsou autobusy, taxi, motocykly, lodě, ale také exotičtější tříkolové motocykly zvané tuk-tuk. Pokud chcete ale z města vidět co nejvíce, doporučujeme si zakoupit okružní jízdu s průvodcem. Chcete-li si přece jenom projít město samostatně, je nejlepší si vybrat vždy pouze některou jeho část a k cestě využít kanály řeky, odkud můžete sledovat i život prostých lidí, kteří žijí v domech na kůlech nebo na nákladních lodích. Pro tyto lidi je řeka vším, což během plavby určitě poznáte z malebných zákoutí jejich domečků a zahrádek nad vodou a vesele dovádějících dětí.

 

Hlavními a nejnavštěvovanějšími památkami Bangkoku jsou určitě buddhistické chrámy. K hlavnímu turistickému lákadlu patří královská kaple Wat Phra Keo, ve které se nachází nejslavnější socha Buddhy, tzv. Smaragdová. V sousedství naleznete chrám Wat Po, proslavený nejdelší sochou ležícího Buddhy a největší sbírkou soch Buddhy v Thajsku vůbec. Třímetrovou zlatou sochu Buddhy můžete najít v čínské čtvrti, ve čtvrti Dusit zase palác Viman-mek, který je celý postaven z pozlaceného týkového dřeva. Tento skvost dnes ukrývá sbírku umění a fotografi í krále Rámy V. a jeho rodiny. Jedním z nejvýraznějších symbolů Bangkoku je i 82 metrů vysoký chrám v Khmérském stylu Wat Arun, který je zdobený čínskou užitkovou keramikou, vylovenou z potopených lodí. Nádherný výhled na město se nabízí ze Zlaté hory, uměle vybudovaného pahorku, na jehož vrcholu je vystavěna malá chedi, v níž je prý uložen Buddhův zub. Při svých toulkách tímto pulzujícím velkoměstem můžete také navštívit indickou čtvrť s rušnou atmosférou a druhým největším sikhským chrámem mimo Indii, nebo čínskou čtvrť s pouličními tržišti. Za návštěvu jistě stojí i Národní Glarie na Sanm Luang. Nezapomeňte navštívit i největší mořské akvárium v Asii, které naleznete v moderním obchodním centru Paragon. Pro milovníky nakupování je zde nepřeberné množství stánků a trhů, stejně jako moderních klimatizovaných nákupních center. Ve víru velkoměsta ovšem nezapomeňte na posezení a vychutnání si atmosféry a výborného jídla v některé z místních restaurací.

 

 

Zajímavými destinacemi, které byste měli v Thajsku navštívit jsou: Pattaya, ostrovy Koh Samui, Phuket, Phi Phi a další.

 

Dálkové lety, jako například do Thajska, zajištují letadla ČSA typu Airbus A310 a poskytují klientům zcela jiný komfort cestování.  Nabídku zájezdů najdete na www.eximtours.cz  

 

Pokud nechcete být v Thajsku jen na jednom místě, cestovní kancelář Exim Tours nabízí zajímavé kombinace města, ostrovů a vnitrozemí v rámci jednoho pobytu.

 

   
02.10.2008 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [25] tamichita [*]

  Jinak k tomu jak se zde pise, ze Zajímavými destinacemi, které byste měli v Thajsku navštívit jsou: Pattaya, ostrovy Koh Samui, Phuket, Phi Phi a další.

  Pattaya a Phuket bych uz v zivote  nenavstivila, miliony turistu, vse predrazene, spina, clovek nevidi prave Thajsko a prirodu. Pokud chcete videt realne Thajsko, mlo turistu, plaze nbez lidi a nedotcenou prirodu, jedte na jih. Ko Lipe, Ko Bulon, Ko Tarutao nebo severneji Ko Phangan, kousek od Samui, to je to, co vaam Pattaya ani Phuket nenabidnou! Pokud se vam nechce na jih, tak Ko Lantha, uzasna asi 15minut trajektem od Puketu!

  superkarma: 0 26.11.2011, 16:38:39
 2. [24] tamichita [*]

  rozhodne bych letenku nekupovala pres CK! Pokud clovek chce z Thajska neco videt a neutrtit majlant, neni nic lepsiho nez koupit letenky primo odlet.spolecnosti a pak si jit po sve trase.

  superkarma: 0 26.11.2011, 16:35:34
 3. avatar
  [22] evelyn [*]

  alice.cooper: ja si radeji sedla na slona, ten to zvladl

  superkarma: 0 02.10.2008, 14:38:14
 4. [21] alice.cooper [*]

  Solei: mě se nezdálo, on nic navíc nechtěl, ale chudák byl celej rudej, sotva popadal dech ... no jo, holt evropani jsou jiná váhová kategorie

  superkarma: 0 02.10.2008, 14:21:23
 5. avatar
  [20] Solei [*]

  alice.cooper: a nebylo to jen divadýlko abys víc zaplatila?

  superkarma: 0 02.10.2008, 14:05:49
 6. [19] alice.cooper [*]

  Monina: evelyn: lidským rikšou jsem se nechala vézt jen jednou. Když pominu, že jsem celou cestu měla pocit, že mě vyklopí, tak jsem se mu nakonec ještě omluvila, že jsem těžká, protože se mi zdálo, že nemá daleko od infarktu myokardu

  superkarma: 0 02.10.2008, 13:59:01
 7. avatar
  [18] Solei [*]

  OlgaMarie: to jsem plánovala v itálii - pak jsem pokorně vezla všechno zpátky. Blbě jsme plánovali a většinou jsme se u krámků vyskytovali zrovna v době polední pauzy grrrr

  superkarma: 0 02.10.2008, 13:57:24
 8. avatar
  [17] Solei [*]

  evelyn: to jo, to je jasné že sestra bude mamku rozmazlovat (můžu jen závidět že mně nikdo takhle nerozmazluje)

  kareta: škoda, že jsem nic takového nepotkala v itálii v kempech - taková prádelna co mi vrátí vyžehlené by se mi mooooc líbila (jen nevím jestli bych byla ochotná to zaplatit)

  superkarma: 0 02.10.2008, 13:54:29
 9. avatar
  [15] kareta [*]

  OlgaMarie: to nedělám, jsem šetrná a sentimentální a kraťasy mám od vejšky pořád ty samé Vozím si jen další a další boty

  superkarma: 0 02.10.2008, 12:46:55
 10. avatar
  [14] OlgaMarie [*]

  kareta: A co tam vše vyhodit a přivézt si nové?

  superkarma: 0 02.10.2008, 12:34:53
 11. avatar
  [13] evelyn [*]

  Monina: hele v Thajsku jsem je nevidela, to spis v Indii, v Thajsku jsou tuk tuky, takovy maly otevreny nakladacky, pristoupis ze zamavas, kdyz ma jeste misto, vezme te, chces vystoupit, zabouchas na ridice.
  Lidskeho riksu jsem videla tady u nas, nejak se to sem nehodilo

  superkarma: 0 02.10.2008, 11:15:38
 12. avatar
  [11] evelyn [*]

  kareta: mys i tam nechali nekolikrat, oni jsou radi, ze si muzou vydelat a nas to stalo minimum.

  Monina: je to podobne zbozi, jak maj vietnamci na trznici, ale levne to je, navic tam smlouvas. co je tam desne levne, to je nechat si udelat dioptricke brejle, mam je za tretinu cenu v e srovnani s cenama tady. Zlato je tam levny. Taky si tam nechat usit veci primo na sebe, byl tam s nama jeden, tomu za pobyt usili tri kostymy.

  superkarma: 0 02.10.2008, 10:45:40
 13. avatar
  [9] kareta [*]

  evelyn: to jsem dělala i v řecku. Poslední den pobytu jsem strčila všechno do prádelny a cestou z bazénu to vyzvedla vyžehlené. Když dovolená, tak dovolená

  superkarma: 0 02.10.2008, 09:55:44
 14. avatar
  [8] evelyn [*]

  Solei: jo, tak to jo, ale kdyz ji neco pochybi, koupi tam za par supu. Navic tam schne pradlo velice rychle, domorodci tam maji pradelny, kam si muzou dat pradlo za par supu vyprat a vyzehlit

  superkarma: 0 02.10.2008, 09:41:42
 15. avatar
  [7] Solei [*]

  evelyn: zrevidovaly jsme jí se sestrou šatník - chce to pár změn a do thajska potřebuje něco co rychle schne a to tlustá bavlněná trika moc neumí taky potřebovala sandále atd.

  superkarma: 0 02.10.2008, 09:27:16
 16. avatar
  [5] evelyn [*]

  Solei: tak opravdu nepotrebujes moc obleceni

  superkarma: 0 02.10.2008, 08:53:03
 17. avatar
  [4] Solei [*]

  mně tam poletí v lednu maminka (zmije jedna závidím, minulý týden byla v paříži a bruselu, teď thajsko a já tu smrdím v praze) akorát, že mamka poletí se sestrou a vyrážet budou z bruselu a největší útratu udělají za oblečení vhodné pro pobyt

  superkarma: 0 02.10.2008, 08:47:25
 18. [3] Darjam [*]

  tyrkys: Já, jsem ráda, když se o mne starají. Přece jen nejsem takový světoběžník.

  superkarma: 0 02.10.2008, 08:34:42
 19. avatar
  [2] evelyn [*]

  ale je tam krasne, byla jsem jak v Pattaya, tak dole Phuket, Phi Phi

  superkarma: 0 02.10.2008, 07:44:43
 20. avatar
  [1] tyrkys [*]

  Exim - Thajsko 12 dní za 30 tisíc. Samotná letenka se dá sehnat za dvanáct a pobyt tam je za babku. Kdo by to využíval?

  superkarma: 0 02.10.2008, 00:29:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme