svěřuje se čtenářka s nickem Lissey. Když se ocitla v partnerské krizi a potřebovala si utřídit myšlenky a najít azyl, pomohla nezištně sousedka, se kterou se dříve „jen“potkávala na chodbě. Vzniklo krásné přátelství. Jak dopadlo manželství, to se dočtete v příspěvku

Někdy může pomoc a podpora od někud, odkud bychom ji nečekali. Když jsem prožívala velikou partnerskou krizi, odešla jsem z domova, protože jsem se tam necítila bezpečně. Byla to poněkud hlučná záležitost a nezůstala utajená sousedům. A právě sousedka mi nabídla tak potřebnou pomocnou ruku.

Nechala mě u sebe, uvařila čaj, povlékla čisté, voňavé povlečení... a hlavně mě vyslechla. Nechala mě vypovídat, svěřit se. To jsem jinde nemohla. Ani u rodičů ne. Ne že by mne odmítli, ale slyšela bych od nich takové to „ my jsme ti to říkali, mělas nás poslechnout“. A to jsem zrovna slyšet nepotřebovala.

Dostalo se mi pomoci a slyšení od nezávislé osoby. Od někoho, koho jsem nějakou dobu potkávala na chodbě, pozdravila a tak nějak ze zdvořilosti prohodila pár slov. Prožila jsem u ní skoro tři dny, než se situace uklidnila, než jsem si ujasnila, co a jak dál.

Celou dobu mi byla k dispozici. Nevnucovala se a nevyzvídala, jen dala najevo, že je pro ni přirozené pomoci někomu v nouzi. Bylo mi divné, že je ve všední dny doma, že neodešla do práce. Až potom, za nějaký čas jsem se dozvěděla, že kvůli mně neodjela na nějaký holčičí wellness víkend, který měla zamluvený.

Hrozně moc mi to tenkrát pomohlo. Stále mě dojímá ta bezprostřední ochota a citlivost. Myslím, že i to, že jsem ji chtěla dál potkávat na chodbě jako sousedku, pomohlo v rozhodnutí zůstat bydlet v tomtéž bytě s tímtéž partnerem. A nelituji. Tykáme si, poznáváme se, jsme si blízko i věkem...Mám ji moc ráda, jsem moc vděčná, o čemž ona nechce ani slyšet a doufám, že jí budu moci někdy oplatit stejnou pomocí. Anebo třeba někomu jinému, kdo bude zrovna v nouzi.

Čtenářka Lissey

Milá Lissey, neubráním se otázce. Proč jste se vrátila k muži, se kterým vám nebylo dobře?

Text nebyl redakčně upraven

Také jste se někdy ocitla v nouzi a potřebovala pomoc? Pomohl vám někdo cizí, koho jste dříve neznala? Na koho se můžete spolehnout, když je vám nejhůř? Jsou to přátelé, nebo spíš příbuzní?

Napište nám svůj příběh na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama