Když nás děti nebo vnuci ocení, nebo dají nějak najevo svou lásku k nám, je to moc krásné... Jedno takové vyznamenání nám poslala čtenářka Maryene. A také pár slov o babičkách.

Tak to je velká odměna. :-) Moc krásné, milá Maryene, děkuju Vám za příspěvek a přeju pěkný den.


Hezký den na ženě-in všem maminkám, babičkám, dcerám i vnučkám.

Babička už mi nepomáhá, nemám babičku ani maminku a jsem ve věku, kdy už jsem sama babičkou.

Bez babičky mých dětí, myslím teď mojí maminky, bych měla život asi o hodně složitější. Do práce jsem odešla od všech svých tří dětí v době, kdy ještě neměly jeden rok. Musely do jeslí, tehdy to tak prostě bylo (dodnes jsem si to neodpustila). V práci na zaměstnanou matku nikdo nebral ohledy, takže ještě po práci jsem musela na povinnou schůzi. Aby moje děti nezůstaly v jeslích (později ve školce) poslední, musela mě zastoupit moje maminka. Manžel byl na tom pracovně stejně jako já.

V době školní docházky čekaly u babičky děti v pauzách mezi kroužky, babička zaskakovala i v době, kdy děti onemocněly a chodila je k nám pohlídat. Děti také nedaly na babičku dopustit a když nám odešla, velmi těžce to nesly.

Moje děti už mají kolem třiceti, i přes třicet, přesto si na vnoučata od nich budu ještě asi muset nějaký čas počkat. Babičkou mě udělal nevlastní syn a také jednoho vnoučka přivedla přítelkyně mého syna. Jeden má rok, druhý devět. Přestože to nejsou děti od mých vlastních dětí, i tohle babičkovství si užívám a od toho staršího jsem dostala právě tuto sobotu velké vyznamenání.

babi

Hezký den

Maryene

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak vám pomáhá babička?

  • Bydlí babička s vámi nebo nedaleko vás?
  • A pomáhá vám?
  • Pokud ano, s čím nejvíc?
  • Obešli byste se bez ní?
  • Nebo vám víc pomáhá děda?

babiProsím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho jedna z vás získá úžasnou knížku Babičko, vyprávěj, kam se dají vpisovat babiččiny vzpomínky.

A ještě tu mám speciální dárek pro druhou z vás - dvě vstupenky v hodnotě 249 Kč na příjemný večer: Vánoční posezení s Halinou Pawlovskou, které se koná 8. prosince v 18 hodin v kině Lucerna (vstupenky budou k vyzvednutí na jméno v pokladně Lucerny půl hodiny před pořadem). To zní dobře, ne?

babi

Reklama