Vážená redakce a ženy-in, je to už dávno, bylo to v roce 1992. Šla jsem s kamarádkou a dětmi z procházky, v kočárku miminko, vedle se držel tříletý synek. Už jsme byli skoro doma a v tom jsme potkali malého Roma. A já povídám známé: On má na sobě triko, co jsem ráno vyhodila do kontejneru. Ale ještě jsme se šli kousek projít. No a když jsme se vraceli, kamarádka jela výtahem první a já s kočárkem, v něm spící miminko, a se synkem jsme čekali na další výtah.

A najednou jsem dostala takovou FACKU, až jsem myslela, že omdlím, a slyšela jsem cikánské nadávky. Co že si to vymýšlím, že jejich kluk nosí naše trika atd. Můj syn byl dlouho v šoku a nebudu lhát, i já.

Od té doby si dávám velký pozor, abych něco neřekla, co se týče romské společnosti. A můj syn? Brzo mu bude 18 a stále si to pamatuje a Romy nenávidí, má vůči nim úplnou averzi.

Ale neříkám, že jsou všichni stejní, jsou mezi nimi i slušní, ač jich je málo. Ale když je pak člověk vidí na sociálce, co všechno oni pobírají, na co mají nárok, člověk jen žasne. Pak je nemáme odsuzovat?

Beník-31


Ano, Romové vědí, na co všechno mají nárok. Máte jej ale také a stejný jako oni. Jen nevím, jestli by vám jejich styl života vyhovoval. Mně určitě ne. Zajímavé je také spočítat si, kolik odvádíte na daních, ze kterých se pak sociální dávky platí. Není to hezká představa. Jenže kam dojdeme s nenávistí? Ta z lidí dělá velmi často zvířata...

redakce@zena-in.cz

Reklama