Vztahy

Dostala jsem kopačky, na dálku

Přijdu si k ničemu, je mi dvaatřicet a jsem sama, sama jako kůl v plotě.

 

Do září loňského roku jsem si myslela, že za rok, tedy touto dobou, už budu vdaná paní, jenže ouha, můj kluk mi dal před loňskými Vánoci kopačky, a to ze dne na den. A jak se ty zpropadené svátky blíží a před vánoční výzdobou také neuteču, tak se mi to celé začalo vracet. Myslela jsem, že jsem se z toho už dostala...

 

Požádal mne o ruku na dovolené
Všechno bylo fajn, asi půl roku jsme bydleli spolu, dokonce jsme jeli na dovolenou na jih Francie autem, ač tou jejich hatmatilkou ani slovo neřeknu, a tam na jedné vyhlídce nad mořem mne požádal o ruku. Vlítla jsem mu do náruče jak v romantickém filmu od Pilcherové. Zbytek dovolené byl úžasný – chodili jsme po plážích, po parcích a zahradách, jedli v útulných bistrech a plánovali si budoucnost. Mluvili jsme o dětech, jak bychom mohli upravit byt, zda si případně nevzít úvěr, co my dva...

 

V půli záři, asi měsíc a půl po návratu mi přišel říct, že vyhrál stipendium od jedné farmaceutické firmy, která sídlí nedaleko Paříže. Ale že mi nechtěl říkat, že se účastnil konkurzu, protože nevěděl, jestli se vůbec nějak umístí. Spadla mi čelist, cítila jsem trochu zklamání, že se mi ani s tak velkými plány nesvěřil, ale zároveň jsem měla velkou radost, taková příležitost se přeci neodmítá.

 

Měla jsem jet s ním

Ano, neodmítá, sice jsme chtěli být spolu, ale vzhledem k mým pracovním povinnostem – nastoupila jsem v nemocnici na jeden speciální vzdělávací kurz, jsem s ním hned nemohla odjet. Měl končit v únoru, a tak jsme se dohodli, že si mezitím v práci vyjednám neplacené volno (případně dám výpověď) na zbytek jeho pobytu a budeme tam žít spolu – prý výše stipendia na život ve dvou bude stačit – firma platí byt.

 

Byla jsem šťastná a smutná zároveň, ale s jeho odjezdem jsem zas až tak sklíčená nebyla – za několik měsíců jsme měli být zase spolu, a to mi dodávalo energii do dalších dnů.

 

Nechci tu svoji zpověď dál protahovat, jen mne to mučí  – zpočátku zamilované každodenní e-maily doznaly jistou změnu – byly sice každodenní, ale už probíral, co jedl, kdo je kdo, kde byl, atd. a na city ke mně se už jaksi místa nedostávalo.

 

A potom se to stalo
Na mou otázku, zda přijede na Vánoce, začal odpovídat nejprve vyhýbavě, ale asi po týdnu mi to naservíroval natvrdo: nepřijede, nemá proč, poznal tam Claire, vedoucí jakéhosi oddělení, a s tou je teď opravdu šťastný, a ať se na něj nezlobím, že se se mnou rozchází a že bude žít ve Francii. A tím celý náš dvouletý vztah uťal, zadupal do země.

 

Skončila jsem na psychiatrii, nakonec jsem se zmátořila natolik, že jsem byla schopná fungovat i bez prášků, ale teď už zase přes týden beru antidepresiva, je mi na nic. A bohužel, ani tahle zpověď, od které jsem si plánovala úlevu, mi moc nepomohla.

   
08.11.2005 - Láska a vztahy - autor: Tereza

Komentáře:

 1. avatar
  [54] Olinka01 [*]

  Nemyslim si, že by bylo něco špatného na tom vyhledat odbornou pomoc, když ji potřebujeme. Každý se prostě s různými situacemi vyrovnává jinak a nikdy nevíme co bude tím, co nás "dostane na kolena". Lepší vyhledat někoho, kdo nám pomůže dřív než bude pozdě.

  superkarma: 0 09.11.2005, 19:13:55
 2. avatar
  [53] jiti [*]

  Láska bývá krutá, nevěš hlavinku, to nebyl ten pravej, si vem že by ti toto udělal až by jste měli dítě Kde něco končí něco jiného začíná uvidíš že brzo potkáš mnohem lepšího chlapa který si tě bude vážit a ty jeho.

  superkarma: 0 09.11.2005, 19:05:33
 3. avatar
  [48] arjev [*]

  Obojí pohlaví bývá kruté.S tím se smiřte.Když mi bylo 24let, měla jsem vážnou známost. Po jednom roce mi oznámil, že má závazek ke druhé ženě, čekal s ní dítě. Pochopila jsem a ustoupila,nedalo se nic dělat. Po letech, když jsem byla vdaná, poslal telegram na mou bývalou adresu, abych na něho čekala na nádraží, že se se mnou chce setkat a pobavit se o našem vztahu. Maminka si telegram přečetla,zavolala mi a já jsem jí řekla,že to už je pryč, s manželem jsme byli tři roky. Moje známá zase udělala něco podobného svému příteli. Život je pes a my jsme jeho patník.

  superkarma: 0 09.11.2005, 08:35:29
 4. avatar
  [46] Olinka01 [*]

  Chápu tě. Taky jsem nedávno ztratila lásku...a jak to tady tak pročítám měly bychom založit klub truchlících žen:o)Drž se.

  superkarma: 0 08.11.2005, 21:37:48
 5. avatar
  [42] Meander [*]

  macek007: Kombajn!

  superkarma: 0 08.11.2005, 17:47:26
 6. avatar
  [40] Meander [*]

  macek007: Pravda, někdy pomůže jedině vzít to kosou

  superkarma: 0 08.11.2005, 17:21:16
 7. avatar
  [37] Meander [*]

  macek007: Problém je mít dostatek herbicidů na hubení toho plevele. Když mi tam jeden nadal do neplodných krav a českých kurev, bylo to na mě trochu moc.

  superkarma: 0 08.11.2005, 17:01:33
 8. avatar
  [35] Meander [*]

  Když tak vzomínám, co jsem kdy komu provedla hnusného, vybavuju si, že jsem dala jednomu pánovi z Vídně kopačky esemeskou. Jenomže on to byl takovej blb, že face to face to jaksi nebyl shopen pochopit

  superkarma: 0 08.11.2005, 16:37:11
 9. [34] Radka JS [*]

  Joj. Tak já kopačky dostala jednou. Jenže on byl přelétavý tip a já hloupá holka co mu na to skočila! Znali jsme se od dětsví, tak jsem si najivně myslela, že to se mnou bude jiné. Milovala jsem ho!
  Taky mi to neřekl. Prostě za mnou přestal jezdit.
  První dny jsem brečela a pak jsem se zařekla, že mu nenechám to potěšení vidět mě zlomenou. Začala jsem kamarádit s partou lidí z jeho okolí. Chodili jsme pařit, jezdili jsme na výlety. Pak se najednou probudil a jednoho dne se objevil u nás. Jednou jsem se nechala zapřít, řekl že přijede další den a to už jsem tam opravdu nebyla. Volal, snažil se, ale já jsem ho už zpátky nechtěla.
  Po pár letech, když jsme se potkali mi samozřejmě řekl, jak toho lituje bla bla bla. Řekla jsem, že já ne a že to pro mě byla cenná zkušenost. Ještě tenkrát jsem ho milovala, jenže NIKDO nemá právo se mnou takhle zacházet!!
  Dokaž sama sobě, že se přes to dokážeš dostat. Posílí Tě to! A hlavně, neidealizuj si ho. Taky měl své chyby, které by Ti na něm za čas lezly na nervy. Hádali byste se, možná i rozcházeli. Pamatuj, že Tě mrzí nejvíc právě to, že nedošlo k naplnění Vašeho vztahu. Nelituj se, to ničemu nepomůže!! Možná je to tvrdé, ale funguje to! To zvládneš!!

  superkarma: 0 08.11.2005, 16:32:13
 10. avatar
  [33] Pentlička [*]

  Baileys: díky! Snažím se najít si aspoň kamarádku, čtu si knihy o tom, jak se chovat v krizových situacích a tak. Racionálně vím všechno, co mám dělat a co si myslet, ale psychicky jsem na huntě. Vím to už tři měsíce, zatím furt hledáme ten byt, kam bych se nastěhovala, ale není den, abych nebrečela. Nejhorší na tom je, že ho pořád strašně moc miluju. Je mi, jako by mi umíral.

  superkarma: 0 08.11.2005, 16:26:45
 11. avatar
  [29] Meander [*]

  Dása: rande.cz ti akorát pomůže přijít o veškeré zbylou dobrou víru, že existuje něco jako slušnej chlap
  Mě nechal týpek po 5 letech. Potkal na srazu svou školní lásku. No, taky žiju

  superkarma: 0 08.11.2005, 13:01:59
 12. avatar
  [27] Pentlička [*]

  Můj manžel se do jiné zamiloval po 23 letech manželství. A taky to řekl z ničehož nic. Jeden týden jsme spolu byli na krásné dovolené na kolech a druhý týden mi oznámil, že se chce rozvést. A ještě ke všemu je to tak, že děti chtějí zůstat s ním ( má auto, rozumí počítačům, má plno peněz) a já mám vypadnout a najít si nějaký mrňavý byteček. Jak mi je ani nemusím psát. Přežívám jen na prášcích a stejně to moc nepomáhá. Ty jsi ještě mladá, najdeš si jiného, jistě máš plno kamarádek, ale já nemám nic. Nebýt dětí, už dávno jsem to skončila.

  superkarma: 0 08.11.2005, 12:40:09
 13. avatar
  [24] Bába Bára [*]

  Já vím, že každý rozchod bolí - jenže rozejít se po dvouleté známosti, když nemáte ani děti - to zas není taková tragedie, to se prostě děje běžně. A skončit kvůli tomu na psychiatrii a ještě po víc než roce být kvůli tomu v depresi? To tě v životě můžou potkat daleko horší věci - a co pak? Pokud jsi na tom i po takové době stále psychicky špatně, problém asi nebude v tom rozchodu, ale v tobě (tedy ne že bys za to mohla ty, ale asi si nevěříš, máš v sobě třeba něco špatného z dětství apod.). Takže bysměla řešit tohle - a nikoliv ten dávný rozchod.

  superkarma: 0 08.11.2005, 12:29:04
 14. avatar
  [23] Dása [*]

  Koukám, že nás stejně "postižených" chodí po světě víc. Taky jsme plánovali svatbu a buch...Ze dne na den přišel a řekl, že je konec...po 9 letech. Zamiloval se taky do jiné. Je to pět měsíců. Ale nejhorší na tom je, že se trošku přepočítal a s tou svou ohromnou láskou kvůli které mě opustil to není takové, jaké očekával a najednou má chuť se vrátit. Srdíčko krvácí, protože jsem zatím stále sama a ani www.rande.cz zatím nepomohlo. Ale rozum je tentokrát na správném místě a vím, že to co udělal, je jediná správná věc, kterou za 9 let udělal. A já mu za to možná někdy poděkuju, i když jsem se strašně moc trápila a trápím ještě trochu teď.

  superkarma: 0 08.11.2005, 12:22:30
 15. avatar
  [19] Meander [*]

  zazzou: To samozřejmě beru, akorát bych z ní nedělala takovou chudinku. C'est la vie

  superkarma: 0 08.11.2005, 12:03:47
 16. avatar
  [16] Meander [*]

  Pořád nějak nevidím, co ten chlap udělal špatně. On chtěl žit v zemi, jejíž řeč Bibiana nazývá hatmatilkou. Tak co?

  superkarma: 0 08.11.2005, 11:34:21
 17. avatar
  [15] zakaria [*]

  jeeee....tak to me mrzi ....ale na druhou stranu si te ten dotycny nezaslouzil. Asi to ale stejne porad boli, ale urcite se pres to dostanes. Hlavne se neuzavirej sama do sebe a zacni si zivot uzivat a vychutnavat plnymi dousky. Drzim palce

  superkarma: 0 08.11.2005, 11:30:35
 18. avatar
  [14] Meander [*]

  Lidi se občas rozcházejí.

  superkarma: 0 08.11.2005, 11:22:54
 19. avatar
  [13] *Kotě* [*]

  Tak takhle se se mnou rozešla kdysi moje první vážná známost... odjel na stáž, pořád chodily zamilované dopisy, pořád, a najednou "mám jinou, už mi nepiš." A hrozně ho pohoršilo, že jsem se z toho nezhroutila.

  superkarma: 0 08.11.2005, 11:21:20
 20. avatar
  [12] Marketa [*]

  Milá Bibiano,
  je mi to líto. Prave ted prozivam neco podobneho ( i kdyz ten muj vztah trval velice, velice kratce - byl hodne intenzivni ). Ten muj vsak ani nedokazal napsat, zavolat ci rict - koncim. Ten muj se mi ani neozval. Proste jednoho dne prestal brat telefony, prestal reagovat na SMS a dokonce predemnou utekl jako maly kluk, kdyz me mel potkat. Nebudu psat jak mizerne na tom jsem jen snad to, ze vazne uvazuji o navsteve odborneho lekare. Ted jsem ve stavu, kdy nemuzu ani domu protoze mi ho tam vse pripomina. Marketa

  superkarma: 0 08.11.2005, 10:07:23
 21. [11] 7kraska [*]

  Je to pro Tebe urcite tezke, ale verim, ze na kazdeho jeho stesti nekde ceka. Ja jsem za sebou taky mela nekolik neuspesnych vztahu, ale nakonec jsem sveho "stareho" potkala ve 36 letech a o 2 roky pozdeji se mi pred 5 mesici narodila krasna holcicka. A co jsem delala tesne predtim nez jsem ho potkala? Znacne jsem zhubla, cvicenim jsem se dostala do kondice, po letech jsem si zorganizovala praci tak, aby to nebyl blazinec, dala jsem si do poradku sve majetkove vztahy...a pak jsem ho nasla na Internetu (www.rande.cz) a byl to od prvniho dne "ten pravy". Mela jsem vic stesti nez rozumu...

  superkarma: 0 08.11.2005, 10:01:57
 22. avatar
  [10] Mylady [*]

  Milá Bibiano,
  jednou mi moje maminka řekla, když jsem se trápila kvůli vztahu. Když se k tobě zachoval takhle, tak si tě nezaslouží. S odstupem času jsem poznala, že ten vztah by byl šilenost. Já vím, že teď je to pro tebe těžké, ale pokud si našel jinou už teď, jaké by to bylo, kdyby to udělal, až byste měli třeba dvě děti. Dívej se na to z té lepší stránky. Máš život před sebou a zbytečně si ho nenič. Nevíš, co krásného tě může potkat a možná časem si řekneš, dobře, že to takhle dopadlo.

  superkarma: 0 08.11.2005, 09:23:39
 23. avatar
  [9] Mylady [*]

  apina: přeji všechno dobré, muselo to být hodně těžký!

  superkarma: 0 08.11.2005, 09:18:47
 24. avatar
  [8] majdalena [*]

  superkarma: 0 08.11.2005, 08:31:58
 25. avatar
  [6] Channah [*]

  Ach jo Určitě někam vypadni, i kdyby to nemělo být k moři (i když to je ideální ), ať se v tom neplácáš Vím, o čem mluvíš, mně takhle ze dne na den oznámil můj idol vztah se svou bývalkou, hrabala jsem se z toho rok a půl. Hlavní je se v tom nerýpat, když už se nedá nic napravit - jen si sypeš sůl do rány Hodně síly a štěstí

  superkarma: 0 08.11.2005, 07:22:34
 26. [5] apina [*]

  souhlasim s Galadriel!! Taky jsem neměla ráda vánoce a to nšěkolik let! Manžel mi umřel před vánoci a já vždy seděla sama po tom co šel muj malý synek spát a bulela pod stromkem. Jedny vánoce jsme se vyprdli na dárky na stromek a jeli do teplých krajů k moři a jak nám bylo fajn!! OPRAVDU JSME SI TO UŽILI!!!

  superkarma: 0 08.11.2005, 07:11:23
 27. avatar
  [3] Dudlajlama [*]

  Jestli si to muzes dovolit, jed pres vanoce nekam na dovolenou k mori. Budes v uplne jinem, vanoce nicim nepripominajicim prostredi, uzivej si cachani v teploucke vode, slunicka, bileho pisku, sumeni palem, kokteilu , lidi kolem a bude fajn. Lepsi nez prasky ci osamele truchleni u vanocniho stromecku.

  superkarma: 0 08.11.2005, 04:13:33
 28. avatar
  [1] Mici [*]

  Tak to je fakt blbíčko Budeš muset mezi lidi, abys přišla na jiné myšlenky. No a třeba konečně potkala toho pravého Hodně

  superkarma: 0 08.11.2005, 00:29:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme