Bulvár

Dostala jsem facku od učitelky

Naši nás příliš fyzicky netrestali. Fyzické tresty u nás fungovaly jen dokud jsme byly malé a jen v případech, že jsme se se sestrou praly, nebo na sebe byly "velmi ošklivé".

Výjimkou bylo, když si sestra v první třídě opakovaně podepsala notýsek do školy a přidala i omluvenku: ,,Nemohla jsem napsat domácí úkol, protože jsme měli návštěvu" a podepsala mámu. Za podvod následoval trest formou výprasku prutem z lískového keře, na který sestra dodnes nezapomněla.

Škola mně ani sestře nevadila. Ve třetí třídě se mi dokonce i líbilo.
Dostali jsme mladou paní učitelku, která na nás byla velmi hodná, všechno nám pěkně vysvětlila. Jenže bohužel - byla těhotná a v pololetí ji nahradila důchodkyně. Ta byla pravý opak. Fyzické tresty některých mých spolužáků byly na denním pořádku, známky se nám zhoršovaly.

Jednou jsme psali diktát a mně se tam povedlo napsat slovo ,,objed" - jenže - díky mé nepozornosti jsem tuto chybu opsala i do opravy. Šla jsem ke katedře s ,,opravou" a dostala od paní učitelky takovou facku, že ještě za hodinu po příchodu domů jsme měla vidět na tváři všech 5 prstů.

Viděla to moje mamka. Zuřila. Prý - kdybych někomu ublížila, nebo něco rozbila, ještě by to pochopila, ale abych dostala takový lepanec za opravu, to nemohla přenést přes srdce. Oblékla se a vyrazila do školy, že tu facku paní učitelce vrátí.

Paní učitelka měla štěstí - už ve škole nebyla, ale maminka potkala jinou paní učitelku a řekla jí, aby laskavě vyřídila oné babě, že pokud nemá na děti nervy, tak ať do školy neleze, a jestli se to bude opakovat ještě jednou, vrátí jí máma z každé strany takovou, že se jí hlava otočí tím kousavým dozadu.

Víckrát jsem facku nedostala, ale na mém vysvědčení byly za druhé pololetí mnohem horší známky než za první...

Danulinka


Děkujeme za pěkný příběh :).

Tedy, maminka byla zjevně žena nebojácná :) Mě ve škole paní učitelka jenom vytahala za ucho, ale bylo to oprávněně (strčila jsem spolužačce hlavu do záchodu - ve spolupráci s některými spolužáky), tak jsem si ani nestěžovala a byla ráda, že mi nenapsala poznámku, to bych doma dostala víc...

Použil na Vás někdy učitel či učitelka fyzické násilí? A co rodiče? Jak Vás trestali? Co byste udělala, kdyby Vaše dítě přišlo ze školy s otiskem dlaně na tváři? Napište nám na redakce@zena-in.cz!

   
02.10.2006 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] edith1975 [*]

  to jsou ty učitelky v důchodu

  superkarma: 0 02.10.2006, 18:03:54
 2. avatar
  [4] Gloria [*]

  Pamatuji se ze to bylo v 8.tride. Jeden kluk zlobil a ucitel ho zmlatil primo ve tride, kluk se sebral a sel domu, bydlel pres ulici. Tata byl po nocni, natahl si kalhoty a vydal se do skoly. Zaklepal, ucitel otevrel dvere a pak byly slyset jenom rany. Ucitel se uz do tridy nevratil, kluk nam druhy den rikal ze mu dal tata "nakladacku"!
  Pak se stalo jeste jednou, ze ten samy ucitel dal zakovi facku za to, ze "zvykal" a nechtel vyndat zvykacku! Kluk byl jako hora a uciteli facku klidne vratil a odesel ze skoly ! Myslim ze za to tenkrat dostal 3 z chovani
  Ten ucitel byl fakt zruda, ucil nas matiku a fyziku!

  superkarma: 0 02.10.2006, 16:33:23
 3. avatar
  [2] Beatrice [*]

  Mne takto pokořil školník a to prosím v 8. třídě. Na svačiny jsme odebírali mléko, které někteří nepili. Jeden zoufalec tím čtvrtlitrovým pytlíkem mléka po mne mrštil. Vrátila jsem mu to. Školník bohužel viděl až ten druhý hod a vrazil mi takového facana. Dodnes to cítím jako jednu z největších křivd.

  superkarma: 0 02.10.2006, 10:17:25
 4. avatar
  [1] Žábina [*]

  klasický příklad toho že násilím se opravdu nic nevyřeší.....

  superkarma: 0 02.10.2006, 10:17:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme