Další smutný příběh, který přišel k dnešnímu tématu dně „podrazy vůči seniorům", zaslala čtenářka Bohuša. A je v něm právem rozhořčená: „... babička podlehla...! Věřím, že ten zmetek jí pomohl „do hrobu"...!"

Kam až může vést lidská bezohlednost a nezdráhám se říct zlo a hovadství? O tom se dočtete v příspěvku čtenářky Bohuše, která mi napsala k dnešnímu tématu příběh své nebohé babičky...


Ahoj, moje babička šla z obchodu a ochotní snědí mladíčci jí nabídly pomoc s taškou... hezky si popovídali, odnesli ji tašku, před domem se s ní ještě mile rozloučili, podali jí ruku a babička byla v sedmém nebi, ale jenom do té doby než přišla do bytu a nemohla najít peněženku s větším obnosem peněz...! Byla z toho velmi šokovaná a pořád nemohla uvěřit tomu, že by ji „takoví milí hoši" mohli okrást...!

Pak zase jednoho dne ji k bytu sledoval nastrojený, inteligentní a sympatický úředníček s kufříčkem... před bytem ji oslovil příjmením (které si přečetl na dveřích), a s úsměvem na rtech ji oznámil, že ji udělá výhodnou smlouvu na elektřinu, kdy ušetří hodně peněz... a tak ho babička pustila do bytu, kde s tím sympatickým pánem uzavřela výhodnou smlouvu...! A ptáte se jakou? Vyžádal si od ní doklady, a když babička pro ně odešla do obýváku následoval jí, omráčil ji a vzal všechny její úspory, a že jich nebylo málo! Když se babička po několika minutách probrala, vůbec nechápala co, že se to stalo... až když uviděla rozházený šuplík s jejíma úsporama pochopila, že byla surově okradena!

Psychicky i fyzicky zdeptaná se dopotácela k sousedům, kteří zavolali policii a taky nás. Ihned jsem se za babičkou vydali, a pomalu jsme ji ani nepoznali... byla na tom velmi špatně, nedokázala pochopit, jak může být někdo tak prašivý, že dokáže okrást nemohoucí stařenku.

I když přijela policie, nikdo nevěřil tomu, že zloděje dopadnou!

Babičce jsme půjčili peníze, aby měla něco, než jí přijde důchod, ale ani to nepotřebovala...!

Během tří dnů dostala srdeční slabost, které podlehla...! Věřím, že ten zmetek jí pomohl „do hrobu"...!

A tak jsem přišla o svoji milovanou babičku. A pachatel zůstal do dnešního dne neznámý... a neznámým taky zůstane!

S pozdravem,
Bohuša

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Podrazy na seniory

Stala jste se svědkem bezpráví vůči seniorovi? Popište to!

Stařenka šinoucí se pomalým tempem po chodníku se náhle zamotala, jak kolem ní projel hulvát na motorce a vytrhl jí kabelku. Firma sezvala seniory na prezentaci a vnutila jim zbytečné výrobky za horentní sumy. Důvěřivý důchodce pozval náhodného kolemjdoucího v nouzi do bytu, kde ho ten nenápadně okradl o všechny úspory... Obdobné situace se opakují stále dokola a staly se v mnoha rodinách. Napište mi o bezpráví, kterého jste byly ve svém okolí svědkem vy, milé čtenářky! Za svůj příběh (dlouhý alespoň jako tento odstavec), můžete získat pěkný dárek, totiž: zelené kostičkované bačkory - důchodky, knížku Zbyňka Siegela: Jak hledat a najít zaměstnání a krém na ruce JUWEA. Očekávám ho dnes (v úterý 9. listopadu 2010) v redakční poště, viz adresa níže...

jak

Reklama