Ahoj všichni,
chtěla bych se s vámi podělit o příhodu, která se mi stala v době, kdy jsem si myslela, že už jsem dospělá.

Jeden víkend, tak jako mnoho jiných, jsme s mojí o 5 let mladší sestrou trávily s rodiči na chalupě. V té době jsem již měla za sebou základku, střední školu a chystala se na další studium. Čili z mého pohledu jsem byla dospělá.

Po nedělním obědě se, tak jako normálně, strhla hádka o to, kdo z nás dvou půjde umýt nádobí. Samozřejmě jsme vypočítávaly, kolikrát ho která myla v uplynulém týdnu a kdy naposledy. Ne, že by to byl tak hrozný problém, ale v té době se na chalupě ještě mylo ve starém dvoulavorovém myčáku a teplá voda se ohříval na kamnech. Prostě „komfort". To jen na vysvětlenou.

Po nějaké době, kdy jsme již zvedaly hlasy a vytahovaly na sebe všechny možné nesmysly a „hovadiny", co která kdy udělala a neudělala, to již sestra nevydržela, vyběhla na chodbu a chtěla se zavřít na „oné" místnůstce, aby měla klid. A jak byla v ráži, tak ty dveře za sebou zavřela trochu prudčeji a vysklila je.

Jestliže se zatím vše odehrávalo bez přítomnosti rodičů, tak tuto ránu přeslechnout nemohli. Otec přišel ze zahrady a jal se vyšetřovat. Výsledek byl, že sestra umyje nádobí, dojde ke sklenáři, objedná a zaplatí nové sklo a na mne se otočil s tím, že jak jsem velká, tak jsem blbá, že už bych ve svých letech mohla mít rozum a ne se chovat jak malé dítě a že by mi nejraději jednu střihnul.

Jo milé ženy-in, nevyplácí se být v ráži. Jak jsem byla vytočená, tak jsem vzteky vypustila slova: "Si posluž". Taky že ano, v tu ránu jsem ji měla. Jojo, když jsem si o ni řekla...

Dnes na tuto příhodu s úsměvem vzpomínáme a došlo i na přiznání, že kdybych si neřekla, tak jsem tu facku nikdy nedostala.

Takže i jako dospělá jsem to schytala. Nebo jsem byla ještě dítě? Ta hranice je tak nejasná.
 
Hezký den všem.
 
Julie75


Možná že ta facka byl ten přelom, od kterého můžete počítat letopočet svojí dospělosti. Kdo ví. Podle síly toho zážitku to tak třeba skutečně je. Jakási iniciace také... :) Jde o to, jak to cítíte.

A co vaše dospělost? Jak se vám to stalo?:) Napište mi na adresu redakce@zena-in.cz.

Reklama