Vztahy

Dospěla jsem, když mi nezáleželo jen na mně

Dobrý den.
Mé dětství bylo krásné a uteklo jako voda. Nevím, kdy přesně jsem se stala dospělou, ale neustále zjišťuji, jak se měním.

To, že jsem dospělá, jsem si myslela už na střední škole. V té době mě zajímala jen móda, kluci a diskotéky. A ejhle, jaké přišlo překvapení, když jsem nastoupila do práce, najednou přišly úplně jiné starosti. V té době jsem se seznámila s mým nynějším mužem, chodili jsme do restaurací, na diskotéky a život si užívali plnými doušky. V práci se mnou pracovaly většinou starší paní a já si s nimi vůbec nerozuměla. Jediné, o čem se bavily, bylo totiž, co uvaří k obědu, kdy začnou péct, co ještě doma při práci stihnou atd. Koulela jsem vždycky očima.:-)

Po pár letech jsme spolu začali s přítelem bydlet. Přišlo vaření, uklízení a zase úplně jiné starosti a povinnosti, najednou jsem zjistila, že se s kolegyněmi v práci ztotožňuji. Začala jsem si s nimi dokonce rozumět a naše rozhovory se najednou začaly točit kolem vaření a domácnosti. Hlavně jsem se vyptávala na recepty, které pak doma měly veliký úspěch:-).
Ale ještě pořád jsem se fintila a za vydělané penízky jsem si kupovala módní pecky:-).

A úplně největší změna v mém životě přišla po narození dcerky, tedy možná už i v těhotenství.

Už mi nezáleželo jen na mě a mém manželovi, ale hlavně na dcerce. Na té nádherné holčičce, pro kterou bych obětovala cokoliv. Ten strach, který člověk zažije, když třeba nějak ošklivě spadne nebo se bouchne, jestli se jí nic nestalo a bude v pořádku. Nebo když je nachlazená a má teplotu a snažím se jí pomoct, jak nejlépe umím. Oplácí nám to láskou a kolikrát se při ní tak zasměju, jako nikdy v životě. Už mě netrápí neuklizená domácnost, to se při všech těch hračkách nedá zvládat, ale snažím se být dobrou ženou a matkou. A tak nějak zjišťuji, že jsem asi ve fázi, kdy jsem se konečně stala dospělou:-). I když... v každém dospělém je kousek dítěte:-).

Vaše žena-in Lucka.


Moc děkuji za hezký příspěvek, po kterém si troufnu tvrdit, že jste opravdu dospělá (aspoň v tom smyslu, v němž se to obvykle vnímá). Gratuluji k tomu, že se dokážete ohlédnout a objektivně zhodnotit, jak se věci měly, mají a budou mít!

Napište mi také na adresu redakce@zena-in.cz

   
29.11.2006 - Láska a vztahy - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

  1. avatar
    [2] Dana3 [*]

    superkarma: 0 29.11.2006, 14:03:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme