Novinky

Dopřejte svému kotěti to nejlepší!

„Love me, feed me, never leave me,“ slavný citát kocoura Garfielda nám jasně napovídá, že ke spokojenosti Vaší kočky stačí ze strany chovatele tři základní věci: láska, krmení a věrnost. Pojďte se společně s námi podívat, co se pod těmito pojmy skrývá.

Láska

Když plánujeme pořízení koťátka, naše srdce jistě zaplesá při každém pohledu na tu malou chlupatou kuličku. Hned v úvodu je ale dobré si uvědomit, že naše láska nespočívá jen v nekonečném mazlení. Svému koťátku musíme dopřát i správnou péči.

data:DC 2013:Clients:Purina ONE:Foto:Loga:ON_GLB_CATBK_4C_06.epsPo příchodu do nového domova kotě okamžitě začne prozkoumávat nové prostředí. Bohužel si ale zatím neuvědomuje všechna nebezpečí, která na něj číhají. Proto je důležité, aby byl chovatel připraven a kotěcí zvědavost se nestala životu nebezpečnou. Stačí dodržovat několik základních pravidel, díky kterým se bude kotě cítit příjemně a v bezpečí.

Na co dát pozor:

 • Otevřená okna - kotě by mohlo vypadnout.
 • Vchodové dveře - kotě by jimi mohlo snadno proklouznout ven a už netrefit zpět.
 • Kabely, květináče, dekorace - kotě by je mohlo okusovat a ublížit si.
 • Malé děti - dítě by se nemělo, alespoň z počátku, starat o kočku samo. Často totiž nedokáže rozlišit, co může být pro zvíře bolestivé či nebezpečné. V ohrožení pak mohou být oba.
 • Jiná zvířata - je dobré nový přírůstek otřít kouskem oblečení s naším pachem, ostatní zvířata ho rychleji přijmou. Je ale nutné být trpělivý a počítat s tím, že než si zvířata zvyknou, chvíli to trvá.

Již od prvních dní by chovatel neměl zanedbávat péči o svého mazlíčka. Pravidelná péče o krásu a zdraví je pro koťátko nezbytná.

kote

Čemu věnovat pozornost:

 • Srst - je dobré vyčesávat 1x týdně.
 • Zoubky - čistí se a brousí tvrdou stravou. Jednou za čas je dobré zkontrolovat zubní kámen a dásně. V případě zaznamenání problému vyhledat veterináře.
 • Koupání - pokud se rozhodnete kočku koupat, je dobré s tím začít právě v kotěcím věku, aby si zvykla. Je nutné počítat s tím, že se může vehementně bránit.
 • Očkování - patří mezi preventivní zdravotní opatření.
 • Odčervení - jednou za čas je důležité kočku odčervit. A to i v případě, že je chovaná v bytě.

kote

Krmení

Jedním z nejdůležitějších bodů v péči o kotě je právě strava. Protože kotě roste a vyvíjí se, má větší nároky na nutriční vyváženost stravy. Oproti dospělé kočce potřebuje více proteinů, vitamínu a stopových prvků. Výběr správného krmiva v kotěcím věku je důležitý pro vývoj kočky a zachování jejího zdraví v průběhu dalších let. Značka Purina ONE nabízí majitelům koček krmivo Junior, které je speciálně vyvinuté pro potřeby koťat.

Krmivo Junior pomáhá:

 • zdravému vývoji životních funkcí
 • zdravému vývoji svalové hmoty a kostry
 • zlepšovat zažívání, díky vysoké stravitelnosti
 • pečovat o zuby a dásně

ktoeSložení krmiva bylo pečlivě zvoleno tak, aby naplňovalo nutriční potřeby kotěte a zároveň posilovalo jeho imunitní systém. Obsahuje vysoký podíl bílkovin (41 %), takže své kočce pomáháte vybudovat silné kosti a svalovou hmotu, která je nezbytnou podmínkou pro její dobrou pohyblivost v kotěcím i dospělém věku. Obsahuje také přírodní zdroj DHA, která je významnou složkou mateřského mléka a přispívá ke zdravému vývoji mozku a zraku. Do krmiva se přidává i Actilea, unikátní receptura Purina ONE, vyvinutá pro posílení přirozené obranyschopnosti kočky.

Věrnost

I když je kočka na první pohled celkem samotář, své paničce nebo svým majitelům bývá oddaná. Jejich náruč sice většinou vyhledává jen, když sama chce, ale i tak je miluje. Důležité pro ni proto je, aby i ona cítila, že o ni panička nebo její majitelé stojí. A to nejen prvních pár měsíců, kdy je ještě kotě. Kočičí smutek a trápení se totiž může negativně projevit na jejím zdraví. Před koupí tedy pamatujte na to, že kočičí kamarád není záležitost na pár dní, ale na několik let.

kote

   
18.03.2014 - Redakční novinky - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [7] Elisha [*]

  dobré rady pro začínající kočkomily :)

  superkarma: 0 22.03.2014, 12:53:02
 2. [6] Rikina [*]

  Nemám kotě. Sml32

  superkarma: 0 18.03.2014, 22:01:24
 3. avatar
  [5] Ivásek [*]

  a já četla "Dopřejte svému koštěti to nejlepší"... Sml57

  superkarma: 0 18.03.2014, 18:16:09
 4. avatar
  [4] gerda [*]

  pěkně jste tu reklamu zabilySml57Sml52

  superkarma: 0 18.03.2014, 18:08:30
 5. [3] MaVy [*]

  ani našim kočkám nechutnáSml68

  superkarma: 0 18.03.2014, 16:14:49
 6. avatar
  [2] Kadla [*]

  Moje kočky Purinu nežerou. Velmi dobře rozeznávají kvalitní krmivo od nekvalitního - ani se nemusím koukat na složení.... ony to poznají za mne.

  superkarma: 0 18.03.2014, 16:01:15
 7. avatar
  [1] DanaD [*]

  moje kocky po Purine blinkaly jak aminy.. zrovna tohle krmivo jim teda nesedlo Sml16

  superkarma: 0 18.03.2014, 15:38:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme