Adventní čas bývá pro mnohé nejkrásnější etapou v roce. Období plné svíček, vůně cukroví, ledových květů na oknech a tajuplných příběhů Vánoc. Neodmyslitelnou součástí jsou i vánoční trhy. Všude je cítit perník, skořice, svařené víno.  Jako každým rokem, tak i letos dotvářejí vánoční trhy kouzelnou atmosféru Vánoc.

Máte rádi cestování? Vyrazit na pár dní na nákupy a na adventní trhy? Já jsem byla minulý víkend v Kolíně nad Rýnem a místní vánoční trhy mne úplně okouzlily! Proto vám ráda představím tuto inspiraci.

Kolín nad Rýnem

23. 11. - 23. 12. 2015

Kolín

Dominanta města - gotická katedrála sv. Petra a Marie je zároveň i jednou z nejvýznamnějších památek v celém Německu. Pořádá se u ní největší kolínský trh. Můžete si zde prohlédnout práci řemeslníků, ochutnat tradiční jídlo a pití nebo se pobavit u více jak sta různých vánočních představení. V srdci Starého města mezi náměstím Alter Markt a náměstím Heumarkt leží „Heimat der Heinzel“ (Domov skřítků). Ze starodávných stánků na vás dýchne ten pravý duch Vánoc. Pocítíte historii trhů, která zde začala již v roce 1820.

Okouzlující úsměvy andělů a tisíce zářících hvězd čekají na Andělském trhu, umístěném v přilehlém okolí nejoblíbenější kolínské nákupní zóny v centru města Neumarkt. Jen deset minut chůze od Neumarktu se nachází další z trhů - Vánoční pohádkový trh na Rudolfském náměstí, který, vás vtáhne do kouzel pohádek. Je inspirován tvorbou bratří Grimmů. Jeho program potěší proto zejména děti. Nezapomenutelným zážitkem se stane návštěva vánočního trhu, který se nachází přímo v přístavu u Rýna. Je jím Kolínský přístavní vánoční trh u Muzea čokolády, kde srdeční „námořníci“ nabízejí rybí i jiné speciality z celého světa společně s kvalitními vánočními předměty a produkty spojenými s životem na moři a v přístavu. Úplnou novinkou jsou v letošním roce romantické plavby parníkem po stopách vánočních trhů s tematickou vánoční hudbou a svařeným vínem na palubě.

Více informací na: www.koelntourismus.de

FOTOALBUM:

Bonn

20. listopadu - 23. prosince 2015

I návštěvníci bonnských vánočních trhů opět ucítí kouzelnou vůni perníku, pečených kaštanů, punče, svařeného vína a spousty dalších rýnských pochoutek.

Více informací na: Www.bonnerweihnachtsmarkt.de

Cáchy

20. listopadu - 23. prosince 2015

Cáchy

Vánoční trh ve starobylých Cáchách je jedním z největších a nejkrásnějších trhů v Německu. Stejně jako každý rok, tak i letos se okolí cášské radnice proměnilo v ráj světel, barev, vánočních zvuků a neodolatelných vůní, které v krásném prostředí historického centra Cách vytvoří nezapomenutelnou atmosféru. Děti se pobaví při jízdě na kolotoči, dospělí se mezitím zahřejí vynikajícím svařeným vínem. Po celý den se budou prodávat na trhu bramborové placky, vánoční cukroví a spousta dalších dobrot.

Cášské firmy jsou výrobou cukrovinek proslavení po celém světě. Dominovými kostkami, marcipánovými zákusky, sušenkami Spekulatius a samozřejmě proslulými perníčky „Printen“, které se staly typickým (nejen vánočním) suvenýrem z Cách. Jsou posypané ořechy, mandlemi, polévají se čokoládou, jsou bílé i žíhané. Žádný návštěvník Cách by si neměl nechat uniknout ochutnání této lahůdky. 

Více informací na: Www.aachenweihnachtsmarkt.de/

 

Jak se dostat jednoduše do této destinace?

letadloVyzkoušejte stejně jako já leteckou společnost Germanwings, létá za příznivé ceny z letišť Kolín nad Rýnem/Bonn, Stuttgart, Berlín - Tegel, Hamburk, Hannover, Düsseldorf a Dortmund do více než 130 destinací v Evropě, Izraeli a Severní Africe. Se třemi tarify BEST, SMART a BASIC si můžete  sestavit individuální balíček od letu bez dalších služeb až po nejkvalitnější nabídky letů, které jsou v současné době dostupné v rámci evropských leteckých nízkonákladových spojů. Více na https://www.germanwings.com/

 

Reklama