Získejte vstupenky na trpkou komedii Musíme si pomáhat s Macháčkem, Vladykou a Vlasákovou v hlavních rolích. Režie se ujal Jan Hřebejk. Vy můžete získat jednu ze tří párových vstupenek...

machacek

Soutěžíte ráda? Pokud ano a ještě k tomu také ráda zajdete do divadla, máme pro vás soutěž, která vás jistě osloví! Vyhrajte jednu ze tří párových vstupenek na hru Musíme si pomáhat, kterou pro Divadlo Na Jezerce nastudoval Jan Hřebejk. V titulní roli uvidíte Jiřího Macháčka.

Co musíte udělat, abyste měla šanci na výhru? Stačí správně zodpovědět jednoduchou otázku...

Český Němec, který ve hře Musíme si pomáhat střídavě škodí a pomáhá, se jmenuje?

  • Hans
  • Horst
  • Helmut

Už víte? Tak neváhejte a odpovídejte zde: Soutěž: Musíme s pomáhat.

Soutěž je aktivní od 21. 10. 2011 9.00 hodin do téže hodiny v pondělí 24. 10. 2011.

Divadlo Na Jezerce chystá dárek pro studenty

Speciální dárek k Mezinárodnímu dni studentstva připravilo Divadlo Na Jezerce studentům na 17. listopad, kdy je na programu divadelní hit Musíme si pomáhat. Představení mohou zhlédnout za mimořádně zlevněné vstupné, tedy za 290 korun. Studenti rádi chodí na „Jezerku“ za svými oblíbenými herci Jiřím Macháčkem, Lenkou Vlasákovou či Miroslavem Vladykou. A právě oni v této komedii z druhé světové války odehrávající se na českém maloměstě hrají hlavní role. „V našem divadle se scházejí lidé, kteří hledají dobrou náladu a zároveň neztratili chuť přemýšlet. Vyvážený repertoár nabízí nejen kvalitní komedie, ale i strhující a přitom zábavná dramata, plná situací, které všichni tak dobře známe z vlastního života,“ říká principál Divadla Na Jezerce a herec Jan Hrušínský.

musime

Musíme si pomáhat nastudoval podle textu Petra Jarchovského napsaného speciálně pro Divadlo Na Jezerce režisér Jan Hřebejk. Hra o tom, jak si Češi umějí pomáhat, se v mnohém liší od filmové podoby oceněné pěti českými lvy a nominací na Oscara. Zachycuje tragické období českých dějin s komediální nadsázkou. Humor této inscenace diváci zvláště oceňují. Je příběhem Josefa Čížka, někdejšího inženýra u firmy Wiener /Macháček/, jeho ženy /Vlasáková/, českého Němce Horsta /Vladyka/, jenž střídavě škodí a pomáhá, a židovského uprchlíka z koncentračního tábora Davida Wiesnera /Chalupa/. Příběh vychází ze skutečných epizod, jež se odehrály v někdejším protektorátu.

V příštím roce čekají diváky hned dvě novinky. Divadlo na Jezerce připravuje komorní muzikál Ondřeje Brzobohatého o francouzském básníkovi Francoisovi Villonovi, který bude věnován nedávno zesnulým dramatikovi a scénáristovi Jiřímu Hubačovi a textaři Pavlu Vrbovi, a dánskou komedii Ludviga Holberga Jeppe z vršku v hlavní roli s Radkem Holubem.

Divadlo Na Jezerce uvede hru Musíme si pomáhat 17. listopadu.

Více na www.divadlonajezerce.cz

Reklama