Zdraví

Doplňte lidová přísloví o manželství

Ať chcete nebo ne, botky na podpatku dělají ženu ještě ženštější, krásu ještě krásnější, výšku ještě vyšší a eleganci ještě elegantnější. Nosit takové boty je ale bezesporu kumšt. Toto umění spočívá jak v jejich vhodném výběru, tak také ve vaší chůzi. Když na sobě máte sexy šatičky nemůžete si na nohy natáhnout jen tak ledajaké šlupky a vykračovat v nich jak o závod. Chce to cit....S každou botou se mění to jak vás vnímá vaše okolí.

Marilyn Monroe jednou řekla: “Nevím, kdo vynalezl vysoké podpatky, ale ženy mu mnoho dluží”. Marilyn evidentně věděla o čem mluví, muži ji celý její život leželi u nohou - respektive u podpatků. Jestli je vám výrok téhle nejslavnější blondýnky blízký, budou Vám určitě připadat užitečné i následující řádky, jestli jste ale nabyly dojmu, že se Marilyn musela zbláznit, najděte si někde stránky o botaskáchJ

Tipy na správné nošení, aneb jak si nepřivodit módní faux pas
1)Když už jste se pro jednou rozhodla vypadat jako žena s velkým Ž, nesnažte se býti kachnou a kolébat se o sto šest. Aby Vaše nohy vypadaly delší a celé Vaše tělo štíhlejší klaďte při chůzi jednu nohu přímo před druhou.
2)Úskalím vysokých podpatků je nepochybně držení těla. Abyste docílila správného držení a větší elegance snažte se nedošlapovat na podpatek, ale naopak na přední část chodidla - tohle potřebuje trošku trénink....
3)Pokud je Vaším cílem vypadat jako modelka a ne jako Máňa při žních stůjte s nohama u sebe. Špička jedné nohy může směřovat malinko do strany.
4)Protože v podpatcích jsou Vaše nožky v poněkud nepřirozené poloze, Vaše tělo se v sebeobraně snaží naklánět se dopředu. Zabráníte mu v tom, když napřímíte ramena budete mít na paměti trochu, ale opravdu jen trochu pokrčit kolena.

Botičky na podpatcích jsou sice věc krásná, úžasná, módní, sexy a kdoví co ještě, ale jedno nejsou určitě - věc zdravá....

Tady je několik málo “iRad” od ortopeda, kterému takové podpatky musí být rozhodně trnem v oku. Podívejte se za jak dlouho se Váš různě vysoký podpatkový sexappeal může proměnit v peklo na zemi

4 cm vysoký podpatek přenáší tlak na přední část chodidla. Přibližně po 2 až 3 hodinách Vás začnou bolet bříška pod palci.

5 cm rozšířený vysoký podpatek mění Vaše těžiště a Vy chtě nechtě ztrácíte rovnováhu, netrapte své nožičky déle než 1 hodinu.

5 cm uzounké vysoké podpatky dělají krásné nohy ještě krásnější ale trošku si zahrávají s Vaší stabilitou a po delší době Vás můžou začít bolet kolena nebo kyčle, buďte proto skromná a po hodině a půl se jich vzdejte.

6 cm uzoulinké podpatečky – jehličky jsou určitě nejvíc sexy ze všech bot světa. Bohužel si ale musíme přiznat, že čím užší a vyšší podpatky tím více škody pro naše nohy :-(. Spokojte se tedy jen s 1 hodinou s tímto skvostem na nohou.

I přesto přese všechno přeci jen stoji za to po světe klopýtat a cupitat v onom úžasném ”vynálezu” zvaném BOTY NA PODPATKU.
   
02.01.2000 - Zdraví - autor: Barbora Veselá

Komentáře:

 1. avatar
  [8] arminka [*]

  jj v mládí to čím vyšší tím lepší, jak jsem teď ráda za botasky Sml30

  superkarma: 0 23.09.2012, 19:23:55
 2. avatar
  [7] hubajda [*]

  saruz — #6 je tak to je presne muj pripad

  superkarma: 0 23.09.2012, 18:08:13
 3. avatar
  [6] saruz [*]

  Boty na podpatku nenosím ráda, není nad pohodlí v botaskách, jenže ne vždy si je člověk může vzít a pak to hold musím protrpět. Sml22

  1. na komentář reaguje hubajda — #7
  superkarma: 0 08.09.2012, 09:37:34
 4. avatar
  [5] monca13 [*]

  boty na podpatku jsou sice hezké, ale už je dávno nenosím

  superkarma: 0 09.09.2006, 07:17:36
 5. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Já bych spíš uvítala návod, jak se na tom nezabít, než jak vypadat jako dáma. Vysoké podpatky (v mezích únosnosti) někdy nosím, ale sotva vylazu z domu, čeká mě dlouhá cesta z kopce a tam je to o tlamu

  superkarma: 0 06.12.2003, 10:39:20
 6. avatar
  [3] Simba [*]

  Landriel: Záda bolí, protože ten celý postoj je pak nepřirozený. Prostě ten vývoj x 1000 let, kdy jsme běhali bosi nezmění pár let na podpatcích.

  superkarma: 0 04.12.2003, 19:18:14
 7. avatar
  [2] Landriel [*]

  No jo, podpatky jsou skvělá a nádherná věc, ale tak na dvě hodiny denně. Pak z toho bolí záda, nohy, všechno.

  superkarma: 0 16.11.2003, 09:24:30
 8. avatar
  [1] Simba [*]

  Čím dál víc jsem pro pohodlné boty a pohodlné podpatky. A to "jehly" fakt nejsou.

  superkarma: 0 10.11.2003, 15:42:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme