Novinky

Doplatila na to moje noha i ruka

vzpomíná na svou „pracovní“ obuv naše čtenářka s nickem Maryene. Musela chodit v lodičkách, ale spadla v nich ze schodů a přivodila si úraz. Teď upřednostňuje pohodlné boty a lituje ženy, které musí chodit na vysokých podpatcích.

Zdravím všechny na ženě-in.
O tom, co nosit v práci, by se dalo polemizovat. Naše nohy by určitě přivítaly co nejpohodlnější a především zdravou obuv, ale některá zaměstnání to nedovolují. Více než dvě desítky let jsem učila v základní škole. Byly časy, kdy jsem vydržela celý den i v lodičkách, které jsem měla ve škole i na přezutí, protože bylo mojí prioritou vypadat dobře.

S přibývajícím věkem (a rozumem) jsem se začala přezouvat do pohodlných bot. Asi by nevypadaly dobře pantofle nebo bačkory spolu s oblečením, které jsem měla na sobě. Na hodiny tělocviku jsem se převlékla a na nohy obula botasky. 

Další mé povolání bylo na přepážce jedné společnosti. Tady jsme měli předepsaný oděv i obuv, takže lodičky byly nyní mojí pracovní obuví. Po celém dnu na podpatcích jsem toho opravdu měla dost a doma už jsem „obula“ jenom teplé ponožky a dopřávala nohám relax.

Díky tomu jsem musela povolání „na vysoké noze“ nechat, poté, co se mi jednoho dne podvrtnula noha a já jsem se doslova zřítila z vysokého schodiště. Doplatila na to moje noha i ruka. Dnes jsem doma, chodím po operacích a preferuji co nejpohodlnější boty.

Lituji přítelkyni mého syna, která se živí modelingem a musí vydržet celé dny na vysokých podpatcích v lodičkách. Vůvec se jí nedivím, že je považuje opravdu jenom za „přezůvky do práce“ a ve svém volnu se obouvá pohodlně.

Doma se přezouváme, a to zcela dobrovolně a rádi. Myslím si, že je to nejenom hygienické, ale i pohodlné.

Hezký den. Maryene

Milá Maryene, to musela být nepříjemná zkušenost, ale v některé práci si žena vybírat nemůže. Viz přítelkyně vašeho syna. Buď přistoupí na podmínky, nebo nastoupí jiná

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in? Přezouváte se v práci? Dobrovolně, nebo z povinnosti? Jakou obuv v práci nosíte? Je nějaká speciální, „bezpečnostní“, nebo má spíš splňovat nějaká estetická kritéria? Chodíte v práci v bačkůrkách? Kdy vás napadlo se přezouvat? Přezouváte se i v létě, nebo jenom v zimě?

Napište nám na dnešní zvídavé téma na redakce@zena-in.cz

 

   
05.02.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [4] onohlo [*]

  pěkný příspěvek

  superkarma: 0 20.03.2013, 12:18:40
 2. avatar
  [3] saruz [*]

  Vysoké podpatky nejsou nic pro mně.

  superkarma: 0 20.03.2013, 08:54:17
 3. [2] Trefa [*]

  Trefa:pamatuji jak pani ucitelky chodili v lodickach.

  superkarma: 0 05.02.2013, 15:08:06
 4. avatar
  [1] SNÍŽEK [*]

  tak ať se brzo uzdravíte a šetřete si nohy-pohodlí nade vše Sml79

  superkarma: 0 05.02.2013, 14:57:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme