Milé ženy-in. Zdravím Vás z regionu, kde pan Čunek konečně ke spokojenosti občanů vyřešil otázku nepřizpůsobivých občanů.

Nemám osobně nic proti slušným Romům - v sousedství mých rodičů žije romská rodina a jsou to slušní bezproblémoví lidé, se kterými jsme vždy dobře vycházeli.

Když jsem se vdala, odstěhovala jsem se do vsetínského okresu. Takzvaný dnes už zbouraný „dům hrůzy" pro mne byl otřesným zážitkem. Zdevastovaná stavba, kolem plno odpadků a obtěžující romské děti. Švagrová jednou musela volat policii, protože byla svědkem toho, jak na přilehlém parkovišti romské dětičky za bílého dne vykrádají auto.

Podotýkám, že parkoviště slouží pro návštěvníky polikliniky a nemocnice. Člověk má zdravotní problémy a ještě aby se bál o auto. Když jsem musela narychlo nastoupit s tehdy osmiměsíční dcerou do nemocnice, netroufla jsem si na parkovišti nechat auto přes noc. Taky by tam ráno nemuselo být. Takže manžel přijel večer z práce a místo zaslouženého večerního odpočinku musel sednout na autobus a odvézt auto domů.

Většina těchto nepřizpůsobivých občanů byla neplatiči. Peníze na nájem nemají, ale oblékaní chodí lépe než některé obyčejné rodiny, které musí počítat každou korunu. Jako na neplatiče by se na ně město mohlo vykašlat, ale dostali náhradní ubytování. Takže nevím, co média řeší. Myslím, že pan Čunek to vyřešil nejlepším způsobem a občané Vsetína a okolních obcí jsou mu vděční - minimálně za to, že se nemusí bát o své auto při návštěvě lékaře.

B.H.


Rozhodně děkuji za příspěvek přímo z místa! Starosta Čunek se bojí, že mu tento případ srazí vaz, ale je také možné, že mu naopak pomůže. Je teď v dost rozporuplné situaci. Pro polovinu národa je hrdina, pro polovinu zloduch. Jak ho vnímáte vy?

Redakce@zena-in.cz

Reklama