.

Dopis nebo pohlednice ve schránce, to byl pro mě vždycky svátek

Novinky

Dopis nebo pohlednice ve schránce, to byl pro mě vždycky svátek

Další příspěvek nám přišel od Maryene, která prozradila, že posílá hlavně papírové pohlednice k narozeninám. A dokonce si je sama vyrábí! To je nádhera, to musí mít vaše okolí radost z takové milé pozornosti! Krásný den!


 

Když jsem byla malá, pohlednice jsem sbírala. Měla jsem jich plnou krabici od bot, a to z různých míst světa. Přestože to bylo v době, kdy se dostat za hranice bylo téměř nemožné. Nejvíce pohlednic jsem měla od dědečka, který měl sourozence v Chikagu, v Ilions a také v tehdejší Jugoslávii. Pohlednice mi nosívala i naše sousedka, která pocházela z Vídně. Krásné pohlednice pro mě neznámých míst, na kterých byla většinou jenom adresa, podpis a část textu byl začerněná, aby se nedala číst. 

Dopis nebo pohlednice ve schránce, to byl pro mě vždycky svátek. A tak i já jsem posílala pohlednice z cest. Od doby, kdy jsem s sebou začala vozívat notebook, posílám pozdravy po síti spolu s nějakou zajímavou fotkou navštíveného místa. Rodičům jsem ale psávala klasické pohlednice i nadále. Když rodiče zemřeli a hledala jsem nějaké doklady, našla jsem i balíček všech pohlednic, co rodiče obdrželi od nás nebo od kohokoliv jiného, pečlivě svázané stužkou. A tak i já si je schovávám. Umím si představit, jak je někdy nelehké pohlednici ze zahraničí poslat nebo objevit tu správnou poštovní schránku. Odeslílatel vždy pečlivě vybírá a zaplatí i nemalý pen&iacut e;z, připadalo by mi hloupé obdrženou pohlednici vyhodit jen tak do koše. A dokonce i moje děti, které neradi píší a hlásí se mi sms nebo vzkazem po skypu, mi dělají radost tím, že mi posílají i klasické pohlednice.

Já posílám papírové pohlednice  k narozeninám svým dětem, jejich přítelkyním a dalším rodinným příslušníkům a kamarádům. Nemám ráda ale ty kupované, proto si je tisknu sama a také vymyslím vždy i nějaké „osobní“ verše. A když na cestách objevím nějakou opravdu zajímavou pohlednici, tak si ji alespoň koupím pro sebe nebo pošlu někomu blízkému a když náhodou není odkud ji poslat, tak ji přivezu.

Maryene

pozn. redakce: text nebyl redakčně upraven

Téma dnešního dne: Posíláte z cest papírové pozdravy, nebo SMS?

 • Posíláte rádi svým blízkým pohlednice?
 • Nebo raději píšete esemesky nebo ememesky?
 • A máte radost, když vy najdete ve schránce pohlednici?
 • Co si myslíte o zasílání pohlednic?
 • Cestujete ráda?
 • Kam jedete letos na dovolenou?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá kosmetiku Dermacol: Revitalizační tělové mléko Sicilská pistácie, hydratační make-up Imperial a dlouhotrvající rtěnku...

derma

Prosím, další příspěvky už neposílejte! Děkuji.

 

   
05.03.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Ulmanová

Komentáře:

 1. [2] IRoskotova [*]

  Sml59

  superkarma: 0 06.03.2014, 13:08:43
 2. avatar
  [1] vodfon, kolie [*]

  vánoční pohlednice sbírám do dnesSml16Sml16Sml16

  superkarma: 0 05.03.2014, 14:51:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme