Novinky

Dooma: Kafe v obýváku i na záchodě

K dnešnímu tématu se rozepsala také čtenářka s nickem Dooma. V jejím příspěvku nechybí ani veselé historky či pěkné fotografie.

Krásný den všem!

Návštěvy mám ráda a také proto je ráda zvu. A jak se říká... každá návštěva udělá radost. Některá tím, že přijde, jiná tím, že odchází.

U sebe doma (panelákový byt 3+1) hostíme návštěvy v obýváku. Je nově předělán, mě osobně se líbí, ještě aby ne, když jsem se na realizaci jeho podoby stoprocentně podílela. A podle reakcí jsou i návštěvy nadšeny (fotky posílám pro představu, jen nyní je obývák ještě zútulněn o závěsy). Z čehož soudím, že je rozhodně lepší u nás sedávat a popíjet kávu, či víno s přáteli určitě v obýváku, než v kuchyni. 

Dokud jsem bydlela sama, tak jsme s kamarádkou dávaly kávu právě ve zmíněném obývacím pokoji, na balkoně cigaretku, ale od té doby co žiji s přítelem, tak když je doma, občas sedáváme v kuchyni, nebo vyrazíme do nejbližší kavárničky, aby jsme měly klid a pořádně si pokecaly. Vždyť to samy znáte, jsme ženské a probrat veškeré novinky uplynulých 24 hodin je prostě nutností a je na to třeba klid. Obzvláště, když si nejlepší kamarádce potřebujete postěžovat, jak ten váš drahý zase neutěsnil ten kapající kohoutek :)

Když jsem byla malá, tak se u nás doma nikdy nezaváděl zvyk, že by se do nějaké místnosti nesmělo. Ani u babiček tomu tak nebylo - nebo si alespoň žádnou 13. komnatu nepamatuji. Ani já žádnou doma nemám, na návštěvu si zvu pouze nejbližší známé a před těmi vlastně ani nemám co skrývat. To, že občas někde v některé z místností byla zima a netopilo se tam, to je běžné i dnes, s cenami za topení mi přijde logické netopit v místnostech, které se neobývají. 

Co se týče místa, kde se cítím nejlépe, tak určitě obývák a ložnice. Konečně tyto místnosti máme hezky zařízené, v jednom stylu, žádný blázinec, kdy jsme měli v ložnici každou skříňku jinou, sesbírané různě po známých. Když jsme zrekonstruovali ložnici, tak jsme byli s přítelem schopni strávit tam celý víkend, jen aby jsme si tu novotu užili :)

Veškeré rodinné oslavy se konají u naší mamky na baráčku. Má i krásnou zimní zahradu, kde se dá sedět i v zimě a sledovat padající sníh. V létě zase venku celá rodina grilujeme a jiné oslavy si už ani neumím představit. Pro mě to jsou nejkrásněji strávené a prožité narozeniny, když se sejdeme celá rodina a užijeme si odpoledne všichni pospolu, i třeba s nějakou dobrotou z venkovního grilu. Tím chci říci, že někdy ani není potřeba mít oblíbenou  místnost, kam zvát hosty, když jsou kolem nejbližší, tak je to oblíbené místo vlastně všude okolo... i venku. 

Zatím nejabsurdnějším místem, kam jsem byla pozvána na kávu, je asi koupelna spojená s toaletou! Přišla jsem ke kamarádce s tím, že dáme kafčo a ona na mně, že si musí ještě obarvit vlasy, tak aby nám mezitím káva nevychladla, tak si jí vezmeme sebou do koupelny - čekat jsem na ní sama v jiné místnosti nechtěla, tak jsem se odebrala na onu místnost s ní a s hrnkem v ruce si sedla na sklopený záchodový poklop a už jsme rozjely naše debaty, co je nového, zatímco ona si barvila u zrcadla vlasy :) 

A veselé historky? Momentálně si žádnou nevybavuji, maximálně tu, když někdo zazvonil, já čekala návštěvu a ještě na poslední chvíli připravovala pohoštění. Šla jsem návštěvu pustit pomocí domovního zvonku, který otevře hlavní vchodové dveře, otevřela dveře od našeho bytu a zase zpátky běžela do kuchyně s tím, že až uslyším, že je někdo na chodbě, tak na ně houknu, ať jdou dál. Za chvíli jsem za dveřmi opravdu uslyšela kroky, tak volám: „Ahooooj, pojďte dál, hned jsem u vás!“ Bylo mi divné, že se nikdo neozval, ale bouchnout dveře jsem slyšela a to, že se někdo zouvá také. Trochu jsem zbystřila, ale to už se ve dveřích kuchyně objevil cizí pán s deskami v ruce s tím, že si jde opsat stav topení. Málem to se mnou seklo a byla jsem nakonec ráda, že to nebyl bůhví kdo - úchylák, vrah, zloděj, atd... Určitě si v takovouhle chvíli také v hlavě vymýšlíte nejrůznější scénáře, co se mohlo strašného přihodit.

Chvíli po odchodu pána s deskami se ozval další zvonek, to jsem si už ale poučena z předchozího nezdaru počkala na návštěvu přímo u dveří a jako správná paní domu je uvedla do obýváku k připravenému pohoštění a vychlazenému vínu. 

A vidím to tak, že o víkendu asi zase někoho pozveme... jdu zjistit, kdo má čas a chuť s námi posedět :)

Mějte se krásně!
Dooma

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

o

ob

____________________

Tak v takovém krásném obývacím pokoji by chtěl posedět asi každý. Anebo by byla lepší ta koupelna se záchodem? :) To bychom měly krásné ještě i vlasy :)
Vydařený příspěvek, děkuji, že jste ho poslala, mějte se moc hezky – a pozor na nezvané návštěvy.
Saša

Téma dnešního dne: Kam zvete návštěvy?

 • Kde si nejraději vypijete kávu s kámoškou a kde pořádáte rodinné oslavy?
 • Máte nějaký pokoj, kam nikdo nesmí?
 • Kde se cítíte nejlépe?
 • A jak tomu bylo ve vašem dětství?
 • Měli vaši rodiče nebo prarodiče nějaký pokoj, kam se smělo jen ve výjimečných případech?
 • Na jaké nejabsurdnější místo jste byla pozvána?
 • A co veselé historky?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný, příznačný dárek: Kávu a sušenky. :)

susenky

   
03.04.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [14] jureckova [*]

  pokoj vypadá hezky moderně Sml67 ale musím se přiznat, že na mě působí strašně studeně Sml80 necítila bych se tam dobře Sml23

  superkarma: 0 03.04.2013, 20:58:00
 2. [13] Trefa [*]

  Trefa:pokoj se mi libi.hezke fotecky.

  superkarma: 0 03.04.2013, 19:44:04
 3. avatar
  [12] Jindriska8 [*]

  Krásný obyvák,tam musí být pohodičkaSml59

  superkarma: 0 03.04.2013, 19:04:18
 4. avatar
  [11] samecka [*]

  Gratuluju nicku Dooma - už má Bebe i kafe domaSml59.

  superkarma: 0 03.04.2013, 18:07:59
 5. [10] dadma [*]

  Hezký příběh a krásný obývák.Opravdu moc se mi líbí.

  superkarma: 0 03.04.2013, 17:17:13
 6. avatar
  [9] marde [*]

  Dooma — #8

  Ale i tak, nedokázala bych si ji vychutnatSml23

  superkarma: 0 03.04.2013, 16:07:59
 7. avatar
  [8] Dooma [*]

  marde — #7 Sml30 Věřím, ale kamarádka má v domě krásně velkou koupelnu, kde ta toaleta v podstatě zaniká... má ji hezky prosvětlenou, díky střešním oknům, živé kytky, ratanové regálky a opravdu tam má dokonale čisto Sml22 Takže mi ani nepřišlo, že jsem kávu pila na toaletě Sml52 Věřte nebo ne, jinde bych to opravdu "nedala" a kafčo na záchodě nevypila! Sml23

  1. na komentář reaguje marde — #9
  superkarma: 0 03.04.2013, 15:51:41
 8. avatar
  [7] marde [*]

  Jak vám ta káva chutnala?Tam bych ji asi nedokázala vypítSml23

  1. na komentář reaguje Dooma — #8
  superkarma: 0 03.04.2013, 15:46:15
 9. [6] holčice [*]

  moc hezký Sml16

  superkarma: 0 03.04.2013, 15:43:13
 10. [5] V19 [*]

  pekne zariadená izba - útulnaSml22

  superkarma: 0 03.04.2013, 15:41:48
 11. avatar
  [4] lenig [*]

  černobílou kombinace měla před lety moje kamarádka v Liberci, zprvu mě to zarazilo, ale když si člověk zvykne, je to zajímavé....ale já sama bych to nechtěla Sml58

  superkarma: 0 03.04.2013, 15:39:51
 12. avatar
  [3] samecka [*]

  Elegantní obývák,klobouk dolů.Ale kafe na záchodě bych nedalaSml63Sml64

  superkarma: 0 03.04.2013, 15:36:54
 13. [2] honzule8 [*]

  moc hezký pokojSml16

  superkarma: 0 03.04.2013, 15:35:09
 14. [1] sisinapipi [*]

  Pěkně zařízený

  superkarma: 0 03.04.2013, 15:33:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme