.

Donosit postižené dítě, nebo ne? Téma pokračuje...

Novinky

Donosit postižené dítě, nebo ne? Téma pokračuje...

Nedávno jsme zveřejnili článek, který vznikl na základě čtenářského příběhu. K tématu se nám vyjádřila psycholožka Mgr. Hana Formánková a v komentářích se objevilo spousta vašich ohlasů.

Dnes nám přišly do emailu příběhy, které téma ještě doplňují. Při jejich čtení jde po zádech mráz. Opravdu to tak může být? Člověk tomu druhému do hlavy nikdy nevidí, ale..

Po přečtení reakcí na téma o zodpovědnosti přivézt na svět postižené dítě , bych je ráda doplnila třemi příběhy z mého okolí. Je v nich sobeckost, nezodpovědnost a i „vyčůranost“ jak přijít k financím, byť za cenu zplození dítěte, které je neschopné samostatného života.

 • Osudy v rozmezí čtyř desítek let.

Matka přivedla na svět postiženou dceru. V žádném případě nelze odsoudit, v té době se genetické vyšetření u mladých matek nedělalo. Až po porodu se zjistilo, že jde o genetickou vadu, která bude vždy, když se narodí děvče. Nechyběla odvaha a přišlo druhé dítě-syn. Po létech třetí těhotenství. Pokrok ve zdravotnictví dosáhl větších úspěchů a matce bylo sděleno, že to bude děvče. Konzultace lékařů s matkou nepadla na úrodnou půdu a ona si prosadila dítě donosit. U obou děvčat, dnes už dospělých žen, silná demence. Ale chodí, nají se, oblečou. Neumí číst, psát, nerozeznají realitu od fikce. Dojdou s lístečkem na nákup, umyjí nádobí. Před několika roky mi ona matka přímo do očí řekla: VŽDYŤ NÁS HOLKY ŽIVÍ! Ano, plné invalidní důchody a na obě příspěvky na péči po celý život. Také Vás napadlo to ,co mne? Ano, vědomé zplození postiženého dítěte za účelem obohacení. Skoro žádná práce, žádný ležák, kterému by se musela věnovat obrovská péče. V tom vidím tu zrůdnost.

Ve druhém případě jsem byla i přímým aktérem. Matka, která nechtěla již další dítě, za sebou několik umělých přerušení těhotenství. Gynekolog v žádném případě nedoporučil další přerušení a matka se ještě na konci druhého trimestru snažila všemi možnými způsoby vyvolat potrat. Při lékařské prohlídce bylo zjištěno, že není něco v pořádku. Absolutně odmítla hospitalizaci. Domluvy mé i jejího manžela se naprosto míjely účinkem. Z čeho jsem měla obavy, to se naplnilo. Dítě ležák, nemluví, pleny, kašovitá strava. A dnes ta maminka dává všechnu vinu lékařům. V žádném případě si nehodlá připustit, že největší podíl viny má ona sama.

A třetí případ je kapitola sama pro sebe. A podobný příběhu prvnímu. Rodina, kde už třetí generaci „vládne“ velice závažná neurologická nemoc, kde je prioritou alkohol. Až na jednoho příslušníka rodiny, mají všichni PID. Nedávno 17-letá maminka přivedla do rodiny dalšího adepta na důchod. Naprostá nezodpovědnost ale hlavně bezpracný příjem, čímž se i chlubí.

A tak se rodí další a další děti, které jsou bezohledností a nestydím se napsat „vyčůraností“ rodičů zátěží pro stát. Finanční profit je bohužel pro mnoho rodičů dalším příjmem, aniž si uvědomí, kdo se o tyto děti či dospělé jedince postará až oni nebudou moci, či zemřou.

Ohnivazena.magdalena

 • Dodatek: Čtenářce posíláme knížku. Díky jejímu tipu vznikl článek, který vás jednoznačně zaujal, a dnes přidala ještě zajímavé příběhy. Děkujeme.
   
26.05.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: redakce

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Dickie [*]

  diblice — #8 ono to až od roku 2012 jde, aniž by předtím žena měla 35 let a alespoň tři děti...

  superkarma: 0 26.05.2014, 22:44:04
 2. avatar
  [8] diblice [*]

  já teda nevím, ale sterilizace je možná, buď si ji zapletíte sama n ebo ze zdravotních důvodů, sama jsem ji podstoupila loni a docela mně mrzí, že jsem nešla dřív, mohla jsem si ulehčit spoustu zdravotních problémů

  1. na komentář reaguje Dickie — #9
  superkarma: 0 26.05.2014, 21:41:34
 3. avatar
  [7] Běla [*]

  ohnivazenaMagdalena — #6A to více je smutné že mají na výběr antikoncepci a stejně jí nepoužívají.

  superkarma: 0 26.05.2014, 18:55:37
 4. avatar
  [6] ohnivazenaMagdalena [*]

  Rikina — #4 Je psáno, že matka měla měla za sebou několik umělých přerušení těhotenství a gynekolog další nedoporučil. Jestli se nemýlím, tak časový odstup mezi interupcemi mohl být půl roku. Jestliže chybí zodpovědnost partnerů a matka je v jednom roce 3x gravidní, je nepochybné, že takový zákrok si nikdo na triko nevezme. Proto dělala vše možné aby potratila. Prostě při jejích "pokusech" došlo ke komplikaci.. Jelikož se lékaři stav plodu nelíbil, podstoupila různá vyšetření a bylo konstatováno, že musí neokladně nastoupit do nemocnice. ODMÍTLA NĚKOLIKRÁT HOSPITALIZACI. Domluvy byly právě aby neriskovala a hospitalizaci podstoupila k vyšetření které nešlo udělat ambulantně.

  1. na komentář reaguje Běla — #7
  superkarma: 0 26.05.2014, 17:57:46
 5. avatar
  [5] peetrax [*]

  Rikina — #4 to jsme dvě, taky jsem to nepochopila. Sml80

  superkarma: 0 26.05.2014, 17:36:47
 6. [4] Rikina [*]

  Druhý příběh taky nechápu. Sml80 Proč ji tedy kdokoli nutil to dítě mít, když ona ho nechtěla? Čemu měly pomoci domluvy? Co by zachránila hospitalizace? Opravdu nerozumím. Sml80

  1. na komentář reaguje peetrax — #5
  2. na komentář reaguje ohnivazenaMagdalena — #6
  superkarma: 1 26.05.2014, 17:16:48
 7. avatar
  [3] ohnivazenaMagdalena [*]

  Altamora — #1 Nemohu a ani nechci rozvádět druhý příběh do detailů. Ale mohu vám garantovat, že i kdyby legislativa umožňovala sterilizaci, ta matka by ji nepodstoupila.

  superkarma: 0 26.05.2014, 16:35:28
 8. [2] cilani [*]

  Soulhasím s Altamorou. Nechápu, proč žena nemůže podstoupit sterilizaci, když už žádné dítě nechce? Na potrat jít chtěla a doktoři ho zamítli i když to dítě nechtěla? Nebo to blbě chápu?

  superkarma: 0 26.05.2014, 15:55:37
 9. avatar
  [1] Altamora [*]

  U té druhé ženy za to může legislativa. Myslím, že by se s radostí nechala sterilizovat, když už další děti nechtěla. To je u nás téměř nemožné. Nechápu pročSml80

  1. na komentář reaguje ohnivazenaMagdalena — #3
  superkarma: 2 26.05.2014, 15:42:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme