Dong Quai se používal v čínské medicíně od starověku. Dnes je nejvíce používaným harmonizátorem ženského organismu ve světě. (
Dong Quasi - Angelica sinensis, angelica polymorpha. )

Účinky:

1. Podpora ženského hormonálního systému.

Dong Quai se používal v čínské medicíně od starověku. Dnes je nejvíce používaným harmonizátorem ženského organismu ve světě. Obsahuje fytoestrogeny, které mají přibližně 1/400 aktivity lidského estrogenu. Tyto fytoestrogeny jsou užívány k modifikaci estrogenní aktivity organismu, mají schopnost se vázat na estrogenové receptory buněk. Pokud je hladina estrogenů příliš vysoká, slabé rostlinné fytoestrogeny mohou obsadit receptory, které by v jiném případě mohly být obsazeny mnohem silnějšími hormony. Jestliže je aktivita estrogenů v organismu naopak příliš nízká, fytoestrogeny mohou uplatnit mírný pozitivní estrogenní účinek. Vědci se též domnívají, že Dong Quai může regulovat funkci dělohy a být účinný při normalizaci menstruace.punčochy

2.Zmírňování bolesti

Vědci prokázali, že Dong Quai může být účinným analgetikem. V kombinaci s relaxačním účinkem na svaly je Dong Quai nápomocen při takových zdravotních potížích jako jsou například menstruační křeče, bolesti hlavy, záněty kloubů, atd.

3.Relaxace svalů

Dong Quai má celkový jemný relaxační účinek na svaly. Nejvíce ovlivňuje dělohu. Tento vliv na svalové tkáně může částečně vysvětlit užívání Dong Quai při regulaci krevního tlaku a bronchiálního astmatu.

4. Stimulace krevního oběhu

Tato rostlina rozšiřuje krevní cévy a má podobný efekt na krevní systém jako vitamín E.

5. Antialergenní působení

Antialergenní účinek je způsoben schopností selektivně potlačovat produkci protilátek IgE. Hladina IgE je 3x až 10x vyšší u alergiků než u zdravých lidí.

Vhodné aplikace Dong Quai:

  1. Premenstruační syndrom
  2. Nepravidelná menstruace
  3. Menstruační křeče
  4. Přechodové potíže (např. návaly horka)
  5. Alergie
  6. Chronická bolest
  7. Svalové křeče
  8. Nedostatečná krevní cirkulace

Kontraindikace a interakce:

Neužívejte během těhotenství bez souhlasu lékaře. Ačkoliv zřídka, vysoké dávky mohou u některých žen způsobit nadýmání, průjem nebo změnu termínu menstruace a sílu menstruačního krvácení. Při užívání antikoalugačních léků se poraďte s doktorem.

Zdroj: doktorka.cz

Reklama