Ještě jsme se ani nevzpamatovali z kvapného úprku teplých dnů a už si na nás brousí zuby zima a s ní i jedno u nejočekávanějších, ale také nejhektičtějších období roku - ano, Vánoce. Každoročně na nás z výloh vykukuje vánoční výzdoba už někdy v říjnu a obchodní domy se předhánějí v rozmanitosti nabídky dekorativních předmětů, které jediné učiní váš domov krásným a stylovým. Stále častěji však zapomínáme na to, že vyzdobit svůj byt můžeme i svépomocí, což ocení zejména ti nejmenší. Zapojte je do příprav na Vánoce třeba právě výrobou vánočních ozdob!
Možná nebude výsledek dokonalý, za to z něj budete mít radost vy i vaše děti. Zvažte pouze náročnost práce vzhledem k jejich věku a také použití některých pracovních potřeb. Například jehly či nůžky s ostrými hroty patří do ruky pouze starším dětem, stejně tak některé barvy, lepidla apod. Vhodné je náčiní, které je určeno přímo pro děti a počítá tak i s variantami „ochutnávání", osahávání apod.

kores

Společnost Kores si je dobře vědoma, že jedním z nejčastějších uživatelů těchto pomůcek je právě dítě, a proto vyvíjí výrobky, které jsou pro děti bezpečné a zdravotně nezávadné. Pokud například chceme vyrobit ozdobu na stromeček, vyberme si společně s dítětem motiv, který bude nést. K dispozici je jich celkem dost - kapřík, stromeček, andílek, zvonek, svíčka apod. Tento motiv společně nakreslete na tvrdší papír, ze kterého vystřihněte šablonu. Ta pak může sloužit k dalšímu obkreslování motivu. Za pomocí šablony jej přeneste na dva různě barevné papíry a vystřihnete tak, aby vznikly dva totožné motivy. Ty pak k sobě následně přilepte, aby byla ozdoba z každé strany jinak barevná. Variantou je i polepení šablony barevnou látkou místo papíru. Vzniklou ozdobu pak opatříme malou dírkou ve vrchní části, provlékneme nit, stužku či ozdobný provázek a jednoduchá ozdoba je hotová.

Další možností vánoční dekorace je výroba „svícnu", která je díky pomůckám Kores velmi snadná. Na vánoční svícen potřebujeme nižší sklenici z tlustého skla, lepicí tyčinku Kores, nůžky, do papíru vystřižený motiv, který jste si vybrali a trochu cukru krupice.

Kores

Svícen s vánočním motivem získáme snadno - šablonu přiložíme na sklenici a v místě, kde je náš motiv, odhalené sklo přetřeme lepidlem. Následně sklenici obalíme v cukru a necháme zaschnout. Odstraníme šablonu a na sklenici vznikne náš obrázek. Do ní pak můžeme vložit malou svíčku a milý dáreček je hotov.

skleničky

Do výroby vánočních dekorací můžeme zapojit i tradiční materiály jako jsou malé jehličnaté větvičky, šišky či skořápky od vlašských oříšků. Ozdobu mohou děti zkrášlit i vlastními malbami.

Lepidlo Chameleon - po zhruba jedné minutě po nanesení fialové lepidlo neviditelní. Lepení je tak větší zábava a dítě navíc pozná, kde jej už aplikovalo. Doporučená MOC: 34 Kč tray, 36 Kč blister

Dětské nůžky Kores - díky zaobleným špičkám a specielnímu úchopu jsou ideální pro děti již od 4 let. Nerezová ocel a kvalitní zpracování zaručují minimálně pětiletou garanci výrobku.
MOC: 45 Kč.

Pastelky Kores - pestrou škálu barev a ergonomický tvar pastelky ocení každý malý umělec. Barevné vánoční ozdoby tak zaplní váš byt rychlostí blesku.
Doporučené MOC pastelek jsou v balení 6 ks 22 Kč, 12 ks 44 Kč, 24 ks 85 Kč, 36 ks 132 Kč


O společnosti Kores
Společnost Kores je tradiční rodinný podnik vyrábějící kancelářské a papírenské produkty. Je na trhu od roku 1887 a dnes nabízí více než 1000 produktů v 8 produktových kategoriích. Výrobky jsou prodávány pod obchodní značkou Kores ve 24 jazycích a více než 70 zemích světa. V roce 1993 byla založena obchodní společnost Kores Praha a v současnosti má roční obrat přes 120 mil. Kč. Hospodářské výsledky roku 2009 ukazují, že značka Kores je v České republice dobře zavedena a přes všeobecný ekonomický pokles zaznamenává mírný nárůst obratu.

Reklama