Cestování

Dominikánská republika – ráj adrenalinových sportů

Patříte mezi milovníky nebezpečných sportů a hledáte místo, kde si adrenalin užít naplno? Existuje spousta míst na světě, která lákají k adrenalinovým radovánkám, ale Dominikánská republika může být právem považována za ráj těchto aktivit. Rozmanité přírodní scenérie doslova vybízejí k vyzkoušení něčeho nového s příchutí adrenalinu a příjemným mrazením po celém těle.

Dominikánská republika

Dominikánská republikaNejdelší řeka Dominikánské republiky Yaque Del Norte v oblasti Cordillera Central přímo vybízí k raftingu. Měří 295 kilometrů a je zároveň druhou největší řekou na celém ostrově Hispaniola. Řeka má ty nejlepší podmínky pro výborný rafting s příležitostí obdivovat horskou scenérii i vychutnat si bouřlivé peřeje
v průběhu plavby. Výlety na raftu jsou nejlepším způsobem, jak poznat její skutečnou sílu.

Dominikánská republikaDíky své geografické poloze patří Dominikánská republika mezi vyhledávaná místa pro vodní sporty. Jedním z nich je kitesurfing. Jedná se o poměrně extrémní sport, který si během krátké doby získal velkou oblibu. A kam se za kitesurfingem vydat? Nejoblíbenějším a také nejvyhledávanějším místem je oblast Cabarete, která má v celé Dominikánské republice pro tento sport ty nejlepší podmínky.

Je jedno, jestli jste začátečníkem, nebo již zkušeným kitesurfařem, všichni si zde přijdou na své. Pro kitesurfing jsou vhodné nejenom pláže v Cabarete, ale také Bozo Beach nebo Kite Beach, nacházející se v blízkém okolí. Nejlepší podmínky pro tento sport jsou v odpoledních hodinách, kdy od moře vanou silnější větry, takže se nemusíte obávat, že byste přišli o svůj zážitek, pokud nebudete vstávat příliš brzy. Teplota vody se zde celoročně pohybuje v průměru okolo 26 °C.

Dominikánská republikaÚtesy v okolí Cabarete Bay vytvářejí ideální podmínky pro windsurfing. Čím blíže k pobřeží poplujete, tím klidnější vlny potkáte, což je výborné pro začátečníky. Zvažujete-li, kdy se sem podívat, pak určitě v průběhu června. V této době se v Cabarete koná Cabarete Race Week, mezinárodní soutěž ve windsurfingu. A která část dne je pro windsurfing nejlepší? Ráno nejsou vlny ani vítr tak silné, což je vhodná příležitost pro začínající windsurfaře nebo pro ty, kteří si na velké vlny ještě netroufnou. Vítr se zde zvedá v odpoledních hodinách, a to je příležitost pro zkušené profesionály. Večer pak není nic lepšího než se po aktivním dni vydat na vydatné jídlo do některé z místních restaurací.

Dominikánská republikaJaký další sport vyzkoušet a kam se za ním vydat? Bayahibe je považováno za jedno z nejlepších míst pro potápění. Nachází se na jižním pobřeží nedaleko od Národního parku Del Este. Ve vodním království naleznete několik dávným vraků a krásných korálových útesů. Jakmile sestoupíte pod vodní hladinu, pak vás budou vítat tisíce pestrobarevných tropických ryb a různorodých rostlin.
Pokud byste se však chtěli vznést do korun stromů a vychutnat si rychlou jízdu z ptačí perspektivy, pak právě pro vás je určena jízda na zip-line - lanové skluzavce. Skutečně rychlá jízda nádhernou přírodou je pro všechny návštěvníky vždy velkým zážitkem. Ziplining můžete vyzkoušet nejenom v oblíbené turistické oblasti Punta Cana / Bávaro, ale také na severním pobřeží v blízkosti Playa Dorada.

Dominikánská republika je zemí, kde je možné vyzkoušet adrenalin téměř na každém kroku - ve vodě, ve vzduchu Dominikánská republikanebo na zemi. Jedním z dalších vzrušujících zážitků může být jízda v rychlých buginách. Jízda náročným terénem, s trochou bláta a prachu na oblečení, ale s velkou dávkou legrace. Pokud si chcete užít téměř půldenní výlet jako motoroví závodníci, kteří nakonec prach z cest smyjí v nádherném moři, pak bude tento zážitek právě pro vás. Téměř všechny turistické oblasti Dominikánské republiky nabízejí možnost vyzkoušet tuto netradiční zábavu.

Dominikánská republika je právem považována za místo s nejkrásnějšími plážemi na světě, kde se můžete oddávat celodenní relaxaci na hřejivém slunci. Máte-li však rádi kombinaci lenošení a pořádné adrenalinové zábavy, pak si už dnes zarezervujte dovolenou s cílovou destinací Dominikánská republika.

Více informací o destinaci naleznete na www.GoDominicanRepubic.cz nebo na www.Facebook.com/GoDominicanRepublic.cz.

O Dominikánské republice

Dominikánská republika patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku a zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola. Jedná se o španělsky mluvící zemi v Karibském moři, která se pyšní velmi různorodou krajinou. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmysl v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Puerto Plata - Cabarete - Sosúa, Samaná - Las Terrenas, Punta Cana, La Romana - Bayahibe a Santo Domingo - Boca Chica - Juan Dolio.

   
09.09.2011 - Exotika - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. [4] Danulka K. [*]

  Já bych si to užívala i bez sportovních aktivit, jen na to mít fiannce,

  superkarma: 0 07.02.2012, 10:59:35
 2. avatar
  [3] babicka11 [*]

  na sport jsem levá ....

  superkarma: 0 12.12.2011, 23:59:51
 3. avatar
  [2] hubajda [*]

  slunce a vodu miluji

  superkarma: 0 02.12.2011, 23:25:30
 4. [1] Klára Křížová [*]

  Hned bych sem jela! Sml62

  superkarma: 0 09.09.2011, 08:32:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme