domácí pribináček

Snídaně ve všední den. V některých rodinách problém, u nás už několik let stejné složení. Voda, čaj nebo bílá káva a mléčný výrobek - jogurt, pudink, lupínky s mlékem. Děti naštěstí nejvíce milují obyčejný bílý jogurt, někdy oslazený medem. Další oblíbenou pochoutkou jsou pribináčky. Nedivím se jim, mám je taky moc ráda. Jenže pro velkého desetiletého kluka je klasická velikost tak trochu málo. Proč dětem tedy nepřipravit domácí sladkou tvarohovou pochoutkou? Je to snadné...

Suroviny

250 g měkkého tvarohu
250 ml smetany ke šlehání
2 lžíce medu nebo agávového sirupu

Postup

Tvaroh vyšleháme se smetanou a dochutíme medem nebo agávovým sirupem. To je vše. Že je to snadné? Ale recepty nemusí být vždycky složité!

Tuto sladkou směs potom plním do sklenic od malých jogurtů. Tak můžu dětem svačinku dát i do školy.

Pro obměnu můžeme polovinu směsi obarvit kakaem nebo do směsi rozmixovat či jen nasypat ovoce.

Na dno sklenice můžeme rozdrobit máslovou nebo karamelovou sušenku.

Dobrou chuť přeje elly.

Jeden redakční tip na závěr. Nevlastníte šlehač nebo se poohlížíte po novém? Nechte se inspirovat značkou Philips!

ph2Ruční šlehač Viva Collection Philips HR1574 s příkonem 350 W a šlehacími metlami a háky na těsto z nerezové oceli mimo jiné nabízí unikátní funkci Fleximix. Ta umožňuje volně a snadno pohybovat šlehacími metlami nahoru a dolů do všech koutů mísy. Pět rychlostí a funkce turbo uspokojí veškeré potřeby, navíc kovový nástavec ručního mixéru zvládne bez potíží větší množství různých přísad. Praktická nádobka s víkem může sloužit i pro uložení příslušenství.

ph1Ruční šlehač a hnětač Philips HR1565 s příkonem 350 W nabízí tři nastavení rychlosti a turbo. Jeho součástí je navíc rotační mísa s objemem 3 l a kapacitou hnětení 1 000 g a stojan šlehače. Dále pak stěrka, dvě ocelové páskové metly a dva ocelové hnětací háky. Délka síťové šňůry je 1,5 m. Veškeré příslušenství včetně mísy a stojanu lze mýt v myčce nádobí. Orientační maloobchodní cena je 1 399 Kč.

Ruční šlehače Philips lze zakoupit ve specializovaných prodejnách s elektrospotřebiči. Jejich orientační maloobchodní ceny jsou 1 599 Kč (HR1574) a 1 399 Kč (HR1565).

Reklama