Bulvár

Domácí jezírko

Dobrý den, milá redakce,
 
téma bytové katastrofy mě nutí podělit se s vámi o zážitek, který se snad v mém životě již nebude opakovat.
Stalo se to před dvěma roky v předvánočním čase. Bydleli jsme třičtvrtě roku v novém bytovém domě, v nejvyšším patře.
Náš byt je veliký, jeho popis je důležitý pro další vývoj příběhu.
Obývací pokoj pozvolna přechází v kuchyňský kout a celá plocha tohoto kuchyňo-obýváku je cca 40 metrů čtverečních.
Bylo čtvrteční odpoledne a jako obvykle jsem poklidila byt, pustila myčku s nádobím a odvedla děti na kroužek, který trval třičtvrtě hodiny.
Tento postup byl do té doby u nás naprosto běžný. Během doby, kterou moji dva synové trávili na kroužku, jsme šli s manželem nakupovat vánoční dárky. Měli jsme velikou radost, že jsme sehnali s výraznou slevou školní aktovku pro synka, který měl jít v únoru k zápisu, a už jsme se těšili, jakou mu udělá pod stromečkem radost.
Aby bylo překvapení dokonalé, šla jsem napřed domů, uklidit dárek do tajné skrýše, manžel šel vyzvednout děti z kroužku.

Jaké bylo moje zděšení, když jsem vstoupila do bytu... do obývacího pokoje a viděla jsem, že celý pokoj má úplně novou "plovoucí podlahu".
Všude bylo asi na 1-2 centimetry vody. Stalo se to, že myčka začala napouštět vodu na mytí nádobí a ačkoliv je samozřejmě od výrobce vybavena pojistkou proti přetečení, přetékala až do doby, než jsem ji vypla.
Vyházela jsem na podlahu veškeré prádlo z koše na vyprání, aby do sebe vodu vsáklo, ale vody neubylo... lopatkou na smetí jsem sbírala vodu do dětské vaničky nejen já, ale i manžel, který nejprve vůbec netušil, proč tu tak lítám, když přišel s dětmi. Pomohla i sousedka, u které jsme si byli půjčit další lopatku a u které jsme posléze na balkoně sušili dokonale vypraný perský koberec.

Když jsme se tedy zbavili přírodního jezýrka v obýváku, šel manžel statečně zjistit k p. profesorce bydlící pod námi, která měla samozřejmě po nastěhování se do nového bytu čerstvě vymalováno, jaké jsme jí napáchali škody.
Budiž chvála stavařům našeho domu, neboť kromě malého flíčku u stoupaček a v místě prahů neměla p. profesorka žádné škody.
Buďte si jistí, že od té doby již nikdy myčku nepouštím před odchodem z domu.

Žádná závada na ní shledaná nebyla, nikdo ji neopravoval, ale od té doby, co s ní zůstávám při její práci doma, již nikdy ani nezazlobila.
 
Tolik tedy můj příběh. Zdravím vás všechny, vaše stálá čtenářka a návštěvnice 

Zuzana

Milá Zuzano,
tak to vám pěkně děkuju, před odchodem do práce jsem samozřejmě zapnula myčku.
Teď budu trnout, co tam ta potvůrka provede.
   
23.02.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. [13] Martina59 [*]

  U toho jsou základem jezírkové fólie

  superkarma: 0 15.07.2013, 12:40:32
 2. avatar
  [12] doubek [*]


  usím to zaklepat, že se nám zatím nic podobného nestalo,ale já zásadně nenechávám zapnutý žádný spotřebič, když jdu z domova. Akorát ještě v minulém bytě nás vytopili nájemníci nad náma ale jen na záchodě. Ovšem ,když jsem k nim šla, přišel se pán bytu podívat na náš záchod a když viděl, jak crčí voda ze stropu, prohlásil, že to nemůže být od nich,ale od nás. Dobrý,ne?

  superkarma: 0 23.02.2006, 15:39:13
 3. avatar
  [11] paviocko [*]

  nám jednou na vánoce chytil ubrus od svíčky, bohužel na stolku byla i obálka pro bratrance s tisícikorunou - mrcha jedna, chytla první :o) Teď už se tomu jenom smějeme, čert vem peníze, hlavně že nám neschořelo nic víc než ty peníze a trochu ubrus

  superkarma: 0 23.02.2006, 13:46:04
 4. avatar
  [9] Linde [*]

  ještě že my si vytopíme leda vlastní sklepy....ťukťuk, zatím se mi to nepodařilo. A jsme pojištění, tak snad dokud platím dost vysokou pojistku, tak se nejspíše nic nestane

  superkarma: 0 23.02.2006, 11:32:08
 5. avatar
  [7] Juana [*]

  My máme v koupelně takové to halogenové topení, pouštím to, když je venku mráz a barák jde blbě vytopit. Zrovna nedávno si dcerka namočila rukávy - pořád se cachtá ve vodě a pak se převlíká - a ona to tričko vzala, pustila to halogenové topení a položila na to. Naštěstí jsem si toho všimla včas, nevyhořeli jsme. Ale tričko je připálený.

  superkarma: 0 23.02.2006, 11:07:22
 6. avatar
  [6] Juana [*]

  Macek123: Tak to mi připomíná historku z dětství. Táta byl přes týden sám doma, my ostatní jsme byli na prázdninách na vesnici i s mámou a táta za námi jezdil na víkend. Přišel domů v poněkud rozverné náladě a jak byl ovíněn, tak si zapnul kastrol s masem a usnul v obýváku. Prý ho probudili až sousedi, z pod dveří se šířil oblak dýmu a oni si mysleli, že u nás hoří. Kastrol byl na vyhazov a ještě dlouho celý byt smrděl spáleninou.

  superkarma: 0 23.02.2006, 11:02:41
 7. [4] Macek123 [*]

  Vařila jsem na plyn. sporáku sójové maso a zapomněla na nej a odjela do divadla. Když jsem se vrátila....přes hustý dým jsem doma vůbec neviděla a vetrali jsme asi cca týden a pořád jsme cítili spáleninu. Nerezový hrnec byl bílo oranžový a na dne něco černého, když jsem do něj foukla.....jen popel lítal všude. vypla jsem sporák a hrnec vyhodila až druhý den-měl zkřivené dno a byl uvnitř černo-šedý a vypadal děsně. Dodnes si říkám, že jsem se vlasně "brzy" vrátila, byla jsem pozvaná ještě na oslavu svatby a to bych přišla až ráno.... Dým nebyl jen v kuchyni a propojeném obýváku, ale valil se i po schodišti do prvního patra. Schodiště je v přímo obýváku a první patro je zatím velká hala bez oddělených pokojů. V noci jsme větrali něk. hodin, abychom mohli jít aspoň spát.Spálenina byla cítit snad ještě měsíc......teď už je to v pohodě a říkám to jen jako úsměvnou historku.

  superkarma: 0 23.02.2006, 09:47:24
 8. avatar
  [2] arjev [*]

  Podobné se stalo kolegyni,ale s automatickou pračkou.Proto,když peru,jsem raději doma a hlídám "kamarádku".Jednou se mi to vyplatilo.

  superkarma: 0 23.02.2006, 09:19:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme