Magie

Doma slyšíme miminko! Máme ale jen dospělou dceru!

ghost

„Asi u nás máme ducha,“ potvrdila mi do telefonu paní Květa, když jsem jí na doporučení známé volala. S myšlenkou na to, že by vás to třeba mohlo zajímat, jsem se vybavena zapůjčeným diktafonem vypravila do pražských Hodkoviček…

Na první pohled obyčejný rodinný domek se zahrádkou. Vcelku optimistický. Takže žádné ponuré stavení obrostlé břečťanem, zahalené mlhou.

Paní Květa také nepůsobila jako někdo, kdo je psychicky nevyrovnaný a usíná na sedativech. Vlastně nic, co by evokovalo v člověku přítomnost nějakých nepřirozených jevů.

Pravda, když jsem procházela vstupními dveřmi do malé předsíňky, bylo mi nějak „divno“.

Připsala jsem to faktu, že přece vím, proč tam jdu, takže jde o zářný příklad kvalitní sugesce.

U zrcadla v chodbě mě bolel žaludek a měla jsem pocit, že mi někdo propašoval na ramena pražec. To už jsem znervózněla.

V obývacím pokoji to ale všechno přešlo.

„No to vám věřím, protože tady to také nikdy neslyšíme,“ vysvětlila mi mé pocity, se kterými jsem se svěřila, paní Květa.


Slyšíte to všichni? Kolik vás tu vlastně bydlí?
Žijeme tady s dcerou, které je sedmnáct let. Občas sem za ní jezdí její přítel. To miminko, ten pláč slýchávám já a moje dcera. Manžel to zaslechl jen jednou, ale pak si nebyl jistý, jestli to nebyl vítr. Už několikrát ty zvuky zaslechl i Roman (přítel dcery) a také některé z mých známých i kamarádka dcery.

Můžete říci, jestli to něco spustilo? Od kdy se to děje?
Už to budou tři roky. Bydlíme tady ale přes patnáct let. Nemohu si vzpomenout, jestli se stalo něco, po čem by to začalo, ale pamatuji se, když jsem to slyšela poprvé.

Jak to bylo?
Byli jsme doma a všichni! Dávali Slunce, seno, jahody a seděli jsme v kuchyni. Najednou jsem zaslechla, jako by v domě plakalo miminko. Vypla jsem zvuk na televizi a s úplně reálným pocitem, že někdo za naše dveře odložil dítě, jsem běžela ven. Ten večer to neslyšel nikdo než já.

Vyběhla jsem, oběhla celý dům, ale nic jsem nenašla. Hlavně v momentě, když jsem vylezla, to přestalo. Nadávala jsem si, že mám asi halucinace, a šla zpátky. Za chvíli to tu bylo znovu a tentokrát to slyšela i dcera.

Pamatuji si, že jsme ten den šly hodně pozdě spát.

Prohledaly jsme každý centimetr domu, zapojila jsem i manžela. Prolezli jsme sklep, kůlnu, prostě všechno a nic.

Nejhorší to bylo v noci. Bylo to strašně silné. Seděla jsem s dcerou v kuchyni a přemýšlela, jestli jsme se zbláznily (manžel nic neslyšel), nebo co to může být. Tehdy to prvně vyslovila právě dcera.

„Mami, tady snad straší či co,“ řekla. Po pravdě, chtěla jsem jí to vymlouvat, ale nemohla jsem přijít na nic, čím bych argumentovala.

Davová sugesce? Já nevím.

Od té doby to tu slyšelo poměrně dost lidí. Všichni si už vlastně i zvykli.

Když se dcera seznámila s Romanem, zakázala jsem jí, aby mu to říkala. Byl to takový můj průzkum. Víte, jsem poměrně rozumná ženská. Uvažuji převážně racionálně.

Jednou v noci Roman dceru probudil a povídá „Hele, vy máte kočky? Já tady slyším mrouskat kočky.“ Dcera mu řekla, že kočku nemáme.

Teď už ji tedy máme, ale tehdy jsme ji neměli.

Oblékl se a se slovy: „Tak je tady někde nějaká zavřená,“ ji dlouho do noci hledal. Později sám řekl, že to zní jako pláč dítěte.

Dnes se už taky nediví.

Květo, má to nějakou souvislost třeba s fází luny nebo nějakým dnem?
To víte, že jsme se snažili to vypozorovat, ale na nic světoborného jsme nepřišli. Je to náhodné, zatím nevím o ničem, co by to spouštělo.

Kdo tady bydlel před vámi?
Manželova teta. Byla bezdětná. Normální žena prý. Zemřela na stáří.

Takže tudy cesta nevede. A zjišťovala jste, na jakém místě dům stojí?
Pokoušela jsem se, ale na katastru jsem nic nevyšťourala. Nic, co by bylo nějakým vodítkem.


U Houškových jsem byla až do deseti hodin večer. Zavolala jsem i kamarádce, abych měla jistotu a svědka, ale nic jsme tu noc neslyšeli.

Nastražila jsem diktafon do sklepa a druhý den si pro něj jela.

Poslouchali jsme, celou nahrávku dvakrát na plné pecky, ale nic vedle různého šramocení, bouchání venku jedoucí sanitky a podobných věcí diktafon nezachytil.

Jediné, co zbývá, je věřit, že paní Květa a její rodina opravdu slyší minulost.

Protože o tom tyhle věci bývají. O prolínání se minulosti do přítomnosti. Energie a zbytky vědomí, silné emoce a prožitky druhých lidí mohou ulpět ve zdivu, v zemi a prostředí, kde se staly. Myšlenku lze zachytit, o tom není pochyb.

Citliví lidé pak v určitých chvílích, jejichž spouštěč zřejmě není v nás, ale v TOM, pak mohou jakoby vnímat tyhle události, třeba právě jako zvuk, nebo i obraz.

Naprosto to nepodceňuji, protože sama mám tuhle zkušenost. A ne jednu.

Faktem je, že ve sklepě, vstupních dveřích a chodbě u zrcadla v domě Houškových jsem se necítila dobře. Přišlo mi v těch místech, že snad vážím metrák.

Kamarádka dokonce odmítla vstoupit mezi jeden strom na zahradě a dveře kůlny. Pravila, že má pocit, že tam je „díra jako kráva, i když není vidět“.

kulna

Prostě jsou věci, o kterých ještě málo víme, ale je dobře, že ještě naše podvědomí a šestý smysl nepřeválcovaly materialistický způsob žití a přísně pragmatické uvažování.

Že je stále cosi v nás, co se nemění ani technickým pokrokem, ani vyspělostí civilizace.

Co nemůžeme vyvrátit – musíme připustit.

   
09.04.2010 - Záhady současnosti - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [65] Radka27 [*]

  Kočičí mňoukání.

  superkarma: 0 13.04.2010, 11:27:52
 2. [64] Rikina [*]

  Michaela Kudláčková — #62 mno, já se neobávám, ani potmě v noci v lese, ani na hřbitově, a myslím si, že duchové případně mají lepší věci na práci, než strašit lidi. Sml57 Existenci tajemných jevů připouštím, ovšem příkladně přenos myšlenek takového druhu, jak píše Eva, mi nepřipadá nijak tajemný. Zjevně to funguje, a jsou lidi, že to umí i prakticky používat, a že to neumí každej, to je normální, stejně jako každej neumí plavat nebo hrát na hudební nástroj. Sml80 Přirozená věc. Pokud se tu a tam tajemná příhoda přihodí zrovna mně, tak zvědavě čekám, co se z toho vyvine. A ono se nikdy nic nevyvine, což mě i mrzí, že bytosti, duchové, síly temnoty nebo kýho výra nekomunikují, já bych pokecala. Předvést nějaký efekt a zmizet, to je na nic, tak buď něco chtěj, tak ať to řeknou a můžem se bavit, co dál, nebo jen tak otravujou, příkladně pláčem kojence, no tak to ať si nechaj, to si radši pomyslím, že kočky. Tož tak. Sml80

  superkarma: 0 11.04.2010, 18:02:31
 3. avatar
  [63] Michaela Kudláčková [*]

  Paris 1 — #59 To mě taky napadlo. Někde tam může "lítat" zbytková energie.

  Nějaký hodně emotivní zážitek jiného člověka, nebo i lidí, která byla tak silná, že na tom místě prostě přetrvala, a tak jako jsme schopni pojmout myšlenku, říct věc ve stejnou chvíli, jako píše Eva, tak je tohle prakticky to stejné. 

  A je jedno, jestli ten člověk, žije nebo ne, myšlenka není něco, co umírá. Časem zanikne zřejmě - ale je-li silná, pak to patrně "déle trvá".

  superkarma: 0 11.04.2010, 17:25:27
 4. avatar
  [62] Michaela Kudláčková [*]

  Rikina — #58 ...to je jistě dobrá cesta pro člověka, který se té myšlenky obává.

  Jinak si ale myslím, že se není čeho bát, protože by se člověk prakticky obával sám sebe a možností vlastní bytosti.

  Tyhle věci člověka neohrozí, ale je pravda, že se bojíme drtivou většinou právě toho, co si neumíme vysvětlit.

  A že si to neumíme vysvětlit, je často tím, že nechceme, protože se bojíme o tom pemýšlet a připustit to.....  a tak dále :-)))

  1. na komentář reaguje Rikina — #64
  superkarma: 0 11.04.2010, 17:21:31
 5. avatar
  [61] Michaela Kudláčková [*]

  Eva_Fl — #55 ...To je Evo dílem zákon nějaké zvláštní synchonicity - ta bába- a dílem je to o lidské schopnosti pojmout myšlenku někoho jiného.

  Protože v momentě, když na něco pomyslíš vysíláš vlastně to éteru něco, co sice není hmotné, ale rozhodně to exituje a navíc to není závislé na prostoru a času, čili je možné pojmout myšlenku prakticky kohokoli na jakoukoli vzdálenost a v jakékoli chvíli...to je strašně zajímavé.

  Vem jenom fakt, že lidé vynalezli třeba stejné věci v obdobném čase, ale na úplně jiných místech, kdy je vyloučené, že by si o tom mohli říct.

  superkarma: 0 11.04.2010, 17:18:09

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [60] Michaela Kudláčková [*]

  enka1 — #54 ...To je hodně zajímavá myšlenka...Může to být cokoli, protože možnosti našeho vnímání jsou patrně mnohem zajímavější a cesty, kterými jsme schopni občas jít, ještě zdaleka nemáme vědomě pojmenované.

  superkarma: 0 11.04.2010, 17:13:38
 2. [59] Paris 1 [*]

  Ja si myslim ze to dietatko je  medzi tym stromom a kolnou na zahrade, alebo niekde pod domom.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #63
  superkarma: 0 11.04.2010, 15:27:52
 3. [58] Rikina [*]

  Vivian — #42 neříkám, že "by to musely" být kočky. Sml57 Říkám, že bych si tipla ty kočky, protože vřískající kočky takhle na venkově, u domku se zahradou, a spoustou vhodných zákoutí, jsou velmi pravděpodobným zdrojem divných zvuků. Druhý v pořadí bývá vítr. Zato pravděpodobnost jakýchsi otisků pláče staletého kojence ve zdech mi připadá dost malá. Samozřejmě že to může být úplně cokoliv jiného než kočky. Ale kdybych v takovém domě měla bydlet, tak pro svůj vlastní klid si najdu přijatelné racionální vysvětlení, a budu klidně spát, než si dělat nervy s tím, že mám doma duchy.Sml32 

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #62
  superkarma: 0 11.04.2010, 09:06:46
 4. avatar
  [57] Eva_CZ [*]

  Ja se ty zasrany baby proste nezbavim. Sml31Sml31Sml31Sml31Sml31Sml31Sml31Sml31

  superkarma: 0 10.04.2010, 17:26:28
 5. avatar
  [56] Eva_CZ [*]

  Pokracovani : vedeli jsme, ze tahle baba odjizdi behem par dni domu, do NJ a byla hodne mala pravdepodobnost, ze ji jeste nekdy uvidim. Presto jsem VEDELA, ze ji uvidim....

  Uplne jini lide odjizdeli z naseho mesta pryc a protoze pro ne pracuju, nechavali mi vzkaz ohledne nastaveni bezp. zarizeni a poznamku, ze u nich pravdepodobne v dome pro hosty bude navsteva.

  Hadejte, kdo u nich v dome pro hosty bydli.... Sml15

  superkarma: 0 10.04.2010, 17:26:06
 6. avatar
  [55] Eva_CZ [*]

  Michaela Kudláčková — #53 zazivam hodne nevysvetlitelne veci i ja, ac na to nevypadam. Napr. v pondeli jsme jeli na kseft. Ja jsem predem VEDELA, ze tu cestu vazime naprosto zbytecne. Ja jsem se tam nevidela pracovat. Nevim, proc. Na nejaky novy ksefty jezdime den co den. A taky ze jo. Neudelala jsem nic pro to, abychom tam praci neodvedli, ale proste jsme ji neodvedli. Ta zenska, pro kterou jsme meli pracovat, mi byla od 1.okamziku tezce nesympaticka. To by nevadilo. Ne vsichni moji zakaznici jsou mi sympaticti, ale $ je $. Ale tahle tak dlouho chodila a snazila se srazit cenu, ze jsme se sebrali a odjeli. Tohle jsem udelala mozna podruhe v zivote. Vetsinou se dohodnu. Ale tady to neslo. Citila jsem z ni neco tak neprekonatelneho pro me, ze jsem se sebrala a odjela. S mladsim synem funguje telepatie jak silena. Neuveritelne. Oba z niceho nic zacneme o stejne veci. Ale ..... Je to klido o veci, ktera s nasim spolecnym zivotem nema lautr nic spolecneho. Mame podobne myslenky. Najednou zacneme o necem z davne minulosti, aniz bychom na tu vec kdy vubec vzpominali. Nevarit segedin, rozepisu se i vic.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #61
  superkarma: 0 10.04.2010, 17:20:46
 7. avatar
  [54] enka1 [*]

  Michaela Kudláčková — #53  Mně se zdá, že některé osoby zkrátka něco vycítí nebo zaznamenají (můj přísp.6.). A jestliže osoby mohou i místa. Čistě teoreticky - je-li v tom domě slyšet pláč, může někdo vraždit dítě třeba stovky kilometrů daleko - něco jako trychtýř mučených. Kurňa ani se mi to nechce rozvádět dál.

  Na tyhle věci je diktafon jako sítko k přenášení tekutin.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #60
  superkarma: 0 10.04.2010, 16:32:52
 8. avatar
  [53] Michaela Kudláčková [*]

  Jakkoli to tak nemusí působit, jsem poměrně racionální člověk, který se ponejprve snaží najít původ všech věcí v něčem logicky vysvětlitelném.

  I sem jsem jela s tím, že se jistě najde důvod.

  Setkala jsem se navíc s člověkem, který tři roky nedělá nic jiného, než se snaží to racionálně vysvětlit.

  Jsem přesvědčená, že kdyby to byly cizí kočky, za tři roky by na to tahle žena, její rodina a přátelé určitě přišli.

  Nevypadala ani jako jako někdo, kdo se chce zviditelnit, což mě také napadlo. To by striktně neodmítla fotku a nechtěla ani, aby se fotil dům.

  Ona jen doufala, že my na něco přijdem, což se nevyvedlo, neb se nic nenahrálo a ten den ani nebylo nic slyšet.

  Nic jsem neslyšela, nic jsem nenahrála a přes to, nemohu říct s určitostí, že to tam není, nebo že lže. Tudíš mi nezbývá, než věc připustit.

  Myslím, že takhle by se měla chovat i věda. Vysvětlení za každou cenu, byť zavádějící, je stejně pitomý model, jako všemu uvěřit a nesnažit se věcem porozumět.

  Dát něčemu jméno a visačku jen proto, aby tam nějaká byla, znamená zavřít definitivně dveře dalšímu poznání a cestě kupředu.

  Raději je nechám otevřené, ač momentálně nic nevidím, protože zítra už to může být jinak.

  1. na komentář reaguje enka1 — #54
  2. na komentář reaguje Eva_Fl — #55
  superkarma: 0 10.04.2010, 15:52:37
 9. avatar
  [52] Eva_CZ [*]

  OlgaMarie — #51 co to s tim ma spolecneho? Ja si myslim, ze verici je skoro kazdej. Ze kazdej veri ,,na neco", necemu.

  V Praze jsem zila v byte, kde se upalila zenska. Nechodila me strasit. Sml23Sml24 A zilo se nam tam fajn. Az na ty sousedy.

  superkarma: 0 10.04.2010, 13:59:21
 10. avatar
  [51] OlgaMarie [*]

  Vivian — #46 Sml59Také tvrdím, že vše je vysvětlitelné, jenže to neumíme, protože tomu nerozumíme. Nedávno bylo v neděli dlouhé povídání s dr. Grygarem a v něm přiznal, že je věřící a proč. (Mimochodem dr. Mrázek byl také hluboce věřící.) Přesto si těžko někdo dovolí, pokládat je za náboženské pomatence.  

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #52
  superkarma: 0 10.04.2010, 07:39:58
 11. [50] restezka [*]

  ach jo a to jsem chtela jit v klidu spat,mam hroznou rymu a ted abych se trapila celou noc...s rymou a tim ostatnim,beee

  ja se jako hodne mala bala usinat celem do mistnisti,mela jsem dost casto hrozny pocity, ze tam nekdo je a ja ho uvidim, kdyz otevru oci....hrozny,jednou jsem se sverila mame a ta mi rekla, ze to kdysi zazivala taky,ale bala se naopak otocit ke zdi,ze by nevidela, kdyby ji ,,to" chtel ublizit..kdo vi treba pradavnej pud sebezachovy teda u me ne,ja bych asi tenkrat zarvala dost rychle...Sml22

  jinak rada me kamaradky zni,hlavne se nesnazit s ,,tim" mluvit nebo jinak na sebe lakat energii,prej klidne zirat s otevrenou pusou ale vic lepsi nic,tak nevim,doufam ze to nebudu potrebovat...vsem hezke sny

  superkarma: 0 10.04.2010, 02:13:34
 12. avatar
  [49] Eva_CZ [*]

  Vivian — #46 v tom s tebou jasne souhlasim. To zase jo.

  superkarma: 0 09.04.2010, 23:16:08
 13. [48] xenie [*]

  Vivian — #46 to mas jiste pravdu, ja jen blbe pochopila Tvou reakci, jako ze proc by to nemohlo byt strasidlo, tak mne to ponekud udivilo... jinak si samozrejme nemyslim ze vsechno vime a zname, stacilo si tu precist par clanku od Misy Kudlackove, na jejim miste bych jiz byla stalym obyvatelem Bohnic... jeste ze se mi neobvykle zazitky vyhybaji, dikybohu Sml24

  superkarma: 0 09.04.2010, 23:11:15
 14. avatar
  [47] Vivian [*]

  Hele, ale klidně si o mě může myslet kdo chce, co chce (ostatně se netajím ani tím, že jsem na hlavu), ale já si taky můžu myslet, co chci. Já neřeším, co tomu kdo řekne :)

  superkarma: 0 09.04.2010, 23:03:30
 15. avatar
  [46] Vivian [*]

  xenie — #45 šmarja, co jsem řekla špatně?Sml57

  Já jsem se tady přece nikdy netajila tím, že nejsem žádný ortodoxní materialista... že jsem otevřená všemu, včetně toho, co věda 2010 nezná=neuznává... Člověk, který se považuje za racionálně uvažujícího, si přece nemůže myslet, že současná věda už zná všechno, a co nezná, na to se dávají sedativa...Sml24 Za pár desítek nebo stovek let už třeba budou tyto jevy prozkoumané (až vymřou brzdy typu Grygar a nastoupí osvícenější gerenace vědců) a nebude to už žádné "nadpřirozeno", ale jasně definovaná věc, o které se budou děcka učit ve škole a budou se smát, jací jsme my byli tmáři v tom 21. století...

  Já nevím, ale mně prostě nepřipadá rozumné ani realistické chtít být hned se vším hotová a snažit se jakýkoliv jev za každou cenu vysvětlit za pomoci dosavadních poznatků. Dnes se smějeme třeba lidem ze starověku, že považovali bouřku za "hněv bohů", protože dnes už víme, jaké fyzikální a meteorologické jevy ji způsobují, ale za nějakých x set let se budou naši potomci smát nám, jak jsme si mysleli, že už všechno víme... Protože podle mě tohle není žádné záhadné nadpřirozeno (tento pojem ostatně neuznávám), ale normální fyzika (kvantová fyzika dejmetomu), jenomže jde o jevy dosud neprozkoumané. A prozkoumané nejsou proto, že za prvé nejsou lidi (ochotní nebo schopní se tomu věnovat) a za druhé nejsou prostředky (technika). Obé bude k dispozici třeba až za pět set let, budu-li skeptikSml54

  1. na komentář reaguje xenie — #48
  2. na komentář reaguje Eva_Fl — #49
  3. na komentář reaguje OlgaMarie — #51
  superkarma: 2 09.04.2010, 23:02:01
 16. [45] xenie [*]

  Vivian — #44 vida, jak je internet osidny, sice se nezname, ale dle reakci za poslednich par let jsem Te povazovala za rozumnou a realisticky uvazujici bytost, a Ty takto ? Sml30

  1. na komentář reaguje Vivian — #46
  superkarma: 0 09.04.2010, 22:40:18
 17. avatar
  [44] Vivian [*]

  Eva_Fl — #43 vím svoje... No ale vždycky se to dá svést na kočky a běžet si nechat napsat sedativa, to samozřejmě... ;) Ale život je zajímavější, než si myslíme Sml32

  1. na komentář reaguje xenie — #45
  superkarma: 0 09.04.2010, 21:55:03
 18. avatar
  [43] Eva_CZ [*]

  Vivian — #42 Vivi, jsi jinak chytra holka. Tak jo, place tam nejaky sto let stary mimino.

  1. na komentář reaguje Vivian — #44
  superkarma: 0 09.04.2010, 21:43:21
 19. avatar
  [42] Vivian [*]

  Rikina — #40 a proč by to musely být kočky?Sml58

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #43
  2. na komentář reaguje Rikina — #58
  superkarma: 0 09.04.2010, 21:42:21
 20. avatar
  [41] Vivian [*]

  Je to zvláštní, člověk by to čekal spíš ve starým baráku s

  dlouhou historií... Já to třeba čekala, když jsem se stěhovala sem do

  téhle staleté ruiny - ale díkybohu tady nic není, vůbec nic (nikdo)Sml54

  Normálně bych kontaktovala nějakou osvědčenou senzibilní osobu - racionální postup. Zjistit co/kdo a proč, a odborně to "zrušit"...

  superkarma: 0 09.04.2010, 21:31:48
 21. [40] Rikina [*]

  Taky bych si tipla ty cizí mrouskající se kočky. Sml24

  1. na komentář reaguje Vivian — #42
  superkarma: 0 09.04.2010, 16:56:40
 22. avatar
  [39] OlgaMarie [*]

  Klára Křížová — #11 Já jim říkala Hoňďa a Haňďa. Jinak je naprosto běžné, že si děti v raném dětsví vzpomenou i na svou rodinu v minulém životě a vteřinově nepoznají vlastní současné rodiče.

  superkarma: 0 09.04.2010, 15:11:24
 23. avatar
  [38] maje [*]

  enka1 — #37  také musíš být pořád "při ruce" a na telefonu? nebo si to tak aspoň lidi myslejí, že by to takhle mělo být?Sml58Sml58

  superkarma: 0 09.04.2010, 14:44:46
 24. avatar
  [37] enka1 [*]

  maje — #36 studna zapomnění ostatních,to docela znám. Jsou přesvědčeni, že opravdu neposíláš dál.

  1. na komentář reaguje maje — #38
  superkarma: 0 09.04.2010, 14:42:36
 25. avatar
  [36] maje [*]

  macamala — #35 uvidíme, co bude nebo nebude. Sml24ale přestože vím o tom, že děti mají imaginární kamarády, tohle bylo jiné. nebo si to aspoň myslím. i když - kdo ví. ale je pravda, že děti jsou daleko citlivější a otevřenější k těmto věcem. je škoda, že spousta dospělých lidí nedá na tzv. divný pocit.

  ale jak píšeš o té ženě, mě zase mají lidé tendenci se svěřovat a doufají, že za ně nějak budu jejich problémy řešit. taky netuším, jak na to přišli.Sml80Sml80 jestli to nebude tím, že jsem "hodná až jsem blbá"Sml32 

  1. na komentář reaguje enka1 — #37
  superkarma: 0 09.04.2010, 14:14:12
 26. [35] macamala [*]

  maje — #20 Děti mívají úplně jiné schopnosti - vem si bilingvismus. Jakmile se dítě začne učit jazyk, nemluvím o cizím, ale o češtině, kdy se dítě začne seznamovat s pády atd, ztrácí schopnost učit se jazyk přirozeně. Otázkou zůstává, nakolik jí její dnešní schopnosti mimosmyslového vnímání škola naruší. Může přičichnout k vědě, technice a přestane věřit,možná.

  Jak píšeš o kartách, znám ženu, která má zvláštní energii. V její přítomnosti cítím zvláštní nepopsatelný pocit. Je "moderní čarodějnice".

  1. na komentář reaguje maje — #36
  superkarma: 0 09.04.2010, 13:52:29
 27. avatar
  [34] jazuzinka [*]

  ToraToraTora — #33 jdu se zamyslet, jak to zařídit. jestli to projde a bude fungovat, dám vědět a můžeš to zkusit taky. jinak se obávám, že jediná možnost je zaúkolovat manžela. Sml30

  superkarma: 0 09.04.2010, 13:26:45
 28. avatar
  [33] ToraToraTora [*]

  jazuzinka — #31 takový materiál je ovšem nedostatkové zboží

  1. na komentář reaguje jazuzinka — #34
  superkarma: 0 09.04.2010, 13:19:27
 29. avatar
  [32] ToraToraTora [*]

  enka1 — #30 Jo, dík, už je jak rarášek...vymýšlí kde by zas co na sebe převrhl

  superkarma: 0 09.04.2010, 13:18:26
 30. avatar
  [31] jazuzinka [*]

  Eva_Fl — #26 hmm, já v klidu usnula a spala až do rána, až ráno jsem se vyjukala, co to vlastě bylo.

  ToraToraTora — #29 Sml30 jo, to mám teď taky..... jen momentálně pomáhá Verunce flaška s mlíkem. taky by mohl vzít službu u lahve domácí "duch" a mohla spát. vidím to stejně, jako s mou peřinou. Verča békne, flaška letí z kuchyně, cestou se přihřeje, domácí dá Verunce napít, ona usíná a flaška se odvznáší zpátky. no a já bych v klidu hajala Sml54

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #33
  superkarma: 0 09.04.2010, 13:06:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme