Vztahy

Doma Itálie, venku vrkající hrdličky


Z přemýšlení mě vytrhlo hlasité prásknutí dveřmi a vzdálené řinčení skla. Nevzrušuji se, protože je mi jasné, že to se zase do sebe pustili sousedi. Žijí spolu už nějakou tu desítku let a viditelně jim to neklape. Teda, doma jim to neklape. Venku se drží za ruku, špitají si romantická slůvka a jsou na sebe neuvěřitelně milí. Vsadím se, že na otázku, jak jim to funguje, by odpovídali: „Výborně. Rozhodně si nemůžeme stěžovat. Jsme spolu tak šťastní…“

 

Přihlížející a neznalý situace by jistě neměl důvodu pochybovat. Já se však musím nad tímto pokrytectvím usmívat. Před celým panelákem se snaží předstírat, jak moc jsou zamilovaní, ale přitom všichni už měli čest slyšet jejich manželské hádky. Kam se hrabou italské domácnosti a dlaždič je vedle nich slušný pán s vybraným chováním.

 

„Kam já jsem to dala oči? Já byla úplně blbá!“

„Tak to se nic nezměnilo. Blbá jsi pořád!“

„Zrovna od takového impotenta to sedí! Najdu si milence, abys věděl! Mám pořád své potřeby!“

„Já taky, ale ne s tebou, ty krávo!“

 

Tak takovéto diskuze mají na denním pořádku. Pak vyjdou ven na nedělní procházku a po hádkách není ani vidu, ani slechu.

 

„Miláčku, neskočíme si do naší oblíbené kavárničky na kafe?“

„Zrovna jsem ti to chtěl navrhnout, drahoušku. Dáme si spolu zase jednu tiramisku, ano?“

 

A takto odvrkají až do místní cukrárny, kde si objednají vídeňskou kávu a jedno tiramisu. Sedí naproti sobě, drží se za ruce a sladce se dívají jeden druhému do očí. Z toho pomalu okorá i ten dortík. Vzhledem k tomu, že obsluha této kavárny nebydlí v našem domě, mají pocit, že vidí něco neuvěřitelného. Tolik let manželé a mají spolu tak krásný vztah.

 

„Kdepak,“ vyvádím je z omylu. „Čím déle jsou manželé, tím lepší jsou herci!“ Popravdě řečeno, občas váhám, co je u nich skutečnost. Zda to cukrování, nebo ty hádky. Nebo snad oboje a skutečnost je někde mezi tím? Ostatně naši milí manželé už mohou za to, že se od nás odstěhovaly dvě rodiny.

 

První tedy spíš byl pár dvou lidí v důchodovém věku. Stěžovali si na hluk a na neohleduplné chování. Staříčkové byli zvyklí chodit brzo spát a manželé byli zvyklí se hádat třeba i v jednu v noci. To staří lidé opravdu nebyli schopni psychicky vydržet. Rozhodli se, že domov důchodců je oproti tomuhle cirkusu ráj. Občas je potkám v parku na lavičce a opravdu si nemůžou nové bydlení vynachválit.

 

Druhým odrazeným nájemník v našem domě byla věřící rodina s malými dětmi. Oni sami se snažili vést své potomky k lásce a ohleduplnosti a nikdy se před dětmi nehádali. Ovšem jejich mírumilovnou výchovu jim kapánek ničili sousedé, když po sobě pravidelně vyjížděli. Kdo měl neustále těm robátkům vysvětlovat, co znamená ten a ten neslušný výraz, který všichni slyšeli přes papírové stěny panelového domu? Proto raději opustili místo, kde by mohly být jejich děti svědky ďáblova vlivu.

 

My ostatní zatím s nimi v jednom baráku setrváváme. Já osobně už jsem si zvykla natolik, že už mě ani nebudí jejich noční nenávistné výlevy. Ovšem když jsem jednou zrovna odemykala náš byt, uslyšela za jejich dveřmi dialog podobný kanalizační stoce a poté hned vylezli na chodbu zaháknutý jeden do druhého, trochu mě to z míry vyvedlo. Jejich zamilovaný úsměv byl totiž v takovém kontrastu s tím, co se ozývalo z jejich bytu! Němě jsem na ně zírala, asi příliš dlouho, protože manžel se ozval:

 

„Neumíš pozdravit?“

„Do-dobrý den,“ rychle jsem odemkla dveře a zapadla domů. A to jsem si myslela, že mě u tohoto manželského páru už nic nepřekvapí.

 

Máte v baráku taky takové vykutálené manžele? Nebo žijete s rodinou sami v rodinném domku? Ruší vás hlasitý rozhovor ze zahrady sousedů či z vedlejšího bytu? Co byste s takovým italským párem dělaly vy, ženy-in? Vadilo by vám, že by takové hádky slyšely vaše děti? Jak hlasitě se hádáte s partnerem vy? A dbáte na to, aby vás neslyšeli sousedi?

   
19.10.2007 - Láska a vztahy - autor: bezradná Eleonor

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [109] Heduš [*]

  Máme v domě 2 starší manželské páry a jeden středního věku, se kterýma náhodně paříváme. Se všema vycházíme v pohodě, schody umýváme všichni a roztržky už nebývají... Říkám už, protože když jsme se sem nastěhovali, tak jsme samozřejmě dělávali kolaudačky a to se těm starým pod nama moc nelíbilo a když bylo 22:10 hod už zvonila u našich dveří v župánku upozorňovat, že rušíme noční klid. Tak jsme si udělali dítě a nemají klidu ani přes den... (to je samozřejmě nadsázka, dítě jsme chtěli sami)

  superkarma: 0 27.10.2007, 11:02:21
 2. avatar
  [107] Kubecova1 [*]

  No my jsme doma taková ta mírná Itálie, jak to bývá všude, hádáme se kvůli blbostem.Nejprve mě to hodně štvalo, urážela jsem se, protože jsme se s manželem hádali fakt jen z tvrdohlavosti.Teď jsme se ale naučili dělat si srandu a víme, že když jde do tuhého, tak si ze srandy nadáváme( možná to zní divně), ale ono to odlehčí atmosféře

  superkarma: 0 22.10.2007, 20:19:09
 3. avatar
  [106] Ťapina [*]

  Meander: Jedna rodina s dítětem se k nám nastěhovala zrovna po lidech té střední věkové kategorie, kteří teda neumřeli ani se nemnožili, ale prostě se odstěhovali

  superkarma: 0 22.10.2007, 12:51:16
 4. avatar
  [105] Meander [*]

  Ťapina: Buď nejsou tak staří, aby pomřeli, nebo jsou dostatečně staří, aby si nepořídili uřváně.
  Evikus: Jak říkám, řvát mi smrádě za zdí, denně dělám husto. Nebyla bych to já, kdo by se odstěhoval.

  superkarma: 0 22.10.2007, 10:26:45
 5. avatar
  [104] Kimmy [*]

  Tak to ja som asi divna, ponevadz sa mi ten styl, akym to bolo napisane, pacil... teda, chcem povedat, ze sa mi pacil tento clanok

  superkarma: 0 22.10.2007, 06:04:04
 6. avatar
  [103] Vivian [*]

  Ťapina: no jo, my jsme se taky nastěhovali do baráku se samejma důchodcema nebo staršíma lidma... A na jaře se tu narodilo první bejby a za pár dní se narodí další A vedle nás se teď nastěhovala do bytu po babičce další mladá, takže množení možná bude pokračovat Ale to jedno dítě, co tady zatím je, je naštěstí tichý (nebo jsou tu tlustý zdi), já ho skoro vůbec neslyším, akorát čas od času takový tichoučký, hodně vzdálený zabrečení.

  superkarma: 0 21.10.2007, 20:45:22
 7. avatar
  [102] ElenaJ [*]

  Tak u nás je to také celkem klidné ....na jednu vyjímku a tou je naše sousedka...teda ona bydlí na stejném patře o 5 bytů dál,ale ta když spustí,slyšíme to i my ....a pak taky náš postarší soused,který se začal scházet s paní z vyššího poschodí....a to je něco....kolikrát si s manžou říkáme,jestli ji nevraždí ....

  superkarma: 0 21.10.2007, 15:10:51
 8. avatar
  [99] Evikus [*]

  Ťapina: Třeba všechny podplatila a zakázala se jim množit

  superkarma: 0 20.10.2007, 16:56:03
 9. avatar
  [98] Ťapina [*]

  Meander: To by mě fakt zajímalo, jak výběrem zajistíš, že se ti v baráku nemůže objevit dítě Nastěhuješ se do baráku, kde jsou samí důchodci, oni umřou a po nich se nastěhujou mladí s dětma

  superkarma: 0 19.10.2007, 20:12:30

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [97] bruna [*]

  My mame sousedy docela klidny, ackoli nekteri jsou s malejma detma. Obcas akorat slysim ty nad nama pri milostnych hratkach, ale po upozorneni odsunuli aspon postel od tech radiatorovejch trubek, takze se ty udery nerozlihaji. Dokonce mam podezreni, ze se presunuli do jinyho pokoje... kazdopadne jsou slyset uz jen velmi tlumene zvuky a neni to moc rusivy. Navic se zda, ze dama nebo damy navstevuji tohoto souseda docela zridka.

  superkarma: 0 19.10.2007, 20:02:48
 2. avatar
  [96] Madison [*]

  Za ty roky co bydlím v paneláku se tu nikdo nepohádal, anebo jsem hluchá . Ve vztahu s hlasitými častými hádkami bych nemohla žít

  superkarma: 0 19.10.2007, 19:47:15
 3. [95] a.... [*]

  Suzanne: Jojo, když dva dělají totéž není to totéž

  superkarma: 0 19.10.2007, 19:35:57
 4. avatar
  [94] Suzanne [*]

  Meander: Halina Ale Halina je občas vtipná

  superkarma: 0 19.10.2007, 18:54:17
 5. avatar
  [93] Meander [*]

  Suzanne: Nebo Halina Pawlowská. Ta má taky samé divné známé, přátele, příbuzné a sousedy.

  superkarma: 0 19.10.2007, 18:17:33
 6. avatar
  [92] Suzanne [*]

  Meander: máš recht, Cecilko Třeba je to prostě pábitelka

  superkarma: 0 19.10.2007, 18:15:47
 7. avatar
  [91] Meander [*]

  Suzanne: Mě utěšuje, že si to Eleonor určitě vymýšlí. Kdyby ne, tak by jí asi mohl brzo dát někdo po čuni.

  superkarma: 0 19.10.2007, 18:12:59
 8. avatar
  [90] Suzanne [*]

  Vivian: a jo, člověče, teď mi došlo, co vykládá v cukrárně

  superkarma: 0 19.10.2007, 18:09:16
 9. avatar
  [89] Meander [*]

  borovice: Když jsem je volala k vraždícímu se páru feťák - šlapka, přijeli okamžitě. Akorát že zbytečně, páč oni neotevřeli.
  Stejně tak když mi jakýsi kretén zablokoval autem výjezd a já volala měšťáky s odtahovkou. Byli tam hned.

  superkarma: 0 19.10.2007, 17:53:07
 10. avatar
  [88] Vivian [*]

  Proč pokrytectví? Třeba akorát nechtějí ventilovat svoje spory veřejně. Špinavý prádlo se pere doma. Řekla bych, že zvědavá Eleonor do toho strká nos snad až příliš hluboko (teda jestli doopravdy vykládá v místní cukrárně, že se ti dva spolu hádají).
  Jiná věc je, že dělají bordel v baráku, ale na to snad existují nějaké páky, třeba městská policie s mastnou pokutou nebo stížnost na jiná místa (nevím přesně, naštěstí to vědět nepotřebuju).

  superkarma: 0 19.10.2007, 17:42:02
 11. avatar
  [87] borovice [*]

  Meander: To by mě fakt zajímalo, za jak dloho by ti policajti v tomhle případě přijeli ....Když jsem v jednu v noci volala 158, že vedle řve ženská: "lidi pomóc, von mě zabijé...", dvě hodiny se nic nedělo, tak jsem jim zavolala znova, ať už nejezdí, že je tam už klid, protože se zřejmě pozabíjeli navzájem. A to bylo naposledy, co jsem kvůli sousedům ty policajty volala.

  superkarma: 0 19.10.2007, 17:32:13
 12. avatar
  [86] Meander [*]

  Přiznám se, že kdyby mi za zdí neustále řvalo mimino nebo pes, budu klidně denně volat sociálku a policii a kohokoliv, kdo JIM může znepříjemnit život. Řev dětí a psů nesnáším ze všeho na světě nejvíc.

  superkarma: 0 19.10.2007, 17:15:40
 13. avatar
  [85] Meander [*]

  Ťapina: Když si dobře vybereš, nestane se to.

  superkarma: 0 19.10.2007, 17:13:55
 14. avatar
  [84] Ťapina [*]

  Meander: borovice ti to napsala za mě Když jsem se nastěhovala sem, bydlel tady jeden pes a žádné děti. Teď je tu tak osm dětí a šest psů, ale taky pevné zdi

  superkarma: 0 19.10.2007, 17:12:12
 15. avatar
  [83] borovice [*]

  Meander: Co není, může být ...

  superkarma: 0 19.10.2007, 17:08:35
 16. avatar
  [82] Amálie [*]

  Zažila jsem akorát sousedy hlasité při . Bydleli naproti v paneláku a s měli okno otevřené dokořán snad i v zimě.

  superkarma: 0 19.10.2007, 17:04:32
 17. avatar
  [81] Meander [*]

  borovice: Sousedy jo. Já si dala podmínku, že v nejbližším okolí bytu nebude pes a mimino. A není.

  superkarma: 0 19.10.2007, 16:58:15
 18. avatar
  [80] borovice [*]

  Ni-ka: Když to tak po sobě čtu, tak si říkám totéž... Jak tu už bylo řečeno, sousedy a příbuzné si člověk nevybírá ...

  superkarma: 0 19.10.2007, 16:57:15
 19. avatar
  [79] Ni-ka [*]

  Já jsem ráda,že máme svůj rodinný domeček,kde se hádáme jen my sami a nikoho do toho nepleteme:))))Jinak BOROVICE: to je drsné

  superkarma: 0 19.10.2007, 16:50:44
 20. avatar
  [78] Canadian [*]

  Po precteni reakci si gratuluji k bystremu napadu, necist clanky drahe Eleonor. Mam svou tepovou frekvenci rada

  Jinak dekuji za ulici, kde delame bordel vsichni sborem nekdo na hudebni nastroje, jiny hubou, ale kazdej mame to svoje. A fakt nejsme magori, abychom na sebe vzajemne volali polise

  superkarma: 0 19.10.2007, 16:45:04
 21. avatar
  [77] Meander [*]

  borovice: Tak to je nejvíc. To je skoro jako moji dávní nadsousedi - šlapka a feťák.

  superkarma: 0 19.10.2007, 16:39:06
 22. avatar
  [75] risina [*]

  Eleanor - ten soused vám tyká? Nebo vám to "neumíš pozdravit?" řekl váš manžel?

  superkarma: 0 19.10.2007, 16:18:46
 23. avatar
  [74] bookcase [*]

  borovice:

  superkarma: 0 19.10.2007, 16:14:14
 24. avatar
  [73] borovice [*]

  Jeden čas nad námi bydlel mladý pár a oba u TOHO neskutečně řvali. Když jsem je slyšela uprostřed noci poprvé, tak jsem se příšerně vyděsila, že někde někoho mordují. Nejlepší je, když máte na návštěvě rodiče a seshora se ozývá řev jak z tygří klece... S oblibou u toho měli v létě otevřené okno, to se pak zastavil veškerý pouliční provoz a lidi pátrali, co se kde děje. Paní za nějaký čas otěhotněla, tak se to trochu zklidnilo, nicméně šestinedělí rozhodně nedodrželi a po třech týdnech do toho zas bušili jak o život, intenzita řevu úměrná sexuálnímu poporodnímu půstu. Mimo to nás taky jednou vytopili, ale to je vedlejší...
  Vedle v garsonce bydlel pologramotný východňár s družkou - krajankou snědší pleti, která poctivě šlapala v Perlovce a z výtěžku své činnosti platila nájem bytu, tedy dávala mu peníze a platit měl on - majitel, ale vždycky to prochlastal nebo prohrál na automatech, tak ho ožralýho nejdřív zbila, byl tam jekot, řinčení skla, rozbíjení nábytku, neskutečné nadávky (člověk se vzdělává celý život ),v závěrečné fázi šlapka lítala po chodbě, že ji zabije pro změnu on. Když ji nepustil do baráku, taky si poradila - vzala vchodové dveře kostkou a hned byla uvnitř...Jednou mu hodila kostku i do okna, aby jí šel otevřít...A tak jsme rutinně přivolávali sklenáře, sanitku, policii městskou i státní, pružně podle situace, jednou můj muž musel jít dolů otevřít zásahovému komandu se samopalem, ti na rozdíl od šlapky dveře nerozbili....Celkem to pak už nikoho nevzrušovalo . Život šel dál, mladí nad námi se vzmohli na baráček za Prahou a odstěhovali se, východňár se zadlužil, byt prodal přes realitku, někam zmizel a šlapka s ním. Teď jsme takový klidný a tichý dům....Podotýkám, že bydlíme ve slušné čtvrti, kde poptávka po bytech dlouhodobě převyšuje nabídku a že tohle všechno je pravda pravdoucí, nic jsem si nepřidala....

  superkarma: 0 19.10.2007, 16:12:31
 25. avatar
  [71] gwen [*]

  Manx: Ty jsi jak můj soused
  Jenže ten si na nás chodí stěžovat správci, kterej je bohužel policajt a já pak musím číst ty jeho dopisy plné hrubek

  superkarma: 0 19.10.2007, 16:09:29
 26. avatar
  [70] bookcase [*]

  Ne.
  Ano.
  Ne.
  Nevím.
  Ano.
  Polohlasně :))
  Ano.

  superkarma: 0 19.10.2007, 16:00:20
 27. avatar
  [69] Janulina [*]

  Je mi milejší hádání sousedů než nevychovaní haranti

  superkarma: 0 19.10.2007, 15:48:39
 28. avatar
  [68] borovice [*]

  Suzanne: Protože to JE divně napsané . Téma dobré, zpracování je takové...divné. Snažím se přijít na to, proč.

  superkarma: 0 19.10.2007, 15:39:31
 29. avatar
  [65] Lídy [*]

  a....: Aha, tak to nikomu nepřeju, za takovou cenu je to smutný. Ale jinak by to asi neskončilo. Já se hlavně vždycky bojím o ty jejich děti, je to hrůza a do života je to nutně poznamená (teda ne že by mi nevadilo, že se nevyspím a mám z nich tep tak 200/min. )

  superkarma: 0 19.10.2007, 14:32:43
 30. [64] a.... [*]

  Lídy: Ne srovnali se , ale ta cena, za kterou jim manželství funguje, je příliš vysolá. Potkala je rodinná tragedie a to je sblížilo.

  superkarma: 0 19.10.2007, 14:26:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme